Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

26 listopada 2014 r.
20:00
Edytuj ten wpis

Pierwsza sesja sejmiku województwa. Dla kogo stanowiska?

Autor: Zdjęcie autora (toma)
3 30 A A

W najbliższy poniedziałek odbędzie się pierwsza sesja sejmiku województwa lubelskiego, którego radni zdobyli mandaty 16 listopada. Podczas niej wybrani zostaną przewodniczący oraz jego zastępcy. Zapadną również decyzje o składzie nowego Zarządu Województwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W wyborach najwięcej, bo 13 mandatów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, ale u władzy najpewniej pozostanie koalicja dotychczas rządząca regionem. Polskie Stronnictwo Ludowe wprowadziło 12 radnych, a Platforma Obywatelska będzie miała siedmiu przedstawicieli. W środę o dalszej współpracy na gruncie lokalnym oficjalnie poinformowali szefowie obu partii - Janusz Piechociński i Ewa Kopacz. Regionalni działacze obu ugrupowań już wcześniej zapowiadali kontynuowanie koalicji.

- Rozmowy koalicyjne będą prowadzone w weekend - zapowiada Sławomir Sosnowski, obecny marszałek województwa z PSL. - Współpracujemy razem od siedmiu lat, więc negocjacje nie powinny być trudne - dodaje Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek z PO.

Wiele wskazuje na to, że obaj pozostaną na swoich stanowiskach. Kto jeszcze znajdzie się w składzie zarządu? Poważnym kandydatem jest Artur Walasek z PSL, dotychczasowy sekretarz województwa, który jako radny i tak przestanie pełnić tę funkcję (prawdopodobnie odejdzie na bezpłatny urlop).

Jako kandydat ludowców na członka zarządu odpowiedzialnego za służbę zdrowia wymieniany jest były marszałek Arkadiusz Bratkowski, choć spore szanse ma też Marek Kos, dyrektor szpitala w Kraśniku. Za infrastrukturę miałby odpowiadać Paweł Nakonieczny z PO, ostatnio pełniący funkcję wicestarosty puławskiego.

Tymczasem komisarz wyborczy w Lublinie postanowił o wygaszeniu mandatów dwóch radnych. Chodzi o Krzysztofa Żuka (PO), który po raz kolejny został prezydentem Lublina i Michała Cholewę (PSL), wybranego na burmistrza Piask. Miejsce pierwszego zajmie Celina Stasiak, a drugiego w sejmiku zastąpi Ewa Jaszczuk.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 listopada 2014 o 21:29

dobrze, zadam inaczej pytanie bo widzę że nie tędy droga! czy w Lublinie przez ostatnie 8 lat naprawdę nic się nie zmieniło? tak pytam z ciekawości i z lekkim niedowierzaniem bo wydaje mi się, że zmiany widać gołym okiem, dodam od razu że zmiany na lepsze. ale mogę być w błędzie więc proszę o wskazanie przyczyn cofania bądź też zaniechania

oczywiście że się zmieniło i to na lepsze

byłem w Lublinie w tamtym tygodniu po prawie 8 latach od zakończenia studiów i naprawdę w mieście jest lepiej, najbardziej to chyba widać z drogami

oczywiście że się zmieniło i to na lepsze

byłem w Lublinie w tamtym tygodniu po prawie 8 latach od zakończenia studiów i naprawdę w mieście jest lepiej, najbardziej to chyba widać z drogami

rozwiń
Avatar
llubellak@op.pl / 27 listopada 2014 o 11:47

 " Gdy nie idziesz do przodu to znaczy ze się cofasz "                                                   Igor Hesske                                                               

dobrze, zadam inaczej pytanie bo widzę że nie tędy droga! czy w Lublinie przez ostatnie 8 lat naprawdę nic się nie zmieniło? tak pytam z ciekawości i z lekkim niedowierzaniem bo wydaje mi się, że zmiany widać gołym okiem, dodam od razu że zmiany na lepsze. ale mogę być w błędzie więc proszę o wskazanie przyczyn cofania bądź też zaniechania

dobrze, zadam inaczej pytanie bo widzę że nie tędy droga! czy w Lublinie przez ostatnie 8 lat naprawdę nic się nie zmieniło? tak pytam z ciekawości i z lekkim niedowierzaniem bo wydaje mi się, że zmiany widać gołym okiem, dodam od razu że zmiany na lepsze. ale mogę być w błędzie więc proszę o wskazanie przyczyn cofania bądź też zaniechania

rozwiń
Avatar
lublinianin / 27 listopada 2014 o 11:27

I wszystko jasne Piechociński z Kopacz zdecydowali kto ma rządzić w Lublinie! Bzdura goni bzdurę, wstyd i hańba!

Avatar
gosc / 27 listopada 2014 o 11:25

Wszystkie świnie najlepiej się integrują przy wspólnym korycie. A frajerzy przy urnie.......pogrzebowej.

Avatar
Gość / 27 listopada 2014 o 11:02

JUDE ???

???נאצי

Avatar
EWA / 27 listopada 2014 o 10:49

Pani Celina Stasiak nie jest od czterech lat prezesem Okręgu w Lublinie

Avatar
marcin / 27 listopada 2014 o 10:42

Niektórzy cierpią też na ataki Paranoi i Schizofrenii, a w ostatnich latach zdiagnozowano nowe schorzenie zwane Zespołem Macierewicza.

Maciarewicza ?? chyba cię POgiełło !!!!  chyba przodownika Niesiołowskiego.

Avatar
Kolo / 27 listopada 2014 o 10:39

nie wydaje mi się, że miasto Lublin jak i cały region cofał się od ośmiu lat! proszę mi wskazać dziedziny w których nasze miasto zanotowało cofnięcie w rozwoju! zapomnijmy o władzy, o samorządowcach, o dopłatach unijnych, tylko skupmy się na tym cofaniu, co takiego się wydarzyło, że miasto Lublin się cofnęło w ciągu ośmiu ostatnich lat, rzeczowo, merytorycznie poproszę

 " Gdy nie idziesz do przodu to znaczy ze się cofasz "                                                   Igor Hesske                                                               

 " Gdy nie idziesz do przodu to znaczy ze się cofasz "                                                   Igor Hesske                           &n... rozwiń

Avatar
ŁOWCA SKÓR / 27 listopada 2014 o 10:36

Niektórzy cierpią też na ataki Paranoi i Schizofrenii, a w ostatnich latach zdiagnozowano nowe schorzenie zwane Zespołem Macierewicza.

JUDE ???

Avatar
Heniu / 27 listopada 2014 o 10:32

A w Warszawce po staremu,cały czas  " komuszka zakażna " dlatego nadal stoimy w miejscu, wręcz cofamy się już tak od ośmiu lat

Niektórzy cierpią też na ataki Paranoi i Schizofrenii, a w ostatnich latach zdiagnozowano nowe schorzenie zwane Zespołem Macierewicza.

Avatar
Gość / 27 listopada 2014 o 21:29

dobrze, zadam inaczej pytanie bo widzę że nie tędy droga! czy w Lublinie przez ostatnie 8 lat naprawdę nic się nie zmieniło? tak pytam z ciekawości i z lekkim niedowierzaniem bo wydaje mi się, że zmiany widać gołym okiem, dodam od razu że zmiany na lepsze. ale mogę być w błędzie więc proszę o wskazanie przyczyn cofania bądź też zaniechania

oczywiście że się zmieniło i to na lepsze

byłem w Lublinie w tamtym tygodniu po prawie 8 latach od zakończenia studiów i naprawdę w mieście jest lepiej, najbardziej to chyba widać z drogami

oczywiście że się zmieniło i to na lepsze

byłem w Lublinie w tamtym tygodniu po prawie 8 latach od zakończenia studiów i naprawdę w mieście jest lepiej, najbardziej to chyba widać z drogami

rozwiń
Avatar
llubellak@op.pl / 27 listopada 2014 o 11:47

 " Gdy nie idziesz do przodu to znaczy ze się cofasz "                                                   Igor Hesske                                                               

dobrze, zadam inaczej pytanie bo widzę że nie tędy droga! czy w Lublinie przez ostatnie 8 lat naprawdę nic się nie zmieniło? tak pytam z ciekawości i z lekkim niedowierzaniem bo wydaje mi się, że zmiany widać gołym okiem, dodam od razu że zmiany na lepsze. ale mogę być w błędzie więc proszę o wskazanie przyczyn cofania bądź też zaniechania

dobrze, zadam inaczej pytanie bo widzę że nie tędy droga! czy w Lublinie przez ostatnie 8 lat naprawdę nic się nie zmieniło? tak pytam z ciekawości i z lekkim niedowierzaniem bo wydaje mi się, że zmiany widać gołym okiem, dodam od razu że zmiany na lepsze. ale mogę być w błędzie więc proszę o wskazanie przyczyn cofania bądź też zaniechania

rozwiń
Avatar
lublinianin / 27 listopada 2014 o 11:27

I wszystko jasne Piechociński z Kopacz zdecydowali kto ma rządzić w Lublinie! Bzdura goni bzdurę, wstyd i hańba!

Avatar
gosc / 27 listopada 2014 o 11:25

Wszystkie świnie najlepiej się integrują przy wspólnym korycie. A frajerzy przy urnie.......pogrzebowej.

Avatar
Gość / 27 listopada 2014 o 11:02

JUDE ???

???נאצי

Avatar
EWA / 27 listopada 2014 o 10:49

Pani Celina Stasiak nie jest od czterech lat prezesem Okręgu w Lublinie

Avatar
marcin / 27 listopada 2014 o 10:42

Niektórzy cierpią też na ataki Paranoi i Schizofrenii, a w ostatnich latach zdiagnozowano nowe schorzenie zwane Zespołem Macierewicza.

Maciarewicza ?? chyba cię POgiełło !!!!  chyba przodownika Niesiołowskiego.

Avatar
Kolo / 27 listopada 2014 o 10:39

nie wydaje mi się, że miasto Lublin jak i cały region cofał się od ośmiu lat! proszę mi wskazać dziedziny w których nasze miasto zanotowało cofnięcie w rozwoju! zapomnijmy o władzy, o samorządowcach, o dopłatach unijnych, tylko skupmy się na tym cofaniu, co takiego się wydarzyło, że miasto Lublin się cofnęło w ciągu ośmiu ostatnich lat, rzeczowo, merytorycznie poproszę

 " Gdy nie idziesz do przodu to znaczy ze się cofasz "                                                   Igor Hesske                                                               

 " Gdy nie idziesz do przodu to znaczy ze się cofasz "                                                   Igor Hesske                           &n... rozwiń

Avatar
ŁOWCA SKÓR / 27 listopada 2014 o 10:36

Niektórzy cierpią też na ataki Paranoi i Schizofrenii, a w ostatnich latach zdiagnozowano nowe schorzenie zwane Zespołem Macierewicza.

JUDE ???

Avatar
Heniu / 27 listopada 2014 o 10:32

A w Warszawce po staremu,cały czas  " komuszka zakażna " dlatego nadal stoimy w miejscu, wręcz cofamy się już tak od ośmiu lat

Niektórzy cierpią też na ataki Paranoi i Schizofrenii, a w ostatnich latach zdiagnozowano nowe schorzenie zwane Zespołem Macierewicza.

Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przeciek w delegaturze CBA w Lublinie? Chodziło o asystenta lubelskiej posłanki PiS

Przeciek w delegaturze CBA w Lublinie? Chodziło o asystenta lubelskiej posłanki PiS 2 0

CBA zatuszowało przeciek o tajnej operacji – twierdzi były szef lubelskiej delegatury Biura. Akcja CBA była wymierzona w asystenta lubelskiej posłanki PiS. Funkcjonariusz, który wykrył skandal, stracił pracę.

Puławskie Azoty notują wzrost sprzedaży

Puławskie Azoty notują wzrost sprzedaży 0 0

Według najnowszych danych, łączny przychód spółek należących do Grupy Azoty przekroczył 9,6 mld, a zysk osiągnął prawie 490 mln zł. To dane znacznie lepsze od ubiegłorocznych. Filarem grupy kapitałowej pozostaje puławska spółka.

Uczniowie z SP 24 w redakcji Dziennika Wschodniego

Uczniowie z SP 24 w redakcji Dziennika Wschodniego 0 0

We wtorek naszą redakcję odwiedzili wyjątkowo mili goście – uczniowie klasy III „a” ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Lublinie.

Lublin: Powstaną dwie nowe sale gimnastyczne przy szkołach

Lublin: Powstaną dwie nowe sale gimnastyczne przy szkołach 0 0

Nowe sale gimnastyczne mają powstać przy III Liceum Ogólnokształcącym oraz Zespole Szkół Ekonomicznych im. Vetterów.

Warsztaty kreatywne dla dzieci w DDK Czechów

Warsztaty kreatywne dla dzieci w DDK Czechów 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dzielnicowy Dom Kultury Czechów (ul. Kiepury 5a) zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na kreatywne warsztaty literacko-plastyczno-teatralne, które będą się odbywały w czwartki o godz. 16.

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 1:0 [NA ŻYWO]

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 1:0 [NA ŻYWO] 4 1

Zielono-czarni w zaległym meczu Nice 1 Ligi podejmują na swoim stadionie drużynę Chrobrego Głogów. Czy łęcznianom uda się odnieść pierwsze od 16 kolejek zwycięstwo?

Sąd łaskawy dla „żołnierza i banderowca”

Sąd łaskawy dla „żołnierza i banderowca” 20 7

Sąd warunkowo umorzył sprawę Ukraińca oskarżonego o znieważanie Polaków na tle narodowościowym. Nazari K. groził im „powtórką z Wołynia”.

Międzyrzec Podlaski: Dzieci mają swój kącik w urzędzie miasta

Międzyrzec Podlaski: Dzieci mają swój kącik w urzędzie miasta 0 0

Kiedy mama załatwia sprawy w urzędzie, dziecko może pobawić się w kąciku dla najmłodszych. Takie miejsce utworzono właśnie w międzyrzeckim magistracie.

Sezon kąpielowy w Lublinie od 1 czerwca. Dwa kąpieliska

Sezon kąpielowy w Lublinie od 1 czerwca. Dwa kąpieliska 0 0

Dwa kąpieliska wyznaczone będą w Lublinie, oba na zalewie, jedno na Wrotkowie, drugie na Marinie.

Spektakl "Homo-Go!" w Centrum Kultury
26 kwietnia 2018, 19:00

Spektakl "Homo-Go!" w Centrum Kultury 1 0

Co Gdzie Kiedy. Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca w czwartek, 26 kwietnia o godz. 19 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu muzycznego Homo-Go! w wykonaniu Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej.

Unijne pieniądze dla "Fachowców z Brzeskiej". Jak szkoła korzysta z dofinansowania?

Unijne pieniądze dla "Fachowców z Brzeskiej". Jak szkoła korzysta z dofinansowania? 0 0

"Fachowcy z Brzeskiej" to projekt dofinansowany ze środków unijnych z którego korzysta ponad 190 uczniów ze Szkoły Zawodowej Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej. Właśnie są na półmetku.

Toksyczny amoniak w zakładach drobiarskich: Ewakuacja 150 osób, 7 jest w szpitalu

Toksyczny amoniak w zakładach drobiarskich: Ewakuacja 150 osób, 7 jest w szpitalu 3 0

Nie był to kolejny wyciek amoniaku, tylko najprawdopodobniej chwilowa emisja jego pozostałości w instalacji po niedzielnej awarii. Siedmiu pracowników trafiło do szpitala, a czternastu trzeba było udzielić pomocy. Ewakuowano ponad 150 osób

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku - znamy mistrzów województwa lubelskiego

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku - znamy mistrzów województwa lubelskiego 3 0

Dwa pełne sportowych emocji dni były potrzebne do wyłonienia najlepszych piłkarskich drużyn województwa lubelskiego w kategoriach wiekowych U-8, U-10 oraz U-12

Nowe lody zdobędą popularność? Lodziarnia i producent słodyczy zaczynają współpracę
galeria

Nowe lody zdobędą popularność? Lodziarnia i producent słodyczy zaczynają współpracę 69 2

Już w sobotę spróbować będzie można wyjątkowych lodów, które powstały dzięki współpracy dwóch lubelskich firm - Fabryki Cukierków „Pszczółka” oraz restauracji „Portofino”.

Padwa Zamość wygrałą z SMS Kielce dopiero po karnych

Padwa Zamość wygrałą z SMS Kielce dopiero po karnych 2 0

Po raz trzeci w obecnym sezonie Padwa Zamość rozstrzygnęła mecz po serii rzutów karnych. Tym razem zamościanie musieli po nie sięgać w spotkaniu z adeptami Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP Kielce zwyciężając 6:5, przy remisie w regulaminowym czasie 24:24

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!