środa, 21 marca 2018 r.

Lubelskie

Pensja pensji nie równa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 kwietnia 2007, 18:06

Ta sama branża. To samo stanowisko - lekarz. To samo miejsce zamieszkania - Lubelszczyzna. Ale bardzo różne zarobki.

Z pomocą Marii Dury, przewodniczącej Związku Zawodowego Lekarzy na Lubelszczyźnie porównaliśmy pensje lekarzy w różnych szpitalach (podajemy kwoty brutto i dotyczące lekarzy z drugim stopniem specjalizacji). Najlepiej zarabiają w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie - 2600 zł. - To powód do satysfakcji, że w tej biedzie w służbie zdrowia, mamy nieco więcej niż inni. Choć ta kwota i tak nie satysfakcjonuje - mówi dr Marek Domański, psychiatra, zastępca dyr. ds. medycznych szpitala.
2400 zł - z taka pensją Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy al. Kraśnickiej w Lublinie plasuje się w górnych widełkach. - Zarobki nie są adekwatne do naszej pracy - ocenia dr Andrzej Ciołko, przewodniczący Związku Zawodowego Lekarzy w szpitalu. - Postulaty podwyżek są aktualne. Siłami dyrekcji nie da się ich zrealizować. To musi iść odgórnie.
Tyle samo co lekarze z Kraśnickiej biorą specjaliści ze szpitala w Białej Podlaskiej. Nieco mniej, bo 2100 zł w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie. Między 1900 a 2200 dostają w Chełmie. Około 2000 w Szpitalu Wojskowym w Lublinie. W lubelskim Instytucie Medycyny Wsi 1850-2050 zł.
W szpitalach w Puławach oraz Świdniku pensja wynosi 1950 zł. W dolnych granicach plasują się zarobki w szpitalu im. Jana Bożego w Lublinie oraz w Radzyniu Podlaskim - około 1900 zł. Grzegorz Duszyński, zastępca dyr. ds. lecznictwa w Radzyniu Podlaskim koryguje. - Po ostatnich podwyżkach płaca specjalisty waha się u nas od 1963 do 2163 zł.
W Biłgoraju pensja wynosi 1800 zł. Chyba najmniej doceniają lekarzy w Opolu Lubelskim. Pensja jest tam najniższa - 1620 zł. - Nie stać mnie na większe zarobki mówi Karol Stpiczyński, dyr. szpitala. (STEP)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!