Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

19 kwietnia 2011 r.
18:13
Edytuj ten wpis

Podejrzani o skatowanie 17-latka w Poniatowej są już w areszcie

0 93 A A
Podejrzani o pobicie. (Policja)
Podejrzani o pobicie. (Policja)

Sąd aresztował dwóch podejrzanych o skatowanie 17-letniego Piotra. Usłyszeli zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Śledczy nie wykluczają, że zmienią go na bardziej surowy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani w niedzielne południe.

– Przedstawiliśmy im zarzut udziału w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym – mówi Marzena Maciąg, prokurator rejonowy w Opolu Lubelskim. Dodaje, że po zebraniu kolejnych dowodów kwalifikacja tego czynu zostanie zmieniona na surowszą.

Za śmiertelne pobicie grozi do 10 lat więzienia, za zabójstwo kara jest znacznie surowsza: od ośmiu lat więzienia do dożywocia.

W sobotę wieczorem na ul. Szkolnej w Poniatowej znaleziono nieprzytomnego 17-latka, mieszkańca pobliskiego bloku. Piotr O. zmarł w niedzielę szpitalu. Miał obrażenia głowy. Jutro zostanie przeprowadzona sekcja zwłok.

Prokuratura nie chce ujawnić, czy podejrzani przyznali się do bicia nastolatka. Wiadomo, że znali Piotra O. W sobotę byli pijani. Miał im towarzyszyć jeszcze jeden kompan, ale nie brał udziału w rękoczynach.

W tym samym miejscu i czasie co Piotr O., pobity został również 48-letni Edward K. – Zarzuty dotyczącego tego zdarzenia zostaną postawione później – dodaje prokurator Maciąg.

Jak twierdzą mieszkańcy Poniatowej, w mieście czują się coraz mniej bezpiecznie. Dlatego na najbliższej sesji radni będą szukać pieniędzy na opłacenie dodatkowych patroli policji. Od początku roku komisariat nie działa już przez całą dobę. Po godz. 15.30 zgłoszenia o przestępstwach odbiera komenda w Opolu Lubelskim.

– Policja przekonywała, że zabiera nam pięciu dyżurnych, którzy siedzieli w komisariacie, a o tylu policjantów wzmacnia patrole – mówi Lilla Stefanek, burmistrz Poniatowej. – Dzisiaj widzę, że ta zmiana chyba nie wyszła miastu na dobre.

Po zmianach w pracy komisariatu oczekiwań nie spełnia też miejski monitoring. Dwie kamery przekazują obraz do komisariatu policji, a zapis z jednej rejestrowany jest w spółdzielni mieszkaniowej. Wcześniej dyżurni mogli przez całą dobę obserwować, co dzieje się na ekranach. – Teraz po skończeniu pracy przez dyżurnych, obraz jest rejestrowany – mówi Roman Deszczak, rzecznik policji w Opolu Lubelskim.

To oznacza, że zapisany materiał jest przeglądany z opóźnieniem. – Dowiedziałam się o tym dopiero w poniedziałek – przyznaje burmistrz Stefanek. – Myślałam, że skoro po południu w komisariacie bywają policjanci, to dalej obserwują obraz przekazywany z miasta.

Jedna z kamer była kiedyś zainstalowana również przy ul. Szkolnej, choć nie obejmowała zasięgiem miejsca, gdzie został pobity 17-latek. Potem pojawił się tam monitoring przy szkołach i kamerę przeniesiono w inne miejsce.

Komentarze 93

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
.... / 1 czerwca 2011 o 19:32
Sądze ze oni i tak wyjda po paru latach na wolnosc...
Piotrka zycia mam nikt nie zwroci:(
bez komentarza z tym sadem:(
Avatar
lakuana poniatowa / 22 maja 2011 o 14:48
niema litosci nawet przez neta. a moze ty jestes tym 3 ,sprawca tak ich bronisz?
Avatar
lakuana poniatowa / 22 maja 2011 o 14:43
uzażam że kary niema w polsce wystarczajacej by zadowolic wszystkich.myslę ze najlepiej by bylo "oko za oko"ale nasza prokuratura jestem pewna ze zrobi wszystko a przedewszystki m da szanse guwniażom sie wylizac z wyroku 25 lat nawet 10 .dostaną 5 i wyjdą za dobre sprawowanie :0
Avatar
lakuana poniatowa / 22 maja 2011 o 14:38
syn księdza?
ktorego?
Avatar
gandalf / 25 kwietnia 2011 o 18:47
jebać takie ścierwo !!!na krzesło z hujem albo do ruskiej puchy !!!
Avatar
ktos / 25 kwietnia 2011 o 00:20
w dupach sie tym malolatom poprzewracalo....starszyzna odeszla a ci wojuja do sie doigrali.Bog jest sprawiedliwy i to powinno wystarczyc.szkoda tak mlodego chlopaczka.kondolencje dla rodziny.
Avatar
nie ważne / 23 kwietnia 2011 o 22:40
dożywocie dla nich..chociaż nawet dożywocie to za mała kara powinni ich też sklepać tylko żeby się pomenczyli odrazu ich nie zabijać
Avatar
qwerty / 23 kwietnia 2011 o 21:18
[quote name='niunia' timestamp='1303580141' post='468957']
O tym trzecim nic nie piszą bo on podobno jest nie pełnoletni. A tym to jak najbardziej należy się dożywocie, chociaż to i tak już nic nie zmieni bo to nie wróci życia Piotrka:(
[/quote]
życia nie wróci ale jak przestępstwo było w porozumieniu i z udziałem nielata to prorok może ubiegać się o wyższy wyrok
Avatar
niunia / 23 kwietnia 2011 o 19:35
O tym trzecim nic nie piszą bo on podobno jest nie pełnoletni. A tym to jak najbardziej należy się dożywocie, chociaż to i tak już nic nie zmieni bo to nie wróci życia Piotrka:(
Avatar
... / 23 kwietnia 2011 o 13:34
[quote name='mietek' timestamp='1303231976' post='467381']
Jesteśmy katolickim narodem.Przecież to dzieci.Nie możemy kierować się odwetem.Dzieci nie należy karać.Jakie dożywocie, jaki paragraf zabójstwa... Czy tu ktoś oszalal? Zwariowaliście? Jakiś poprawczak przez rok góra dwa i trzeba ich wypuścić bo się calkiem zdeprawują w otoczeniu kryminogennym.Ludzie tamtemu nikt już życia nie wróci ale po co marnować następne mlode istnienia. Opamiętajcie się !!! Nasz papież kazal wybaczać a nie kierować się odwetem !!!
[/quote]

Dożywocie im sie nalezy.. Co im ten chlopak zawinil.. Jaki poprawczak?? Ktos tu chyba zwariowal myslisz ze poprawczak cos tu pomoze.. ?? A zabojstwa sie nie da wybaczyc!! Nawet nikt nie pomysli co czuje jego mama i ojciec.. Wogole jak ktos sie nie zgadza z ta kara niech nie pisze takich komentarzy bo one sa bez sensu.. !!!!!!!!!!!
[quote name='mietek' timestamp='1303231976' post='467381']
Jesteśmy katolickim narodem.Przecież to dzieci.Nie możemy kierować się odwetem.Dzieci nie należy karać.Jakie dożywocie, jaki paragraf zabójstwa... Czy tu ktoś oszalal? Zwariowaliście? Jakiś poprawczak przez rok góra dwa i trzeba ich wypuścić bo się calkiem zdeprawują w otoczeniu kryminogennym.Ludzie tamtemu nikt już życia nie wróci ale po co marnować następne mlode istnienia. Opamiętajcie się !!! Nasz papież kazal wybaczać a nie kierować się ... rozwiń
Avatar
.... / 1 czerwca 2011 o 19:32
Sądze ze oni i tak wyjda po paru latach na wolnosc...
Piotrka zycia mam nikt nie zwroci:(
bez komentarza z tym sadem:(
Avatar
lakuana poniatowa / 22 maja 2011 o 14:48
niema litosci nawet przez neta. a moze ty jestes tym 3 ,sprawca tak ich bronisz?
Avatar
lakuana poniatowa / 22 maja 2011 o 14:43
uzażam że kary niema w polsce wystarczajacej by zadowolic wszystkich.myslę ze najlepiej by bylo "oko za oko"ale nasza prokuratura jestem pewna ze zrobi wszystko a przedewszystki m da szanse guwniażom sie wylizac z wyroku 25 lat nawet 10 .dostaną 5 i wyjdą za dobre sprawowanie :0
Avatar
lakuana poniatowa / 22 maja 2011 o 14:38
syn księdza?
ktorego?
Avatar
gandalf / 25 kwietnia 2011 o 18:47
jebać takie ścierwo !!!na krzesło z hujem albo do ruskiej puchy !!!
Avatar
ktos / 25 kwietnia 2011 o 00:20
w dupach sie tym malolatom poprzewracalo....starszyzna odeszla a ci wojuja do sie doigrali.Bog jest sprawiedliwy i to powinno wystarczyc.szkoda tak mlodego chlopaczka.kondolencje dla rodziny.
Avatar
nie ważne / 23 kwietnia 2011 o 22:40
dożywocie dla nich..chociaż nawet dożywocie to za mała kara powinni ich też sklepać tylko żeby się pomenczyli odrazu ich nie zabijać
Avatar
qwerty / 23 kwietnia 2011 o 21:18
[quote name='niunia' timestamp='1303580141' post='468957']
O tym trzecim nic nie piszą bo on podobno jest nie pełnoletni. A tym to jak najbardziej należy się dożywocie, chociaż to i tak już nic nie zmieni bo to nie wróci życia Piotrka:(
[/quote]
życia nie wróci ale jak przestępstwo było w porozumieniu i z udziałem nielata to prorok może ubiegać się o wyższy wyrok
Avatar
niunia / 23 kwietnia 2011 o 19:35
O tym trzecim nic nie piszą bo on podobno jest nie pełnoletni. A tym to jak najbardziej należy się dożywocie, chociaż to i tak już nic nie zmieni bo to nie wróci życia Piotrka:(
Avatar
... / 23 kwietnia 2011 o 13:34
[quote name='mietek' timestamp='1303231976' post='467381']
Jesteśmy katolickim narodem.Przecież to dzieci.Nie możemy kierować się odwetem.Dzieci nie należy karać.Jakie dożywocie, jaki paragraf zabójstwa... Czy tu ktoś oszalal? Zwariowaliście? Jakiś poprawczak przez rok góra dwa i trzeba ich wypuścić bo się calkiem zdeprawują w otoczeniu kryminogennym.Ludzie tamtemu nikt już życia nie wróci ale po co marnować następne mlode istnienia. Opamiętajcie się !!! Nasz papież kazal wybaczać a nie kierować się odwetem !!!
[/quote]

Dożywocie im sie nalezy.. Co im ten chlopak zawinil.. Jaki poprawczak?? Ktos tu chyba zwariowal myslisz ze poprawczak cos tu pomoze.. ?? A zabojstwa sie nie da wybaczyc!! Nawet nikt nie pomysli co czuje jego mama i ojciec.. Wogole jak ktos sie nie zgadza z ta kara niech nie pisze takich komentarzy bo one sa bez sensu.. !!!!!!!!!!!
[quote name='mietek' timestamp='1303231976' post='467381']
Jesteśmy katolickim narodem.Przecież to dzieci.Nie możemy kierować się odwetem.Dzieci nie należy karać.Jakie dożywocie, jaki paragraf zabójstwa... Czy tu ktoś oszalal? Zwariowaliście? Jakiś poprawczak przez rok góra dwa i trzeba ich wypuścić bo się calkiem zdeprawują w otoczeniu kryminogennym.Ludzie tamtemu nikt już życia nie wróci ale po co marnować następne mlode istnienia. Opamiętajcie się !!! Nasz papież kazal wybaczać a nie kierować się ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 93

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 17

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!