Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

21 lipca 2009 r.
8:35
Edytuj ten wpis

Plantatorzy z Lubelszczyzny narzekają na słabe zbiory malin

Autor: Zdjęcie autora FABIAN PLAPIS
0 20 A A

Rolnicy z powiatu kraśnickiego są potentatami w produkcji malin. Rocznie z tego regionu Polski pochodzi blisko jedna trzecia zbiorów. Niestety, w tym roku może być znacznie gorzej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Plantatorzy narzekają i czarno widzą tegoroczne zbiory.

– Będą na poziomie niewiele lepszym niż połowa ubiegłorocznych. Maliny są bardzo słabe w tym roku. Pędy usychają niewiadomo czemu a owoce nie rosną już takie duże – narzeka Włodzimierz Nicewicz z Kraśnika.

Wspólnie z rodziną uprawia maliny na ponad 40 arach. Szacują, że po podliczeniu nakładów i przy mniejszych zbiorach w tym sezonie będą ledwo, ledwo na plusie.

– Owoców jest mniej i są gorszej jakości a ceny niże niż w ubiegłym roku. Tylko przez kilka dni cena była na poziomie 4 zł teraz wynosi 3,2 zł. To o złotówkę mniej niż w ubiegłym roku Nie wiemy co tak niszczy nasze plantacje – dodaje Władysława Nicewicz.

Specjaliści od rolnictwa potwierdzają obawy rolników jednak aż tak czarno nie widza przyszłości. – Owszem, zbiory będą niższe ale nie o połowę. Znamy sytuację i w naszej ocenie największym problemem były wiosenne przymrozki oraz długotrwałe deszcze, które spowodowały dobre warunki dla rozwoju pleśni i grzybów – wyjaśnia Alicja Zdziechowska z Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.

Równocześnie podkreśla, że każdy przypadek powinien być rozpatrywany indywidualnie. Wiele złego poczyniły też szkodniki takie jak pędrak, który niszczy głownie młode jednoroczne pędy. Swoje dołożył przędziorek. Usychanie liści to jego wina.

Nie ma też jednej recepty na zapobieganie tym problemom. – Ochrona jest bardzo trudna bo preparaty, które są dostępne na rynku mają zapobiegać rozwijaniu się grzybów a nie z nimi włączyć. W przypadku malin letnich zapobiegać trzeba było jeszcze w tamtym roku a nie dopiero teraz. Po za tym częste i rzęsiste deszcze pozwalają szybciej rozwijać się grzybom –dodaje Alicja Zdziechowska.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 lipca 2009 o 09:29
szkoda gabac do takich ludzi siedza w smierdzacych blokach i niewiedza co traca zal ich
Avatar
Gość / 21 lipca 2009 o 20:28
no i po co te kłótnie - każdy sobie może wybrać , gdzie chce harować- na wsi, czy w mieście.... a "wieśniaki" niczego mi nie przywożą , tak na marginesie



"WIESNIAKI" niczego Ci nie przywoza, sam uprawiasz na balkonie , krowa sie pasie na trawniku pod blokiem, a w piwnicy świnki sie chowają????!!!!!!!!! Rano swieze mleczko... na balkonie warzywa i owocea w piwnicy karczek na grilla...........
A w mieście to faktycznie harówka od 7 do 15 za biurkiem, ploteczki, kaweczki, klimatyzacja, faktycznie czas wolno leci, przeciez 8 godzin ściemniac to nie tak łatwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
no i po co te kłótnie - każdy sobie może wybrać , gdzie chce harować- na wsi, czy w mieście.... a "wieśniaki" niczego mi nie przywożą , tak na marginesie



"WIESNIAKI" niczego Ci nie przywoza, sam uprawiasz na balkonie , krowa sie pasie na trawniku pod blokiem, a w piwnicy świnki sie chowają????!!!!!!!!! Rano swieze mleczko... na balkonie warzywa i owocea w piwnicy karczek na grilla...........
A w mieście to faktycznie harówka od 7 do 15 za biurkiem, plot... rozwiń
Avatar
ja / 21 lipca 2009 o 18:59
Gość napisał:
Odwalcie się od ludzi ze wsi..myślicie ze im jest lekko..Wy siedzicie w chłodzie w ciszy a tu w polu to upał aż głowa pęka
Powinniście się cieszyć że ,,wieśniaki`` przywożą wam to żarcie bo byscie z głodu poumierali...
EGOIŚCI..!!


no i po co te kłótnie - każdy sobie może wybrać , gdzie chce harować- na wsi, czy w mieście.... a "wieśniaki" niczego mi nie przywożą , tak na marginesie...
Avatar
CZEREŚNIARA / 21 lipca 2009 o 18:23
Gość napisał:
Odwalcie się od ludzi ze wsi..myślicie ze im jest lekko..Wy siedzicie w chłodzie w ciszy a tu w polu to upał aż głowa pęka
Powinniście się cieszyć że ,,wieśniaki`` przywożą wam to żarcie bo byscie z głodu poumierali...
EGOIŚCI..!!

Popieram w 100%.
Avatar
Gość / 21 lipca 2009 o 18:20
A i ....CHCĘ MÓC.........._____________________
TO CHYBA NIE PO POLSKU......POLONISTO..
Avatar
Gość / 21 lipca 2009 o 18:18
Odwalcie się od ludzi ze wsi..myślicie ze im jest lekko..Wy siedzicie w chłodzie w ciszy a tu w polu to upał aż głowa pęka
Powinniście się cieszyć że ,,wieśniaki`` przywożą wam to żarcie bo byscie z głodu poumierali...
EGOIŚCI..!!
Avatar
CZEREŚNIARA / 21 lipca 2009 o 18:07
lilo napisał:
MNIEJ ZANIOSĄ NA TACĘ,BARDZO DOBRZE CZERESNIAKOM TYLKO CHAŁUPY JAK MAGAZYNY POSTAWILI I BIDOKÓW UDAJĄ,MNIEJ NA RYDZYKA KASY WYŚLĄ OPDATKOWAĆ CHŁOPÓW I KLER DOSYC TEGO

WIDZĘ, ŻE BARDZO ZAZDROŚCISZ TYM CIĘŻKO PRACUJĄCYM LUDZIOM KASY I CHAŁUP. RADZĘ BIERZ SIĘ ZA UPRAWĘ ZIEMI:PLANTACJE MALIN, TRUSKAWEK,TYTONIU TO MOŻE I TY BĘDZIESZ MÓGŁ PODZIELIĆ SIĘ SWOIMI ZYSKAMI Z INNYMI. POSTAW CHOCIAŻ MAŁY, FUNKCJONALNY DOMEK DLA SWOJEJ RODZINY, A DOWIESZ SIĘ ILE TO KOSZTUJE [ NIE TYLKO PIENIĘDZY]. PRACA USZLACHETNIA, A ZAZDROŚĆ TO BARDZO BRZYDKA CECHA. DO ROBOTY ZAZDROŚNIKU!!!!!!!!!!!!!

WIDZĘ, ŻE BARDZO ZAZDROŚCISZ TYM CIĘŻKO PRACUJĄCYM LUDZIOM KASY I CHAŁUP. RADZĘ BIERZ SIĘ ZA UPRAWĘ ZIEMI:PLANTACJE MALIN, TRUSKAWEK,TYTONIU TO MOŻE I TY BĘDZIESZ MÓGŁ PODZIELIĆ SIĘ SWOIMI ZYSKAMI Z INNYMI. POSTAW CHOCIAŻ MAŁY, FUNKCJONALNY DOMEK DLA SWOJEJ RODZINY, A DOWIESZ SIĘ ILE TO KOSZTUJE [ NIE TYLKO PIENIĘDZY]. PRACA USZLACHETNIA, A ZAZDROŚĆ TO BARDZO BRZYDKA CECHA. DO ROBOTY ZAZDROŚNIKU!!!!!!!!!!!!! rozwiń
Avatar
Gość / 21 lipca 2009 o 17:21
to niech sobie kazdy mieszczuch kupi 40 arow ziemi i zarabia 10 tys w trzy tygodnie, a nie 8 godz dziennie i wszystko mu drogie.
jak by nie rolnicy to wy mieszczuchy nie mielibyscie co do gara wlozyc, bo wszystko jest wyprodukowane na wsi, począwszy od ziarna na chleb poprzez malinki na soczek na schabowym kanczac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111
Avatar
ja / 21 lipca 2009 o 16:26
Gość napisał:
Baranie ty ic sobie kup maline na skupie 2x tansza i zobacz jak ona wyglada

Sam jestes baran, pisze się "idź sobie kup..."- w języku polskim nie ma słowa "ić" . A żebys wiedział, że wygląda,byle gó*wna wymemłanego nie przyjmą (przynajmniej nie wszędzie). A jak mam płacić , to chcę móc wybrzydzać. P.S> W mieście też sie ciężko pracuje- nie każdy leży i pachnie całymi dniami, niektórzy zapier***lają . A nie rozumiem, czemu zapiep*rz jednych jest mniej wart niż innych. Co to nadrasa ludzka czy co z tych rolników?...

Sam jestes baran, pisze się "idź sobie kup..."- w języku polskim nie ma słowa "ić" . A żebys wiedział, że wygląda,byle gó*wna wymemłanego nie przyjmą (przynajmniej nie wszędzie). A jak mam płacić , to chcę móc wybrzydzać. P.S> W mieście też sie ciężko pracuje- nie każdy leży i pachnie całymi dniami, niektórzy zapier***lają . A nie rozumiem, czemu zapiep*rz jednych jest mniej wart niż innych. Co to nadrasa ludzka czy co z tych rolników?... rozwiń
Avatar
am / 21 lipca 2009 o 14:06
znawca napisał:
niech nie narzekają pod Kraśnikiem są takie gospodarstwa co wykorzystują ludzi i bawią się za ich kasę płacą grosze.
Wprowadzić VAT i zlikwidować KRUS bo ile moża dopłaca do rolników. To samo z kościłem VAT!

Chyba nie ma gorszej rzeczy niz wypowiadać się na tematy, o których nie ma się pojęcia. Dla jasności każdy rolnik od sprzedanych płodów odprowadza Vat i tak jest już od kilku lat. Może rozliczać się na zasadach szczegolowych lub ryczałtowo, jak każdy przedsiębiorca. Temat KRUS taż radziłbym zgłebić przed tym jak zacznie się o tym mówić, a szczególnie ile z budżetu idzie per capita (na głowę) w celu dofinansowania ZUS, a ile KRUS. Jaka jest średnia wysokość emertytury KRUSowskiej, a jaka ZUSowskiej no i jaka jest przeżywalność (długość życia) populacji miejskiej, a jaka wiejskiej. Mam nadzieje, że da to do myślenia niektórym ignorantom wypowiadającym się na forum.

Chyba nie ma gorszej rzeczy niz wypowiadać się na tematy, o których nie ma się pojęcia. Dla jasności każdy rolnik od sprzedanych płodów odprowadza Vat i tak jest już od kilku lat. Może rozliczać się na zasadach szczegolowych lub ryczałtowo, jak każdy przedsiębiorca. Temat KRUS taż radziłbym zgłebić przed tym jak zacznie się o tym mówić, a szczególnie ile z budżetu idzie per capita (na głowę) w celu dofinansowania ZUS, a ile KRUS. Jaka jest średnia wysokość emertytury KRUSowskiej, a jaka ZUSowskiej no i jaka jest przeżywal... rozwiń
Avatar
Gość / 22 lipca 2009 o 09:29
szkoda gabac do takich ludzi siedza w smierdzacych blokach i niewiedza co traca zal ich
Avatar
Gość / 21 lipca 2009 o 20:28
no i po co te kłótnie - każdy sobie może wybrać , gdzie chce harować- na wsi, czy w mieście.... a "wieśniaki" niczego mi nie przywożą , tak na marginesie



"WIESNIAKI" niczego Ci nie przywoza, sam uprawiasz na balkonie , krowa sie pasie na trawniku pod blokiem, a w piwnicy świnki sie chowają????!!!!!!!!! Rano swieze mleczko... na balkonie warzywa i owocea w piwnicy karczek na grilla...........
A w mieście to faktycznie harówka od 7 do 15 za biurkiem, ploteczki, kaweczki, klimatyzacja, faktycznie czas wolno leci, przeciez 8 godzin ściemniac to nie tak łatwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
no i po co te kłótnie - każdy sobie może wybrać , gdzie chce harować- na wsi, czy w mieście.... a "wieśniaki" niczego mi nie przywożą , tak na marginesie



"WIESNIAKI" niczego Ci nie przywoza, sam uprawiasz na balkonie , krowa sie pasie na trawniku pod blokiem, a w piwnicy świnki sie chowają????!!!!!!!!! Rano swieze mleczko... na balkonie warzywa i owocea w piwnicy karczek na grilla...........
A w mieście to faktycznie harówka od 7 do 15 za biurkiem, plot... rozwiń
Avatar
ja / 21 lipca 2009 o 18:59
Gość napisał:
Odwalcie się od ludzi ze wsi..myślicie ze im jest lekko..Wy siedzicie w chłodzie w ciszy a tu w polu to upał aż głowa pęka
Powinniście się cieszyć że ,,wieśniaki`` przywożą wam to żarcie bo byscie z głodu poumierali...
EGOIŚCI..!!


no i po co te kłótnie - każdy sobie może wybrać , gdzie chce harować- na wsi, czy w mieście.... a "wieśniaki" niczego mi nie przywożą , tak na marginesie...
Avatar
CZEREŚNIARA / 21 lipca 2009 o 18:23
Gość napisał:
Odwalcie się od ludzi ze wsi..myślicie ze im jest lekko..Wy siedzicie w chłodzie w ciszy a tu w polu to upał aż głowa pęka
Powinniście się cieszyć że ,,wieśniaki`` przywożą wam to żarcie bo byscie z głodu poumierali...
EGOIŚCI..!!

Popieram w 100%.
Avatar
Gość / 21 lipca 2009 o 18:20
A i ....CHCĘ MÓC.........._____________________
TO CHYBA NIE PO POLSKU......POLONISTO..
Avatar
Gość / 21 lipca 2009 o 18:18
Odwalcie się od ludzi ze wsi..myślicie ze im jest lekko..Wy siedzicie w chłodzie w ciszy a tu w polu to upał aż głowa pęka
Powinniście się cieszyć że ,,wieśniaki`` przywożą wam to żarcie bo byscie z głodu poumierali...
EGOIŚCI..!!
Avatar
CZEREŚNIARA / 21 lipca 2009 o 18:07
lilo napisał:
MNIEJ ZANIOSĄ NA TACĘ,BARDZO DOBRZE CZERESNIAKOM TYLKO CHAŁUPY JAK MAGAZYNY POSTAWILI I BIDOKÓW UDAJĄ,MNIEJ NA RYDZYKA KASY WYŚLĄ OPDATKOWAĆ CHŁOPÓW I KLER DOSYC TEGO

WIDZĘ, ŻE BARDZO ZAZDROŚCISZ TYM CIĘŻKO PRACUJĄCYM LUDZIOM KASY I CHAŁUP. RADZĘ BIERZ SIĘ ZA UPRAWĘ ZIEMI:PLANTACJE MALIN, TRUSKAWEK,TYTONIU TO MOŻE I TY BĘDZIESZ MÓGŁ PODZIELIĆ SIĘ SWOIMI ZYSKAMI Z INNYMI. POSTAW CHOCIAŻ MAŁY, FUNKCJONALNY DOMEK DLA SWOJEJ RODZINY, A DOWIESZ SIĘ ILE TO KOSZTUJE [ NIE TYLKO PIENIĘDZY]. PRACA USZLACHETNIA, A ZAZDROŚĆ TO BARDZO BRZYDKA CECHA. DO ROBOTY ZAZDROŚNIKU!!!!!!!!!!!!!

WIDZĘ, ŻE BARDZO ZAZDROŚCISZ TYM CIĘŻKO PRACUJĄCYM LUDZIOM KASY I CHAŁUP. RADZĘ BIERZ SIĘ ZA UPRAWĘ ZIEMI:PLANTACJE MALIN, TRUSKAWEK,TYTONIU TO MOŻE I TY BĘDZIESZ MÓGŁ PODZIELIĆ SIĘ SWOIMI ZYSKAMI Z INNYMI. POSTAW CHOCIAŻ MAŁY, FUNKCJONALNY DOMEK DLA SWOJEJ RODZINY, A DOWIESZ SIĘ ILE TO KOSZTUJE [ NIE TYLKO PIENIĘDZY]. PRACA USZLACHETNIA, A ZAZDROŚĆ TO BARDZO BRZYDKA CECHA. DO ROBOTY ZAZDROŚNIKU!!!!!!!!!!!!! rozwiń
Avatar
Gość / 21 lipca 2009 o 17:21
to niech sobie kazdy mieszczuch kupi 40 arow ziemi i zarabia 10 tys w trzy tygodnie, a nie 8 godz dziennie i wszystko mu drogie.
jak by nie rolnicy to wy mieszczuchy nie mielibyscie co do gara wlozyc, bo wszystko jest wyprodukowane na wsi, począwszy od ziarna na chleb poprzez malinki na soczek na schabowym kanczac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111
Avatar
ja / 21 lipca 2009 o 16:26
Gość napisał:
Baranie ty ic sobie kup maline na skupie 2x tansza i zobacz jak ona wyglada

Sam jestes baran, pisze się "idź sobie kup..."- w języku polskim nie ma słowa "ić" . A żebys wiedział, że wygląda,byle gó*wna wymemłanego nie przyjmą (przynajmniej nie wszędzie). A jak mam płacić , to chcę móc wybrzydzać. P.S> W mieście też sie ciężko pracuje- nie każdy leży i pachnie całymi dniami, niektórzy zapier***lają . A nie rozumiem, czemu zapiep*rz jednych jest mniej wart niż innych. Co to nadrasa ludzka czy co z tych rolników?...

Sam jestes baran, pisze się "idź sobie kup..."- w języku polskim nie ma słowa "ić" . A żebys wiedział, że wygląda,byle gó*wna wymemłanego nie przyjmą (przynajmniej nie wszędzie). A jak mam płacić , to chcę móc wybrzydzać. P.S> W mieście też sie ciężko pracuje- nie każdy leży i pachnie całymi dniami, niektórzy zapier***lają . A nie rozumiem, czemu zapiep*rz jednych jest mniej wart niż innych. Co to nadrasa ludzka czy co z tych rolników?... rozwiń
Avatar
am / 21 lipca 2009 o 14:06
znawca napisał:
niech nie narzekają pod Kraśnikiem są takie gospodarstwa co wykorzystują ludzi i bawią się za ich kasę płacą grosze.
Wprowadzić VAT i zlikwidować KRUS bo ile moża dopłaca do rolników. To samo z kościłem VAT!

Chyba nie ma gorszej rzeczy niz wypowiadać się na tematy, o których nie ma się pojęcia. Dla jasności każdy rolnik od sprzedanych płodów odprowadza Vat i tak jest już od kilku lat. Może rozliczać się na zasadach szczegolowych lub ryczałtowo, jak każdy przedsiębiorca. Temat KRUS taż radziłbym zgłebić przed tym jak zacznie się o tym mówić, a szczególnie ile z budżetu idzie per capita (na głowę) w celu dofinansowania ZUS, a ile KRUS. Jaka jest średnia wysokość emertytury KRUSowskiej, a jaka ZUSowskiej no i jaka jest przeżywalność (długość życia) populacji miejskiej, a jaka wiejskiej. Mam nadzieje, że da to do myślenia niektórym ignorantom wypowiadającym się na forum.

Chyba nie ma gorszej rzeczy niz wypowiadać się na tematy, o których nie ma się pojęcia. Dla jasności każdy rolnik od sprzedanych płodów odprowadza Vat i tak jest już od kilku lat. Może rozliczać się na zasadach szczegolowych lub ryczałtowo, jak każdy przedsiębiorca. Temat KRUS taż radziłbym zgłebić przed tym jak zacznie się o tym mówić, a szczególnie ile z budżetu idzie per capita (na głowę) w celu dofinansowania ZUS, a ile KRUS. Jaka jest średnia wysokość emertytury KRUSowskiej, a jaka ZUSowskiej no i jaka jest przeżywal... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Złoto Malwiny Kopron na mistrzostwach Polski AZS

Złoto Malwiny Kopron na mistrzostwach Polski AZS 0 0

W weekend zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Akademickiego Związku Sportowego. Z imprezy w Łodzi w dobrych humorach wracały przede wszystkim zawodniczki AZS UMCS: Malwina Kopron, Karolina Kołeczek i Paulina Guba

Pseudokibice Legii zdemolowali dworzec w Kutnie [wideo]
film

Pseudokibice Legii zdemolowali dworzec w Kutnie [wideo] 0 0

Miało być święto piłki nożnej, skończyło się walkowerem. Finał ekstraklasy został przerwany po chuligańskich wybrykach pseudokibiców Lecha Poznań. Jednak to co działo się na boisku, miało także swoją kontynuację poza nim

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj"

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj" 0 1

Małaszewicze przyjmują tylko 20 proc. kontenerów z Chin w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku. Takie informacje otrzymał z Ministerstwa Infrastruktury poseł Stanisław Żmijan

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca 46 12

Krzysztof Żuk został ostatecznie oczyszczony z zarzutu w sprawie wynajęcia biur w nieistniejącym budynku. Chodzi o głośną sprawę biurowca przy Wieniawskiej. Korzystny dla Żuka werdykt wydała dziś Główna Komisja Orzekająca przy ministrze finansów

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu 0 6

Po sobotniej porażce z Wisłą Sandomierz (0:1) prezes Motoru Lublin Leszek Bartnicki podał się do dymisji. W poniedziałek Rada Nadzorcza zdecydowała jednak, że szef klubu zostanie na swoim stanowisku przynajmniej do końca sezonu 2018/2019.

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33 0 0

I LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W przedostatnim meczu sezonu bialscy akademicy pokonali Ostrovię Ostrów Wielkopolski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski 3 1

Niewybuch wykopał w ogrodzie właściciel działki w Wólce Gołębskiej.

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 4 6

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 1 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!