piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lubelskie

Pokuta do rewizji

Dodano: 20 grudnia 2004, 22:06
Autor: (lew)

Sprawą księdza ze Strzyżowa w powiecie hrubieszowskim, który za pobicie uczniów dostał od komisji dyscyplinarnej tylko naganę z ostrzeżeniem, zajmie się komisja dyscyplinarna dla nauczycieli przy ministrze edukacji.

– Od orzeczenia naszej komisji odwołał się zastępca rzecznika dyscyplinarnego. Domaga się zwolnienia obwinionego z pracy. Cała dokumentacja zostanie przesłana przed świętami do Warszawy – powiedziała Zofia Źrałka, rzecznik dyscyplinarny dla nauczycieli przy wojewodzie lubelskim.
Przypomnijmy. W styczniu ubiegłego roku opisaliśmy historię 14-latka, który poskarżył się, że oberwał od księdza na religii za to, że jadł chipsy. Prokurator ustalił, że katecheta wcześniej używał siły wobec dwóch innych uczniów. W kwietniu Sąd Rejonowy w Hrubieszowie umorzył warunkowo na dwa lata postępowanie karne przeciwko 39-letniemu Romanowi K. Zobowiązał katechetę do wypłacenia dwóm uczniom 2 tys. zł. Obrońca oskarżonego wniósł apelację do Sądu Okręgowego, ale ten ostatni utrzymał w mocy zaskarżony wyrok. W styczniu ub. roku katecheta w rozmowie z Dziennikiem powiedział, że go poniosło, ale przed sądem nie przyznał się do zarzucanych czynów.
Po uprawomocnieniu się wyroku, rzecznik dyscyplinarny dla nauczycieli przy wojewodzie lubelskim odwiesił postępowanie dyscyplinarne w stosunku do księdza. Wnioskował o zwolnienie go z pracy, ale członkowie komisji zadecydowali pod koniec listopada, by księdza ukarać jedynie naganą z ostrzeżeniem. Opisaliśmy to w Dzienniku. Sprawą zainteresowała się TVN. Roman K. cały czas pracuje w szkole.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!