piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Lubelskie

Pijany się nie prześliźnie

Dodano: 28 lutego 2003, 20:52
Autor: (kris)

Na dziś i niedzielę policjanci zapowiadają w naszym regionie akcję skierowaną przeciwko nietrzeźwym kierowcom. - Wiemy z doświadczenia, że w tradycyjne "ostatki” wielu kierowców siada za kierownicę pod wpływem alkoholu - mówi nadkom. Arkadiusz Delekta z lubelskiej drogówki. - W tym roku chcemy im to wybić z głowy.
Funkcjonariusze ostrzegają, że do akcji rzucą całe swoje siły. Wezmą w niej udział także policjanci, którzy na co dzień siedzą za biurkami. Jeżeli zajdzie potrzeba, na ulicach pojawią się dodatkowe patrole z komisariatów.
- Będziemy się starać być wszędzie - ostrzega A. Delekta. - Działań na taką skalę jeszcze w naszym regionie nie było. Zrobimy wszystko, żeby wyeliminować pijanych z naszych dróg. Niech nikt nie liczy na naszą pobłażliwość. Zbyt wiele tragedii już się wydarzyło na drogach.
Policja apeluje także do rodziców, by beztrosko nie powierzali dzieciom swoich samochodów. - Często jest to niestety wyjazd w jedną stronę - mówi Delekta.
W ubiegłym roku policjanci zatrzymali na Lubelszczyźnie aż 16 tys. pijanych kierowców. Jest to wzrost o 30 procent w stosunku do 2001 roku. To krajowy rekord.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24