sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Pęcznieją portfele posłów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 stycznia 2008, 18:47

Ponad 3 tys. zł miesięcznie więcej dostaną posłowie. Pieniądze mają być przeznaczone na podwyżki ich wynagrodzeń, biura poselskie, ekspertyzy i wynajem mieszkań.

- Na każde biuro poselskie pójdzie miesięcznie dodatkowo 2650 zł (w sumie będzie po 12,5 tys. zł), uposażenie wzrośnie o 6,8 procenta do niecałych 10 tys. zł (teraz ok. 9,5 tys. zł). Na ekspertyzy posłowie dostaną 1,5 tys. zł (było 900 zł), a na ewentualne wynajęcie mieszkania poza okręgiem wyborczym 9,5 tys. zł rocznie (było 7,5 tys. zł) - wylicza Jarosław Szczepański, dyrektor biura prasowego Sejmu.

- Bo posłowie dostają za mało pieniędzy - stwierdza poseł Janusz Palikot. Sam nie bierze wynagrodzenia za pracę w Sejmie. Tłumaczy: - Proszę sprawdzić, ile kosztuje wynajęcie lokali w czterech miastach, zorganizowanie tam biura i jego oddziałów, zatrudnienie pracowników, którzy będą odbierali telefony. Teraz sytuacja jest absurdalna: z jednej strony ludzie narzekają, że nie mają kontaktu ze swoimi posłami, a z drugiej posłowie nie mają biur w terenie, bo brak na to pieniędzy.

Inne zdanie ma poseł Zbigniew Matuszczak (LiD). - Według mnie te pieniądze, które mieliśmy dotychczas, wystarczają na prowadzenie biura. Choć nie są to nadzwyczajne kwoty - mówi Matuszczak. Twierdzi też, że nie wiedział o podwyżkach dla posłów, bo w projekcie budżetu nie było szczegółowej informacji na co pójdą pieniądze dla Kancelarii Sejmu.

Tak o wydawaniu publicznych pieniędzy mówią posłowie. Tymczasem my (w kwietniu ub. roku) opisaliśmy na co konkretnie je przeznaczyli. Najwięcej poszło na samochodowe podróże i wynagrodzenia dla pracowników. Naliczyliśmy ośmiu parlamentarzystów, którzy od początku swojej kadencji wyjeździli benzynę wartą 40-41 tys. zł.

Obecne podwyżki Sejm przegłosował pod koniec grudnia w ramach budżetu państwa na 2008 rok. Ustawa budżetowa czeka teraz na podpis prezydenta RP. (RP)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
doświadczony
Piotr
jerry
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

doświadczony
doświadczony (4 stycznia 2008 o 15:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
....... doświadczylem tego, że z Panem posłem Michałkiewiczem nie mialem szansy się spotkać w ważnej sprawie spolecznej, mimo zabiegania o to przez kilka miesięcy. Inni, pewnie podobnie, potrzebują elektoratu jedynie przed wyborami ...
Rozwiń
Piotr
Piotr (3 stycznia 2008 o 21:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Palikocie jestem bardzo ciekaw w jaki sposób będzie mozna się z Panem i innymi posłami skontaktować lub mieć zaszczyt spotkać w biurze poselskim. Obiecuję, że będę to sprawdzał.
Rozwiń
jerry
jerry (3 stycznia 2008 o 21:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tak ! jak widać to jest jeden z ważniejszych priorytetów nowej władzy
Rozwiń
salo(no)wa
salo(no)wa (3 stycznia 2008 o 17:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No tak.Były problemy z bydżetem,na kancelarię Tuska i kaczy dwór,to trzeba było rzucić podwyżki (p)osłom,którzy przyklepali budżet.I po krzyku.
Każda nowa kadencja sejmu,to karierowicze nastawieni WYŁACZNIE na łatwe pieniądze z sejmu i różne inne profity.
A kiedy będą podwyżki dla pielęgniare,dla rencistów i emerytów?
Ostatno przebąkuje się,że emerytury BYŁYCH prezydentów są śmiesznie niskie i należało by im podwyższyć.
Dlaczego taki Kaczorowski (prezydent na uchodźctwie)-obywatel brytyjski,ma otrzymywać polską emeryturę na którą sobie nie zapracowal?
Dlaczego taki Wałęsa-starszy wózkowy w stoczni i pomocnik elektryka ma otrzymywać wyższą emeryturę?Ciekawe jaką miałby emeryturę gdyby nadal pracował (o ile by jeszcze pracował) jako ładowacz akumulatorów do wózków elektrycznych :Stalowa Wola".Ciekawy jestem na co potrzeba Kwachowi więcej pieniędzy?Ile by dostawał jako starszy instruktor KW PZPR (gdyby nadal pracował?).Przecież on już nie będzie studiował nawet zaocznie,bo do tego nie ma głowy.A podnosić mu emeryturę aby tylko miał na alkohol,to już przesada.A gdzie ustawa o przeciwdziałaniu alkoholizmowi?
Rozwiń
Gość
Gość (3 stycznia 2008 o 15:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
SKANDAL, SKANDAL I JESZCZE RAZ JEDEN WIELKI SKANDAL !!!!!!!! RACZEJ NIE MUSZE UZASADNIAC DLACZEGO!!!!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!