Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

6 września 2008 r.
12:42
Edytuj ten wpis

Palikot: Jak nie będzie efektów to rezygnuję

Autor: Zdjęcie autora tvn24.pl łm
0 11 A A

Nie mam zamiaru firmować pozornych działań - mówi Janusz Palikot i zapowiada, że może zrezygnować z kierowania komisją Przyjazne Państwo.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Szef lubelskiej PO Janusz Palikot zapowiada, że jeśli jego komisji Przyjazne Państwo nie uda się przyjąć od 30 do 50 ustaw, to złoży funkcję szefa. "Jeśli to nie będzie realnie wykonana praca, to ja nie mam zamiaru takich pozornych działań firmować" - powiedział Polskiej Agencji Prasowej.

Jednak według niego jest bardzo mało prawdopodobne by się nie udało przyjąć tylu nowych aktów prawnych.

Palikot zaznaczył, że na temat przyjmowania ustaw przygotowanych przez jego komisję rozmawiał z marszałkiem Sejmu Bronisławem Komorowskim, premierem Donaldem Tuskiem oraz szefem klubu PO Zbigniewem Chlebowskim.

"Postawiliśmy sobie takie zadanie, takie wrażenie odniosłem z rozmów i z marszałkiem, i z premierem, i z przewodniczącym klubu, że nie ma innej możliwości jak praca w takim tempie w październiku i taką wstępną deklarację mam" - powiedział poseł.

Jak twierdzi , by zdążyć z przyjęciem tylu ustaw, w październiku odbędą się dwa dodatkowe posiedzenia Izby.

Komisja kierowana przez Palikota zgodnie z założeniami ma zwalczać absurdy prawne i przygotować zmiany mające ułatwiać działanie przedsiębiorcom.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
WYPAD / 8 września 2008 o 18:42
ZREZYGNUJE DOBRE SOBIE NIECH LEPIEJ MA ODWAGĘ PODAĆ DO INFORMACJI ŻE TO Z NIEGO ZREZYGNOWALI.
I TO PIERWSZA RZECZ KTÓRA JEST GODNA POCHWAŁY. NARESZCZIE PO ZOBACZYŁO JAKIEGO PRZYGŁUPA FIRMUJE.
Avatar
józek / 8 września 2008 o 06:48
A wracaj drogi Pośle sobie do Biłgoraja i może jeszcze zabierzesz ze sobą biłgorajski desant z Lublina?
Avatar
PytajNIK / 7 września 2008 o 22:30
Gość napisał:
Diety zwrócić nie może bo mu prawo tego zabrania. Tzn musi przyjąć. Ale z tego co wiem to pieniądze z diet przekazuje na dom dziecka.


Prawo nakazuje również podawanie diet jako przychodow w oświadczeniach majątkowych parlamentarzystów - jak było w przypadku właśnie jego to każdy wie a jak nie wie to niech się dowie.
Avatar
OFF6OO / 7 września 2008 o 14:16
bodek napisał:
Mam nadzieję,a zarazem bardzo duże wątpliwości graniczące z pewnością,że Mafia nie pozwoli na wprowadzenie do naszego koślawego prawa spójnych i jednoznacznych przepisów. Nie pozwoli też na ograniczenie samowoli interpretacji urzędniczej i likwidację absurdów bo z tego żyją setki tysięcy skorumpowanych ,urzędniczych miernot. Polskie Prawo od czasu II wojny było budowane przez przestępców i dla ich celów ! Tak jest do dzisiaj. Przecież na dobrą sprawę wystarczyło by unieważnić wszystkie ustawy i wprowadzić w ich miejsce 10 Przykazań,a większej części sędziów i prokuratorów wykupić bilety na sybir w jedną stronę.

BRAWO, NIKT NIECHCE MAFI PALIGŁUPA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BRAWO, NIKT NIECHCE MAFI PALIGŁUPA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! rozwiń
Avatar
TEN CO WIE / 7 września 2008 o 14:13
Przyznaj się palancie jeden,że cię wyrzucili.I chwała im za to.
Avatar
omałocobiłgorajak / 7 września 2008 o 12:42
Aż się wzruszyłem jak sobie wyobraziłem, że Palikoto dotrzymał słowa
....trzymam cię za słowo rodaku mój zakichany:]
Zejdź ze sceny nie przynoś wstydu...
Avatar
ewerwer / 7 września 2008 o 10:32
[font="Arial"]www.paliglup.pl[/font][size="7"][/size]
Avatar
mosquito / 7 września 2008 o 10:08
"Jak nie będzie efektów to rezygnuję", - a ja się pytam, czy wynagrodzenie/diety też odda ? jak już być logicznym, to "po całości" !
Avatar
bodek / 7 września 2008 o 09:53
Mam nadzieję,a zarazem bardzo duże wątpliwości graniczące z pewnością,że Mafia nie pozwoli na wprowadzenie do naszego koślawego prawa spójnych i jednoznacznych przepisów. Nie pozwoli też na ograniczenie samowoli interpretacji urzędniczej i likwidację absurdów bo z tego żyją setki tysięcy skorumpowanych ,urzędniczych miernot. Polskie Prawo od czasu II wojny było budowane przez przestępców i dla ich celów ! Tak jest do dzisiaj. Przecież na dobrą sprawę wystarczyło by unieważnić wszystkie ustawy i wprowadzić w ich miejsce 10 Przykazań,a większej części sędziów i prokuratorów wykupić bilety na sybir w jedną stronę.
Mam nadzieję,a zarazem bardzo duże wątpliwości graniczące z pewnością,że Mafia nie pozwoli na wprowadzenie do naszego koślawego prawa spójnych i jednoznacznych przepisów. Nie pozwoli też na ograniczenie samowoli interpretacji urzędniczej i likwidację absurdów bo z tego żyją setki tysięcy skorumpowanych ,urzędniczych miernot. Polskie Prawo od czasu II wojny było budowane przez przestępców i dla ich celów ! Tak jest do dzisiaj. Przecież na dobrą sprawę wystarczyło by unieważnić wszystkie ustawy i wprowadzić w ich miejsce 10 Przykazań,a wię... rozwiń
Avatar
Gość / 6 września 2008 o 23:28
Diety zwrócić nie może bo mu prawo tego zabrania. Tzn musi przyjąć. Ale z tego co wiem to pieniądze z diet przekazuje na dom dziecka.
Avatar
WYPAD / 8 września 2008 o 18:42
ZREZYGNUJE DOBRE SOBIE NIECH LEPIEJ MA ODWAGĘ PODAĆ DO INFORMACJI ŻE TO Z NIEGO ZREZYGNOWALI.
I TO PIERWSZA RZECZ KTÓRA JEST GODNA POCHWAŁY. NARESZCZIE PO ZOBACZYŁO JAKIEGO PRZYGŁUPA FIRMUJE.
Avatar
józek / 8 września 2008 o 06:48
A wracaj drogi Pośle sobie do Biłgoraja i może jeszcze zabierzesz ze sobą biłgorajski desant z Lublina?
Avatar
PytajNIK / 7 września 2008 o 22:30
Gość napisał:
Diety zwrócić nie może bo mu prawo tego zabrania. Tzn musi przyjąć. Ale z tego co wiem to pieniądze z diet przekazuje na dom dziecka.


Prawo nakazuje również podawanie diet jako przychodow w oświadczeniach majątkowych parlamentarzystów - jak było w przypadku właśnie jego to każdy wie a jak nie wie to niech się dowie.
Avatar
OFF6OO / 7 września 2008 o 14:16
bodek napisał:
Mam nadzieję,a zarazem bardzo duże wątpliwości graniczące z pewnością,że Mafia nie pozwoli na wprowadzenie do naszego koślawego prawa spójnych i jednoznacznych przepisów. Nie pozwoli też na ograniczenie samowoli interpretacji urzędniczej i likwidację absurdów bo z tego żyją setki tysięcy skorumpowanych ,urzędniczych miernot. Polskie Prawo od czasu II wojny było budowane przez przestępców i dla ich celów ! Tak jest do dzisiaj. Przecież na dobrą sprawę wystarczyło by unieważnić wszystkie ustawy i wprowadzić w ich miejsce 10 Przykazań,a większej części sędziów i prokuratorów wykupić bilety na sybir w jedną stronę.

BRAWO, NIKT NIECHCE MAFI PALIGŁUPA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BRAWO, NIKT NIECHCE MAFI PALIGŁUPA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! rozwiń
Avatar
TEN CO WIE / 7 września 2008 o 14:13
Przyznaj się palancie jeden,że cię wyrzucili.I chwała im za to.
Avatar
omałocobiłgorajak / 7 września 2008 o 12:42
Aż się wzruszyłem jak sobie wyobraziłem, że Palikoto dotrzymał słowa
....trzymam cię za słowo rodaku mój zakichany:]
Zejdź ze sceny nie przynoś wstydu...
Avatar
ewerwer / 7 września 2008 o 10:32
[font="Arial"]www.paliglup.pl[/font][size="7"][/size]
Avatar
mosquito / 7 września 2008 o 10:08
"Jak nie będzie efektów to rezygnuję", - a ja się pytam, czy wynagrodzenie/diety też odda ? jak już być logicznym, to "po całości" !
Avatar
bodek / 7 września 2008 o 09:53
Mam nadzieję,a zarazem bardzo duże wątpliwości graniczące z pewnością,że Mafia nie pozwoli na wprowadzenie do naszego koślawego prawa spójnych i jednoznacznych przepisów. Nie pozwoli też na ograniczenie samowoli interpretacji urzędniczej i likwidację absurdów bo z tego żyją setki tysięcy skorumpowanych ,urzędniczych miernot. Polskie Prawo od czasu II wojny było budowane przez przestępców i dla ich celów ! Tak jest do dzisiaj. Przecież na dobrą sprawę wystarczyło by unieważnić wszystkie ustawy i wprowadzić w ich miejsce 10 Przykazań,a większej części sędziów i prokuratorów wykupić bilety na sybir w jedną stronę.
Mam nadzieję,a zarazem bardzo duże wątpliwości graniczące z pewnością,że Mafia nie pozwoli na wprowadzenie do naszego koślawego prawa spójnych i jednoznacznych przepisów. Nie pozwoli też na ograniczenie samowoli interpretacji urzędniczej i likwidację absurdów bo z tego żyją setki tysięcy skorumpowanych ,urzędniczych miernot. Polskie Prawo od czasu II wojny było budowane przez przestępców i dla ich celów ! Tak jest do dzisiaj. Przecież na dobrą sprawę wystarczyło by unieważnić wszystkie ustawy i wprowadzić w ich miejsce 10 Przykazań,a wię... rozwiń
Avatar
Gość / 6 września 2008 o 23:28
Diety zwrócić nie może bo mu prawo tego zabrania. Tzn musi przyjąć. Ale z tego co wiem to pieniądze z diet przekazuje na dom dziecka.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych?

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych? 0 0

Radnych, którzy znaleźli lukratywne posady w spółkach Skarbu Państwa, może zabraknąć na listach Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach do sejmików województw. – To nieoficjalny, ale rozważany scenariusz – słyszymy od polityków PiS. W przypadku Lubelskiego zakaz walki o reelekcję może objąć trzech radnych

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 19

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 12

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 10

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!