Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

14 lutego 2008 r.
16:43
Edytuj ten wpis

Partyjna wojna o żyłę złota

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 12 A A

Złóż rezygnację, a sprawę będzie można zatuszować w prokuraturze - taką propozycję miał usłyszeć

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
od urzędnika wojewody Zdzisław Michalczyk przewodniczący jednej z instytucji podległych wojewodzie. Prokuratura sprawdza czy doszło do złamania prawa.





My piszemy o co w tej sprawie chodzi: ujawniamy szczegóły brutalnej walki PSL i PiS o władzę nad rozdającym milionowe dotacje Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Michalczyk, profesor z Zakładu Hydrografii UMCS, twierdzi, że szantażowano go 7 lutego podczas spotkania z wojewodą Genowefą Tokarską (PSL) i Janem Buczmą dyrektorem Wydziału Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Wojewódzkim.

Miał dostać propozycję nie do odrzucenia: rezygnujesz z przewodniczenia Wojewódzkiej Radzie Ochrony Środowiska, albo ujawniamy niewygodne dla ciebie wyniki kontroli m. in. NIK. Kontrole dotyczyły nieprawidłowości przy finansowaniu badań rzeki Ciemięgi. (Dziennik Wschodni pisał o tym w lipcu ubiegłego roku).

Michalczyk zapewnia, że ma czyste sumienie. Prokuratura prowadzi w tej sprawie śledztwo.

Michalczyk spisał z rozmowy notatkę, którą wraz ze skargą na Tokarską wysłał do premiera. Wczoraj dostaliśmy notatkę za pośrednictwem jednego z działaczy PiS.


Przeczytaj notatkę prof. Zdzisława Michalczyka ze spotkania z wojewodą Genowefą Tokarską(plik PDF, rozmiar 0,321Mb)




Wyjaśnienie prof. Zdzisława Michalczyka (plik PDF, rozmiar 0,09 Mb)




"Podając mi plik papierów, których nie wziąłem do ręki, (Buczma) mówił, że Urząd Wojewódzki powinien wywiesić protokół NIK, lub umieścić na stronie internetowej, jeszcze wstrzymują się z upublicznieniem raportu. Twierdził, że dziennikarze czekają na te informacje, już je odpowiednio przedstawią.


Dalej padła propozycja abym złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego WROP, to sprawa będzie wyciszona. Można będzie ją zatuszować, również w prokuraturze "bo (...) Pan nie będzie pełnił funkcji”, czyli będzie podstawa do uznania sprawy za załatwioną. Może Pan napisać tu (w gabinecie Wojewody) rezygnację” czytamy w notatce.


- Nie mówiłem tego co opisał prof. Michalczyk. Zbyt długo jestem urzędnikiem, żeby sobie na coś takiego pozwolić i to w obecności swojej przełożonej. Nikogo nie szantażowałem i nie mówił, że coś można zatuszować w prokuraturze. Jakie ja mogę mieć kontakty w prokuraturze? Jestem zresztą świadkiem w sprawie dotyczącej nieprawidłowości w wydawaniu pieniędzy na badanie Ciemięgi - mówi Jan Buczma dyrektor Wydziału Środowiska i Rolnictwa w LUW. Tokarska zapewnia, że o szantażu nie było mowy. Poprosiła tylko Michalskiego o rezygnację w związku z wynikami kontroli w tym nieujawnionego dotychczas audytu wewnętrznego.

Aferę, po prasowych artykułach, wzięła w czwartek pod lupę prokuratura. Zaczęła od przesłuchania Michalczyka.

Wojciech Żukowski, były wojewoda, a teraz poseł PiS twierdzi, że w całej sprawie chodzi o Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Michalczyk został w środę odwołany przez WROŚ i automatycznie wypadł z rady nadzorczej Funduszu. - PSL chce obsadzić radę swoimi ludźmi, żeby wskazać nowego prezesa - mówi Żukowski. Fundusz to ostatni na Lubelszczyźnie bastion partii Kaczyńskiego. Kieruje nim Piotr Kowalczyk radny miejski z Lublina i wiceszef PiS w regionie.

Ludowcy wytoczyli ciężką artylerię. W czwartek popołudniu na stronie internetowej Gazety Wyborczej Lublin ukazał się artykuł sugerujący, że Kowalczyk promował siebie w filmie wyemitowanym w TVP Lublin. Film "Lubelszczyzna jest EKO” kosztował 127 tys. zł. Opowiada o inwestycjach finansowanych przez Fundusz, a kończy się wystąpieniem Kowalczyka. - Reklamuje się za publiczne pieniądze - twierdzą w artykule związany z PSL członek rady nadzorczej WFOŚiGW oraz wojewoda Tokarska (choć fundusz podlega pod Urząd Marszałkowski rządzony przez ludowców i PO).

- Chcą mnie odwołać i szukają haków. Ja mam czyste sumienie - mówi Piotr

Wyrzucenie go z fotela prezesa nie będzie łatwe. Potrzeba na to zgody lubelskiej Rady Miasta. A w tej większość ma PiS.

Posłowie PiS rozważają wniosek do premiera o odwołanie wojewody Genowefy Tokarskiej.


Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marek&Roman / 18 lutego 2008 o 08:36
Po przeczytaniu streszczenia ze spotkania prof. Michalczyka z wojewodą i jej dyrektorem jestem w szoku. Ludzie!!!! Przecież to jest najzwyklejszy gang. Metody jak w mafii. Wojewoda występuje w roli capo di tutti capi, a jej dyrektor wciela się w rolę płatnego zabójcy. W tej chwili przypomina się sejmowe wystąpienia premiera Tuska, który prosząc o zaufanie zapewniał, że nie będzie układów i kolesiostwa partyjnego w obsadzaniu stanowisk państwowych. Tych "zielonych ludzików" powinno się wywalić jak najszybciej z pracy i wysłać tan skąd przyszli. Najlepiej do ciężkiej pracy fizycznej, aby nauczyć ich szacunku do drugiego człowieka, szacunku do państwa i urzędu jaki przyszło im sprawować.
Po przeczytaniu streszczenia ze spotkania prof. Michalczyka z wojewodą i jej dyrektorem jestem w szoku. Ludzie!!!! Przecież to jest najzwyklejszy gang. Metody jak w mafii. Wojewoda występuje w roli capo di tutti capi, a jej dyrektor wciela się w rolę płatnego zabójcy. W tej chwili przypomina się sejmowe wystąpienia premiera Tuska, który prosząc o zaufanie zapewniał, że nie będzie układów i kolesiostwa partyjnego w obsadzaniu stanowisk państwowych. Tych "zielonych ludzików" powinno się wywalić jak najszybciej z prac... rozwiń
Avatar
Łucka / 16 lutego 2008 o 14:07
Toż to skandal!!!! Wydać 127 tyś na promocję Kowalczyka i PiS, przecież te pieniądze można było przeznaczyć na inne cele.Tą sprawą powinna zająć się prokuratura.
Avatar
ir / 16 lutego 2008 o 14:02
Kiedyś PiS chciał delegalizować SLD i uznać ją za organizację przestępczą.Dziś proponowałbym zdelegalizować PiS za te wszystkie przekręty jakich dopuściła się ta partia w ciągu dwóch lat rządzenia.
Avatar
waldi / 16 lutego 2008 o 13:55
PiS jak odwoływał w zeszłym roku Piekarczyka to nie interesowała ich opinia Rady Powiatu w Lublinie. Wyrzucić tego nieuka Kowalczyka z fotela prezesa w taki sam sposób jak to nas nauczył robić PiS.
Avatar
food / 15 lutego 2008 o 14:09
Pazerni Szantarzyści Lubelszczyzny
Avatar
pslowiec / 15 lutego 2008 o 12:52
Dla nich nie ważna jest opinia Rady Miasta ani dobra kondycja funduszu, ważne żeby ten konus Łopata mógł się zemścić za odwołanie tego tchórza Piekarczyka i żeby ten zielony niedorozwój mógł wrócić na swój stołek. Kiedy wreszcie nasi wyborcy zrozumieją że zielonym nie zależy na dobru regionu czy obywateli naszego wojewodztwa, im zależy tylko żeby jak najwięcej udrzeć dla siebie, coś przekręcić wypić i pośpiewać, taka prowincjonalna chołota. Ale nie można im odmówić zmyślności i uporu w działaniu. Ten artykuł na zlecenie żeby ośmieszyć proboszcza Przecha to bardzo zmyślne zagranie przed wyborami, żeby osłabić prawicę w Bełżycach, ale mam nadzieję że wyborcy to właściwie odczytają i nie dadzą się zwieść tym żądnym władzy wieśniakom.
Dla nich nie ważna jest opinia Rady Miasta ani dobra kondycja funduszu, ważne żeby ten konus Łopata mógł się zemścić za odwołanie tego tchórza Piekarczyka i żeby ten zielony niedorozwój mógł wrócić na swój stołek. Kiedy wreszcie nasi wyborcy zrozumieją że zielonym nie zależy na dobru regionu czy obywateli naszego wojewodztwa, im zależy tylko żeby jak najwięcej udrzeć dla siebie, coś przekręcić wypić i pośpiewać, taka prowincjonalna chołota. Ale nie można im odmówić zmyślności i uporu w działaniu. Ten artykuł na zlecenie żeby ośmieszyć probos... rozwiń
Avatar
txj / 15 lutego 2008 o 10:04
Trudno oderwać przyrośniętych do foteli.
Avatar
Ano / 15 lutego 2008 o 10:00
[url="http://youtube.com/watch?v=hJhYevnP9rg&feature=related"]http://youtube.com/watch?v=hJhYevnP9rg&feature=related[/url]
Avatar
leper / 15 lutego 2008 o 09:17
tak. Bo w PSL sa sami "Fachowcy"! Pokazali że nie umieja rzadzić w województwei wczesniej. teraz rozwalili dobra koalcije PO_PiS. Bo sie stołków zachciało dla swoich partyjnych kolezków. Precz z zielona zarazą!!!!
Avatar
napewno trzeba opinii Rady / 15 lutego 2008 o 08:33
Na pewno trzeba opinii Rady? - Jak sobie Państwo przypomnicie to poprzednik - Piekarczyk został usuniety ze stanowiska mimo że opinia Rady Powiatu w Lublinie była negatywna - PIS to wcale nie przeszkadzało, a terz raptem im to przeszkadza - Dziwne
Avatar
Marek&Roman / 18 lutego 2008 o 08:36
Po przeczytaniu streszczenia ze spotkania prof. Michalczyka z wojewodą i jej dyrektorem jestem w szoku. Ludzie!!!! Przecież to jest najzwyklejszy gang. Metody jak w mafii. Wojewoda występuje w roli capo di tutti capi, a jej dyrektor wciela się w rolę płatnego zabójcy. W tej chwili przypomina się sejmowe wystąpienia premiera Tuska, który prosząc o zaufanie zapewniał, że nie będzie układów i kolesiostwa partyjnego w obsadzaniu stanowisk państwowych. Tych "zielonych ludzików" powinno się wywalić jak najszybciej z pracy i wysłać tan skąd przyszli. Najlepiej do ciężkiej pracy fizycznej, aby nauczyć ich szacunku do drugiego człowieka, szacunku do państwa i urzędu jaki przyszło im sprawować.
Po przeczytaniu streszczenia ze spotkania prof. Michalczyka z wojewodą i jej dyrektorem jestem w szoku. Ludzie!!!! Przecież to jest najzwyklejszy gang. Metody jak w mafii. Wojewoda występuje w roli capo di tutti capi, a jej dyrektor wciela się w rolę płatnego zabójcy. W tej chwili przypomina się sejmowe wystąpienia premiera Tuska, który prosząc o zaufanie zapewniał, że nie będzie układów i kolesiostwa partyjnego w obsadzaniu stanowisk państwowych. Tych "zielonych ludzików" powinno się wywalić jak najszybciej z prac... rozwiń
Avatar
Łucka / 16 lutego 2008 o 14:07
Toż to skandal!!!! Wydać 127 tyś na promocję Kowalczyka i PiS, przecież te pieniądze można było przeznaczyć na inne cele.Tą sprawą powinna zająć się prokuratura.
Avatar
ir / 16 lutego 2008 o 14:02
Kiedyś PiS chciał delegalizować SLD i uznać ją za organizację przestępczą.Dziś proponowałbym zdelegalizować PiS za te wszystkie przekręty jakich dopuściła się ta partia w ciągu dwóch lat rządzenia.
Avatar
waldi / 16 lutego 2008 o 13:55
PiS jak odwoływał w zeszłym roku Piekarczyka to nie interesowała ich opinia Rady Powiatu w Lublinie. Wyrzucić tego nieuka Kowalczyka z fotela prezesa w taki sam sposób jak to nas nauczył robić PiS.
Avatar
food / 15 lutego 2008 o 14:09
Pazerni Szantarzyści Lubelszczyzny
Avatar
pslowiec / 15 lutego 2008 o 12:52
Dla nich nie ważna jest opinia Rady Miasta ani dobra kondycja funduszu, ważne żeby ten konus Łopata mógł się zemścić za odwołanie tego tchórza Piekarczyka i żeby ten zielony niedorozwój mógł wrócić na swój stołek. Kiedy wreszcie nasi wyborcy zrozumieją że zielonym nie zależy na dobru regionu czy obywateli naszego wojewodztwa, im zależy tylko żeby jak najwięcej udrzeć dla siebie, coś przekręcić wypić i pośpiewać, taka prowincjonalna chołota. Ale nie można im odmówić zmyślności i uporu w działaniu. Ten artykuł na zlecenie żeby ośmieszyć proboszcza Przecha to bardzo zmyślne zagranie przed wyborami, żeby osłabić prawicę w Bełżycach, ale mam nadzieję że wyborcy to właściwie odczytają i nie dadzą się zwieść tym żądnym władzy wieśniakom.
Dla nich nie ważna jest opinia Rady Miasta ani dobra kondycja funduszu, ważne żeby ten konus Łopata mógł się zemścić za odwołanie tego tchórza Piekarczyka i żeby ten zielony niedorozwój mógł wrócić na swój stołek. Kiedy wreszcie nasi wyborcy zrozumieją że zielonym nie zależy na dobru regionu czy obywateli naszego wojewodztwa, im zależy tylko żeby jak najwięcej udrzeć dla siebie, coś przekręcić wypić i pośpiewać, taka prowincjonalna chołota. Ale nie można im odmówić zmyślności i uporu w działaniu. Ten artykuł na zlecenie żeby ośmieszyć probos... rozwiń
Avatar
txj / 15 lutego 2008 o 10:04
Trudno oderwać przyrośniętych do foteli.
Avatar
Ano / 15 lutego 2008 o 10:00
[url="http://youtube.com/watch?v=hJhYevnP9rg&feature=related"]http://youtube.com/watch?v=hJhYevnP9rg&feature=related[/url]
Avatar
leper / 15 lutego 2008 o 09:17
tak. Bo w PSL sa sami "Fachowcy"! Pokazali że nie umieja rzadzić w województwei wczesniej. teraz rozwalili dobra koalcije PO_PiS. Bo sie stołków zachciało dla swoich partyjnych kolezków. Precz z zielona zarazą!!!!
Avatar
napewno trzeba opinii Rady / 15 lutego 2008 o 08:33
Na pewno trzeba opinii Rady? - Jak sobie Państwo przypomnicie to poprzednik - Piekarczyk został usuniety ze stanowiska mimo że opinia Rady Powiatu w Lublinie była negatywna - PIS to wcale nie przeszkadzało, a terz raptem im to przeszkadza - Dziwne
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 0 3

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 0 2

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 0 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 23

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 9

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 24

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!