Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

2 stycznia 2008 r.
18:47
Edytuj ten wpis

Pęcznieją portfele posłów

0 7 A A

Ponad 3 tys. zł miesięcznie więcej dostaną posłowie. Pieniądze mają być przeznaczone na podwyżki ich wynagrodzeń, biura poselskie, ekspertyzy i wynajem mieszkań.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Na każde biuro poselskie pójdzie miesięcznie dodatkowo 2650 zł (w sumie będzie po 12,5 tys. zł), uposażenie wzrośnie o 6,8 procenta do niecałych 10 tys. zł (teraz ok. 9,5 tys. zł). Na ekspertyzy posłowie dostaną 1,5 tys. zł (było 900 zł), a na ewentualne wynajęcie mieszkania poza okręgiem wyborczym 9,5 tys. zł rocznie (było 7,5 tys. zł) - wylicza Jarosław Szczepański, dyrektor biura prasowego Sejmu.

- Bo posłowie dostają za mało pieniędzy - stwierdza poseł Janusz Palikot. Sam nie bierze wynagrodzenia za pracę w Sejmie. Tłumaczy: - Proszę sprawdzić, ile kosztuje wynajęcie lokali w czterech miastach, zorganizowanie tam biura i jego oddziałów, zatrudnienie pracowników, którzy będą odbierali telefony. Teraz sytuacja jest absurdalna: z jednej strony ludzie narzekają, że nie mają kontaktu ze swoimi posłami, a z drugiej posłowie nie mają biur w terenie, bo brak na to pieniędzy.

Inne zdanie ma poseł Zbigniew Matuszczak (LiD). - Według mnie te pieniądze, które mieliśmy dotychczas, wystarczają na prowadzenie biura. Choć nie są to nadzwyczajne kwoty - mówi Matuszczak. Twierdzi też, że nie wiedział o podwyżkach dla posłów, bo w projekcie budżetu nie było szczegółowej informacji na co pójdą pieniądze dla Kancelarii Sejmu.

Tak o wydawaniu publicznych pieniędzy mówią posłowie. Tymczasem my (w kwietniu ub. roku) opisaliśmy na co konkretnie je przeznaczyli. Najwięcej poszło na samochodowe podróże i wynagrodzenia dla pracowników. Naliczyliśmy ośmiu parlamentarzystów, którzy od początku swojej kadencji wyjeździli benzynę wartą 40-41 tys. zł.

Obecne podwyżki Sejm przegłosował pod koniec grudnia w ramach budżetu państwa na 2008 rok. Ustawa budżetowa czeka teraz na podpis prezydenta RP. (RP)

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
doświadczony / 4 stycznia 2008 o 15:58
....... doświadczylem tego, że z Panem posłem Michałkiewiczem nie mialem szansy się spotkać w ważnej sprawie spolecznej, mimo zabiegania o to przez kilka miesięcy. Inni, pewnie podobnie, potrzebują elektoratu jedynie przed wyborami ...
Avatar
Piotr / 3 stycznia 2008 o 21:25
Panie Palikocie jestem bardzo ciekaw w jaki sposób będzie mozna się z Panem i innymi posłami skontaktować lub mieć zaszczyt spotkać w biurze poselskim. Obiecuję, że będę to sprawdzał.
Avatar
jerry / 3 stycznia 2008 o 21:13
tak ! jak widać to jest jeden z ważniejszych priorytetów nowej władzy
Avatar
salo(no)wa / 3 stycznia 2008 o 17:00
No tak.Były problemy z bydżetem,na kancelarię Tuska i kaczy dwór,to trzeba było rzucić podwyżki (p)osłom,którzy przyklepali budżet.I po krzyku.
Każda nowa kadencja sejmu,to karierowicze nastawieni WYŁACZNIE na łatwe pieniądze z sejmu i różne inne profity.
A kiedy będą podwyżki dla pielęgniare,dla rencistów i emerytów?
Ostatno przebąkuje się,że emerytury BYŁYCH prezydentów są śmiesznie niskie i należało by im podwyższyć.
Dlaczego taki Kaczorowski (prezydent na uchodźctwie)-obywatel brytyjski,ma otrzymywać polską emeryturę na którą sobie nie zapracowal?
Dlaczego taki Wałęsa-starszy wózkowy w stoczni i pomocnik elektryka ma otrzymywać wyższą emeryturę?Ciekawe jaką miałby emeryturę gdyby nadal pracował (o ile by jeszcze pracował) jako ładowacz akumulatorów do wózków elektrycznych :Stalowa Wola".Ciekawy jestem na co potrzeba Kwachowi więcej pieniędzy?Ile by dostawał jako starszy instruktor KW PZPR (gdyby nadal pracował?).Przecież on już nie będzie studiował nawet zaocznie,bo do tego nie ma głowy.A podnosić mu emeryturę aby tylko miał na alkohol,to już przesada.A gdzie ustawa o przeciwdziałaniu alkoholizmowi?
No tak.Były problemy z bydżetem,na kancelarię Tuska i kaczy dwór,to trzeba było rzucić podwyżki (p)osłom,którzy przyklepali budżet.I po krzyku.
Każda nowa kadencja sejmu,to karierowicze nastawieni WYŁACZNIE na łatwe pieniądze z sejmu i różne inne profity.
A kiedy będą podwyżki dla pielęgniare,dla rencistów i emerytów?
Ostatno przebąkuje się,że emerytury BYŁYCH prezydentów są śmiesznie niskie i należało by im podwyższyć.
Dlaczego taki Kaczorowski (prezydent na uchodźctwie)-obywatel brytyjski,ma otrzymywać polską emeryt... rozwiń
Avatar
Gość / 3 stycznia 2008 o 15:21
SKANDAL, SKANDAL I JESZCZE RAZ JEDEN WIELKI SKANDAL !!!!!!!! RACZEJ NIE MUSZE UZASADNIAC DLACZEGO!!!!!!!!
Avatar
henryk szczepanski / 3 stycznia 2008 o 14:44
To jest rozbój w biały dzień i całkowite znieważenie i upodlenie zwykłych obywateli w tym Kraju. Podwyżki dla pOsłów, podwyzki dla byłych prezydentów i premierów, bo za 6000zł to oni nie mogą żyć godnie!!! Natomiast godnie żyją emeryci za 600zł emerytury i renciści za 443zł renty!!!
I ja głupi głosowałem na P.O. wierząc, że w końcu w tym kraju będzie normalnie. Oszukali mnie i nie tylko mnie faszerując mnie kiełbasą wyborczą, której strawić nie mogę!!!
Avatar
markus-46 / 3 stycznia 2008 o 12:27
to trochę lekka przesada ludzie nie mają co do garnka włorzyć a panowie posłowie myślą tylko o podwyrzkach dla śiebie 3000zł podwyżki to chyba kpina z wyborców. wstyd panowie posłowie.
Avatar
doświadczony / 4 stycznia 2008 o 15:58
....... doświadczylem tego, że z Panem posłem Michałkiewiczem nie mialem szansy się spotkać w ważnej sprawie spolecznej, mimo zabiegania o to przez kilka miesięcy. Inni, pewnie podobnie, potrzebują elektoratu jedynie przed wyborami ...
Avatar
Piotr / 3 stycznia 2008 o 21:25
Panie Palikocie jestem bardzo ciekaw w jaki sposób będzie mozna się z Panem i innymi posłami skontaktować lub mieć zaszczyt spotkać w biurze poselskim. Obiecuję, że będę to sprawdzał.
Avatar
jerry / 3 stycznia 2008 o 21:13
tak ! jak widać to jest jeden z ważniejszych priorytetów nowej władzy
Avatar
salo(no)wa / 3 stycznia 2008 o 17:00
No tak.Były problemy z bydżetem,na kancelarię Tuska i kaczy dwór,to trzeba było rzucić podwyżki (p)osłom,którzy przyklepali budżet.I po krzyku.
Każda nowa kadencja sejmu,to karierowicze nastawieni WYŁACZNIE na łatwe pieniądze z sejmu i różne inne profity.
A kiedy będą podwyżki dla pielęgniare,dla rencistów i emerytów?
Ostatno przebąkuje się,że emerytury BYŁYCH prezydentów są śmiesznie niskie i należało by im podwyższyć.
Dlaczego taki Kaczorowski (prezydent na uchodźctwie)-obywatel brytyjski,ma otrzymywać polską emeryturę na którą sobie nie zapracowal?
Dlaczego taki Wałęsa-starszy wózkowy w stoczni i pomocnik elektryka ma otrzymywać wyższą emeryturę?Ciekawe jaką miałby emeryturę gdyby nadal pracował (o ile by jeszcze pracował) jako ładowacz akumulatorów do wózków elektrycznych :Stalowa Wola".Ciekawy jestem na co potrzeba Kwachowi więcej pieniędzy?Ile by dostawał jako starszy instruktor KW PZPR (gdyby nadal pracował?).Przecież on już nie będzie studiował nawet zaocznie,bo do tego nie ma głowy.A podnosić mu emeryturę aby tylko miał na alkohol,to już przesada.A gdzie ustawa o przeciwdziałaniu alkoholizmowi?
No tak.Były problemy z bydżetem,na kancelarię Tuska i kaczy dwór,to trzeba było rzucić podwyżki (p)osłom,którzy przyklepali budżet.I po krzyku.
Każda nowa kadencja sejmu,to karierowicze nastawieni WYŁACZNIE na łatwe pieniądze z sejmu i różne inne profity.
A kiedy będą podwyżki dla pielęgniare,dla rencistów i emerytów?
Ostatno przebąkuje się,że emerytury BYŁYCH prezydentów są śmiesznie niskie i należało by im podwyższyć.
Dlaczego taki Kaczorowski (prezydent na uchodźctwie)-obywatel brytyjski,ma otrzymywać polską emeryt... rozwiń
Avatar
Gość / 3 stycznia 2008 o 15:21
SKANDAL, SKANDAL I JESZCZE RAZ JEDEN WIELKI SKANDAL !!!!!!!! RACZEJ NIE MUSZE UZASADNIAC DLACZEGO!!!!!!!!
Avatar
henryk szczepanski / 3 stycznia 2008 o 14:44
To jest rozbój w biały dzień i całkowite znieważenie i upodlenie zwykłych obywateli w tym Kraju. Podwyżki dla pOsłów, podwyzki dla byłych prezydentów i premierów, bo za 6000zł to oni nie mogą żyć godnie!!! Natomiast godnie żyją emeryci za 600zł emerytury i renciści za 443zł renty!!!
I ja głupi głosowałem na P.O. wierząc, że w końcu w tym kraju będzie normalnie. Oszukali mnie i nie tylko mnie faszerując mnie kiełbasą wyborczą, której strawić nie mogę!!!
Avatar
markus-46 / 3 stycznia 2008 o 12:27
to trochę lekka przesada ludzie nie mają co do garnka włorzyć a panowie posłowie myślą tylko o podwyrzkach dla śiebie 3000zł podwyżki to chyba kpina z wyborców. wstyd panowie posłowie.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

KULturalia 2018 w Lublinie. Koncerty, sztukmistrze i fireshow [program]
24 maja 2018, 18:00
galeria

KULturalia 2018 w Lublinie. Koncerty, sztukmistrze i fireshow [program] 3 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek rozpoczynają się KULturalia, czyli Dni Kultury Studenckiej w Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zaplanowano dwa dni koncertów na pl. Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur.

Nikt nie chce postawić słupków w centrum Lublina. Problemy także z innymi inwestycjami

Nikt nie chce postawić słupków w centrum Lublina. Problemy także z innymi inwestycjami 1 6

Pod znakiem zapytania stanął montaż słupków uniemożliwiających nielegalne parkowanie na śródmiejskich chodnikach. Nikt nie chce wziąć tego zlecenia. Drogowcy mają też spory problem z remontami osiedlowych uliczek, m.in. na Czubach i Czechowie

Pracował przy remoncie stadionu. Spadł z rusztowania

Pracował przy remoncie stadionu. Spadł z rusztowania 0 0

56-letni mężczyzna spadł z rusztowania w trakcie prac przy remoncie stadionu w Janowie Lubelskim.

Skręcał w boczną drogę. Potrącił nastoletnią rowerzystkę
ZDJĘCIA
galeria

Skręcał w boczną drogę. Potrącił nastoletnią rowerzystkę 1 4

17-letnia rowerzystka trafiła do szpitala, po tym jak na lokalnej drodze potrącił ją samochód.

Dzisiaj finał Srebrnego Kasku

Dzisiaj finał Srebrnego Kasku 1 1

Dzisiaj o godzinie 19 w Lublinie odbędzie się finał Srebrnego Kasku. Czterech najlepszych zawodników oraz jeden wybrany przez Główną Komisję Sportu Żużlowego wezmą udział w eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów

Lubelskie Kruki rządzą nad Bałtykiem

Lubelskie Kruki rządzą nad Bałtykiem 29 1

Baseball Ravens Lublin zaliczyli fantastyczny początek sezonu w Bałtyckiej Lidze Baseballu. Popularne Kruki po trzech weekendach przewodzą całej stawce

O wiśniowym sadzie. Zamiast porannej jogi
wiersze między newsami

O wiśniowym sadzie. Zamiast porannej jogi 0 1

Na początek dnia, trzy linijki orientu. XVII wiecznemu japońskiemu poecie zen Matsuo Basho tyle wystarczy by opowiedzieć całą historię

Firmy w Lubelskiem cierpią na brak pracowników. W jakich branżach szukać pracy?

Firmy w Lubelskiem cierpią na brak pracowników. W jakich branżach szukać pracy? 49 20

Liczba wolnych miejsc pracy w przedsiębiorstwa z województwa lubelskiego tylko w ciągu ostatniego roku zwiększyła się o niemal 70 procent. Najtrudniej o fachowca jest w branży budowlanej i przemyśle. Potrzebni są także kierowcy i magazynierzy

PO wystawi kobietę na prezydenta Białej Podlaskiej?

PO wystawi kobietę na prezydenta Białej Podlaskiej? 2 10

Platforma nie ujawnia żadnych nazwisk, ale poseł Stanisław Żmijan przyznaje, że najchętniej w wyborach na prezydenta Białej Podlaskiej poparłby kobietę