wtorek, 30 maja 2017 r.

Lubelskie

Podwyżki pod kontrolą

Dodano: 26 grudnia 2004, 20:17
Autor: (sad, ak)

Nie będzie tysiąckrotnych podwyżek za mieszkanie. Posłowie zdążyli przed końcem roku z nowelizacją Ustawy o ochronie praw lokatorów i określili górną granicę czynszów.

Jeszcze do świąt lokatorzy obawiali się, że przy obowiązujących przepisach, opłaty mogą niewyobrażalnie wzrosnąć. - Drastyczna podwyżka oznaczałaby, że człowiek musiałby wybierać pomiędzy opłacaniem czynszu a głodowaniem - mówi Marta Jezierkowska, która od lat wynajmuje mieszkanie w jednej z prywatnych kamienic przy ul. 1 Maja w Lublinie.
W samym Lublinie, w podobnej sytuacji jak pani Marta, jest około 3 tysięcy osób. Wszyscy z niepokojem wyczekiwali na decyzję Sejmu, która zmieniłaby niekorzystne dla nich zapisy.
- Właściciele budynków są zainteresowani tylko tym, żeby od lokatorów ściągnąć jak najwięcej pieniędzy - mówi Wiesław Orlicz, prezes Stowarzyszenia Lokatorów w Lublinie. - Otrzymujemy sygnały świadczące o tym, że przygotowywane są wypowiedzenia starych umów najmu po to, by w nowych obowiązywały już wyższe opłaty.
Wszystko wskazuje na to, że większość z nowych umów trafi do szuflady. Tuż przed świętami posłowie stwierdzili, że nie ma mowy o nieograniczonych podwyżkach. Wzrost czynszów jest dopuszczalny, ale maksymalnie 10-procentowy. Lepsze to, niż nic - komentują decyzję posłów lokatorzy. A co na to właściciele kamienic?
- Duże podwyżki i tak nie miałyby sensu - twierdzi Adam Łukasik, prezes lubelskiego Stowarzyszenia Właścicieli Kamienic. - Już dzisiaj są problemy z płaceniem.

Czytaj też na str. 2 Dziennika
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!