wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Pociągiem z Lublina do Warszawy w mniej niż dwie godziny

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 września 2011, 16:44

Dziś podróż z Lublina do stolicy trwa przeciętnie dwie i pół godziny. Po zakończeniu remontu czas pr
Dziś podróż z Lublina do stolicy trwa przeciętnie dwie i pół godziny. Po zakończeniu remontu czas pr

W grudniu podróż pociągiem z Lublina do Warszawy potrwa mniej niż dwie godziny. Wszystko dzięki kolejowej centrali, która przekaże dodatkowe pieniądze na remonty torów. Skróci się także czas przejazdu na trasie Dęblin–Łuków.

– Ogłaszamy pierwsze przetargi i w połowie września zaczynamy prace – mówi Zygmunt Grzechulski, dyrektor lubelskiego Zakładu Linii Kolejowych. – Chodzi o odcinek między Puławami a Nałęczowem. Jest najbardziej zniszczony, więc konieczne było wprowadzenie ograniczenia prędkości.

Z rozkładowych 120 km/h pociągi muszą zwalniać do 100 km/h. Miejscami nawet do "czterdziestki”. Gdyby nie znalazły się pieniądze na remont, konieczne byłoby zmniejszenie rozkładowej prędkości do 70 km/h. Dziś podróż z Lublina do stolicy trwa przeciętnie dwie i pół godziny. Po zakończeniu remontu czas przejazdu nie będzie dłuższy niż dwie godziny.

– Do tego potrzeba jeszcze odpowiednich pociągów, dlatego już dziś rozmawiamy z przewoźnikami – dodaje Grzechulski. – Chodzi przede wszystkim o skierowanie na nową trasę takich składów, które będą mogły wykorzystać jej możliwości. Na razie nie mogę zdradzić szczegółowych ustaleń. Myślę, że przed zakończeniem robót zapadną konkretne decyzje.

Remont odcinka z Nałęczowa do Puław powinien zakończyć się w październiku. Kolejarze wymienią drewniane podkłady i zniszczone szyny. W czasie prac pociągi mają kursować jednym torem. Remont będzie prowadzony w czasie, gdy ruch pociągów jest najmniejszy. Dzięki temu nie powinno być żadnych utrudnień dla pasażerów. Odcinków wymagających remontu jest więcej.

– Dzięki dodatkowym środkom z centrali będzie można przeprowadzić wszystkie niezbędne prace. Nic by z tego nie wyszło, gdyby nie przychylność prezesa PLK Zbigniewa Szafrańskiego – dodaje Grzechulski. – Pieniędzy wystarczy również na odcinek w rejonie Dęblina. Wyremontujemy także trasę Dęblin–Łuków. Zamiast rozkładowych 70 km/h pociągi będą tam mogły jeździć z prędkością 120 km/h.

Dzięki temu możliwy będzie ruch pociągów pośpiesznych InterRegio do Białej Podlaskiej przez Łuków. Wszystkie prace mają się zakończyć przed grudniowymi zmianami w rozkładzie jazdy. Szybkie tempo robót wymusza również fakt, że pieniądze z centrali trzeba wydać do końca roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
el
pat
barnaba
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

el
el (9 września 2011 o 20:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panu Z. Szafrańskiemu bardzo dziekujemy za hojność. Miejmy nadzieje ze robotnicy sie wyrobią w podanym odcinku czasu z remontem, a nie jak wszedzie z opóznieniem miesiąca. Fajnie, ze ktos docenil pasażerów na tym odcinku.

P.S Chociaż pociągi TLK to są gorsze od tych torów...
Rozwiń
pat
pat (2 września 2011 o 11:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja jechałam zimą do wawy nie całe 2,5 h więc nie przesadzajcie. Komfort i tak lepszy niż w busie.
Rozwiń
barnaba
barnaba (2 września 2011 o 08:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W grudniu po południu.
W praktyce pewnie znowu będzie zima - paraliż na kolei, wagony rowerowe, żeby można było więcej ludzi upchnąć na podłodze.
PO - już wam dziękujemy. Rozłożyliście kolej w 4 lata.
Rozwiń
Stanisław
Stanisław (2 września 2011 o 07:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dla kogo te bajki przedwyborcze. Linia z Warszawy do Terespola została już zmodernizowana kilka lat temu. Pociągi mogły by rozwijać 160 k/godz. Niestety brakuje odpowiednich lokomotyw, które mogły by rozwijać taką prędkość.
Obiecujcie więcej.
Rozwiń
deuter z Puław
deuter z Puław (2 września 2011 o 07:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zakałą dla przejazdu do Warszawy ...jest trasa Pilawa - Warszawa Centralna
54 km czas przejazdu 1 godzina 12 minut np poc nr TLK 21104 {22 zł}
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!