Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

14 lutego 2012 r.
21:26
Edytuj ten wpis

Politycy PO odtrąbili sukces, a Lubelskie w ogonie

0 29 A A
Krzysztof Grabczuk (archiwum)
Krzysztof Grabczuk (archiwum)

Kwartet polityków PO – Strojnowska, Żmijan, Sobczuk i Grabczuk – odtrąbił wczoraj sukces: Lubelskie znalazło się w czołówce najszybciej rozwijających się regionów. A tymczasem statystyki przedstawione przez GUS wcale nie wyglądają tak różowo.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Serię pozytywnych informacji rozpoczął poseł Stanisław Żmijan. – Po Mazowszu i Wielkopolsce to właśnie Lubelszczyzna w 2011 rozwijała się najszybciej – przekonywał. – S17, lotnisko w Świdniku, nowoczesna infrastruktura graniczna to lokomotywy naszego rozwoju. Od 2007 toku bez przerwy mamy wzrost – cieszy się poseł.

– Mamy w regionie już sto "Orlików” i mnóstwo innych obiektów, jak choćby nowe gimnazjum i przedszkole w Żyrzynie – wtórowała mu Henryka Strojnowska.

– Doskonale wykorzystujemy fundusze europejskie – podkreślali marszałkowie Grabczuk i Sobczuk.

A co na to GUS?

Zupełnie inny obraz regionu przedstawił z lubelski GUS, który wczoraj posumował miniony rok.

Statystycznie nie jest źle. Nasze pensje rosną szybciej niż ceny. Zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw wzrosło u nas o ponad 6 proc. - dwa razy więcej niż średnia krajowa. Ale patrząc na konkretne liczby, to nie jest już tak różowo.

Przykładem może być budownictwo, gdzie liczba miejsc pracy wzrosła o ponad 10 proc. Nadal jednak w tej branży zatrudnionych jest tylko 20 tys. osób. Mniej niż na Podkarpaciu, Pomorzu czy w Małopolsce.
Lubelskie pośredniaki zarejestrowały w ubiegłym roku ponad 140 tys. osób. Niewiele mniej wykreślono ze spisu bezrobotnych. W efekcie, liczba osób bez pracy zwiększyła się o ponad 2 proc.

– Niepokojący jest fakt, że w tej grupie jest więcej ludzi młodych, w wieku od 25 do 34 lat – mówi Andrzej Matacz, zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Lublinie. – Ta tendencja utrzymuje się od 5 lat. Pracy szuka też coraz więcej osób z wyższym wykształceniem.

Stopa bezrobocia w naszym regionie sięgnęła 13,3 proc. (w skali Polski to 12,5 proc.) Ale na wschodnich krańcach regionu sytuacja jest dramatyczna. Od Hrubieszowa po Włodawę bezrobocie przekracza 17 proc. Może być jeszcze gorzej, bo już 14 zakładów zapowiedziało w tym roku zwolnienia grupowe. Pracę straci ponad pół tysiąca ludzi.

Kto pracuje, nie powinien narzekać. Średnia pensja w regionie (sektor przedsiębiorstw) wzrosła w ubiegłym roku o 7,6 proc., do 3111 zł. Najwięcej nowych miejsc pracy jest w budownictwie. Tu zarabia się średnio 2927 zł brutto.

– U mnie nie było żadnej podwyżki, zarabiam ok. 2 tys. zł na miesiąc. Nie ma tragedii, bo żona też pracuje – mów Bartek, budowlaniec z Lublina. – Znacznie lepiej zarabiają fachowcy z własną działalnością. Sam o tym myślę.

Statystycy: jest mniej bezpiecznie

W ciągu ostatniego roku liczba przestępstw w naszym regionie wzrosła o blisko 8 proc. Większość to kradzieże i włamania. Policjanci poprawili wykrywalność tylko o 1,4 proc. Niepokojące jest to, że coraz częściej w konflikt z prawem wchodzą nieletni.

Grupa ta zwiększyła się w ubiegłym roku o ponad 20 proc.

Najbezpieczniej jest na południowych i północnych krańcach regionu. Najmniej przestępstw wykrywa się w Lublinie i okolicach.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
przem / 16 lutego 2012 o 10:48
Strojanowska chwali się 100 orlików? haha śmiech.
Po co nam te orliki, ludzie nie mają chleba, bez tego nie będzie się im chciało oglądać nowych orlików.
Ludzie o czym to PO myśli ? dobrze że odwołali tą kukłe;/
Mam nadzieje że ludzie przejrzą na oczy podczas wyborów samorządowych to PO to jawna kpina.
Dajmy szanse nowym ugrupowaniom nowym ludziom którzy mają zapał i pomysły na zmiany.
Avatar
Gość / 15 lutego 2012 o 15:14
[quote name='slg' timestamp='1329312053' post='597056']
Banda POpapranców musi uprawiać żałosną propagandę nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością, w trosce o własną d..pę i własną tłustą i sowitą pensję. Może kiedyś naród się opamięta i przestanie głosować na to ścierwo o nazwie PO.
[/quote]
Głosowac to mało, KRYMINAŁ, TRYBUNAŁ STANU,pod sąd CZERWONYCH KNURÓW.
Avatar
slg / 15 lutego 2012 o 14:20
Banda POpapranców musi uprawiać żałosną propagandę nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością, w trosce o własną d..pę i własną tłustą i sowitą pensję. Może kiedyś naród się opamięta i przestanie głosować na to ścierwo o nazwie PO.
Avatar
Gość / 15 lutego 2012 o 12:16
Peowcy niedługo przegłosują, że niebo jest zielone a ciemniaki to kupią.
Avatar
platformers / 15 lutego 2012 o 11:53
[quote name='stanisław' timestamp='1329298505' post='596911']
Znam sporo ludziz PO i uwazam że są w porządku, ale jak słyszę o nazwiskach S Zmijan ,Stroinowska H , to naprawdę nóż się w kieszeni otwiera , przecież eo take nieroby ,że coś strasznego . Przecież te osoby to tylko statystyki próbują sobie zawyżać. Proszę wskazać jaką inicjatywą ( ale tak naprawdę ) wykazał się POseł Żmijan przez tyle kadencji. Ja myślę że jedynie sam mógłby wskazać czego dokonał , bo ja nie znam żadnej osoby która mogła by potwierdzić jego sukcesy . Zresztą jak widać że Pan Poseł kolejną kadencję nie zostaje przez władze krajowe PO doceniany ( wszyscy awansują tylko nie ten Pan ) a o czymś to świadczy .
[/quote]
Drogi Stanisławie, z przyktrością stwierdzam, że jesteś mocno niedoinformowany. Odpowiedź na Twoje pytanie, Żmijan jest autorem ustawy lotniskowej, dzięki której buduje się lotnisko w Świdniku. Sugeruję więcej myślenia a mniej nieprzemyślanego krytykowania.
[quote name='stanisław' timestamp='1329298505' post='596911']
Znam sporo ludziz PO i uwazam że są w porządku, ale jak słyszę o nazwiskach S Zmijan ,Stroinowska H , to naprawdę nóż się w kieszeni otwiera , przecież eo take nieroby ,że coś strasznego . Przecież te osoby to tylko statystyki próbują sobie zawyżać. Proszę wskazać jaką inicjatywą ( ale tak naprawdę ) wykazał się POseł Żmijan przez tyle kadencji. Ja myślę że jedynie sam mógłby wskazać czego dokonał , bo ja nie znam żadnej osoby która mogła by potwierdz... rozwiń
Avatar
chłop / 15 lutego 2012 o 11:30
jak chłopstwo nadal będzie rządzić województwem to będziemy zawsze w ogonie.
Avatar
Gość / 15 lutego 2012 o 11:13
[quote name='karol' timestamp='1329300683' post='596951']
Ludzie, skąd wy sie wszyscy bierzecie???
Czy naprawdę potraficie tylko biadolić? Mam wrażenie, że inaczej nie potraficie. Jakby to było wspaniale, gdyby codziennie media was dołowały. To karma dla was, bez której nie potraficie normalnie egzystować.
Wy nawet z zapowiedzi, że będzie słonecznie zaraz dodacie, tak, to prada, ale pojutrze będzie padać..
[/quote]
KTO CI CYCU za to płaci ????
Avatar
karol / 15 lutego 2012 o 11:11
[quote name='harkie' timestamp='1329300018' post='596942']
Jesteśmy, bo napędzają to dwie inwestycje: droga i lotnisko. Jeżeli się skończą, to jakie będzie finał.

To tak jakby babcine z emeryturką 1000 zł, która właśnie kupiła tv na 100 rat za 5000 podsumować, z majątku. Owszem jednorazowo wydała te 5000.

Rolą dziennikarzy jest nie tylko przekazywanie informacji, ale obiektywne i nieprzekłamane przekazywanie informacji.

Jeden z drugim może pokazać wykresy, tymczasem pośmiejmy się z Pani Muchy...

Kto ogłupia ten biedny kraj???
[/quote]


Ludzie, skąd wy sie wszyscy bierzecie???
Czy naprawdę potraficie tylko biadolić? Mam wrażenie, że inaczej nie potraficie. Jakby to było wspaniale, gdyby codziennie media was dołowały. To karma dla was, bez której nie potraficie normalnie egzystować.
Wy nawet z zapowiedzi, że będzie słonecznie zaraz dodacie, tak, to prada, ale pojutrze będzie padać..
[quote name='harkie' timestamp='1329300018' post='596942']
Jesteśmy, bo napędzają to dwie inwestycje: droga i lotnisko. Jeżeli się skończą, to jakie będzie finał.

To tak jakby babcine z emeryturką 1000 zł, która właśnie kupiła tv na 100 rat za 5000 podsumować, z majątku. Owszem jednorazowo wydała te 5000.

Rolą dziennikarzy jest nie tylko przekazywanie informacji, ale obiektywne i nieprzekłamane przekazywanie informacji.

Jeden z drugim może pokazać wykresy, tymczasem pośmiej... rozwiń
Avatar
CheLmianin N / 15 lutego 2012 o 11:08
Od Pana Żmijana(nie tylko) nie ma co wiele wymagać,ten Pan nie odróżnia lubelskie od Lubelszczyzny,a zatem niech się douczą,a jeśli przeczytają ,to może zrozumieją.

RADA JĘZYKA POLSKIEGO
PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK
Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011
 
Szanowny Panie,
Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'wojewódzwto lubelskie'. Wyraz ten
powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,
wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy:
Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'),
Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'),
Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych.
Łączę wyrazy szacunku
/-/ dr Katarzyna Kłosińska
Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
 
KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW 
pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: 
" Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szwfa KPRM Jerzy Izdebski.
 
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.

Od Pana Żmijana(nie tylko) nie ma co wiele wymagać,ten Pan nie odróżnia lubelskie od Lubelszczyzny,a zatem niech się douczą,a jeśli przeczytają ,to może zrozumieją.

RADA JĘZYKA POLSKIEGO
PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK
Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011
 
Szanowny Panie,
Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'wojewódzwto lubelskie'. Wyraz ten
powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,
wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zost... rozwiń
Avatar
harkie / 15 lutego 2012 o 11:00
[quote name='aqq' timestamp='1329298024' post='596902']
obie informacje są prawdziwe
jesteśmy w czołówce najszybciej rozwijających się regionów za rok 2011, a jednocześnie aby dogonić najbardziej rozwinięte regiony w Polsce potrzeba nam ok. 50 lat i to pod warunkiem, że konkurenci przestaną się rozwijać
[/quote]

Jesteśmy, bo napędzają to dwie inwestycje: droga i lotnisko. Jeżeli się skończą, to jakie będzie finał.

To tak jakby babcine z emeryturką 1000 zł, która właśnie kupiła tv na 100 rat za 5000 podsumować, z majątku. Owszem jednorazowo wydała te 5000.

Rolą dziennikarzy jest nie tylko przekazywanie informacji, ale obiektywne i nieprzekłamane przekazywanie informacji.

Jeden z drugim może pokazać wykresy, tymczasem pośmiejmy się z Pani Muchy...

Kto ogłupia ten biedny kraj???
[quote name='aqq' timestamp='1329298024' post='596902']
obie informacje są prawdziwe
jesteśmy w czołówce najszybciej rozwijających się regionów za rok 2011, a jednocześnie aby dogonić najbardziej rozwinięte regiony w Polsce potrzeba nam ok. 50 lat i to pod warunkiem, że konkurenci przestaną się rozwijać
[/quote]

Jesteśmy, bo napędzają to dwie inwestycje: droga i lotnisko. Jeżeli się skończą, to jakie będzie finał.

To tak jakby babcine z emeryturką 1000 zł, która właśnie kupi... rozwiń
Avatar
przem / 16 lutego 2012 o 10:48
Strojanowska chwali się 100 orlików? haha śmiech.
Po co nam te orliki, ludzie nie mają chleba, bez tego nie będzie się im chciało oglądać nowych orlików.
Ludzie o czym to PO myśli ? dobrze że odwołali tą kukłe;/
Mam nadzieje że ludzie przejrzą na oczy podczas wyborów samorządowych to PO to jawna kpina.
Dajmy szanse nowym ugrupowaniom nowym ludziom którzy mają zapał i pomysły na zmiany.
Avatar
Gość / 15 lutego 2012 o 15:14
[quote name='slg' timestamp='1329312053' post='597056']
Banda POpapranców musi uprawiać żałosną propagandę nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością, w trosce o własną d..pę i własną tłustą i sowitą pensję. Może kiedyś naród się opamięta i przestanie głosować na to ścierwo o nazwie PO.
[/quote]
Głosowac to mało, KRYMINAŁ, TRYBUNAŁ STANU,pod sąd CZERWONYCH KNURÓW.
Avatar
slg / 15 lutego 2012 o 14:20
Banda POpapranców musi uprawiać żałosną propagandę nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością, w trosce o własną d..pę i własną tłustą i sowitą pensję. Może kiedyś naród się opamięta i przestanie głosować na to ścierwo o nazwie PO.
Avatar
Gość / 15 lutego 2012 o 12:16
Peowcy niedługo przegłosują, że niebo jest zielone a ciemniaki to kupią.
Avatar
platformers / 15 lutego 2012 o 11:53
[quote name='stanisław' timestamp='1329298505' post='596911']
Znam sporo ludziz PO i uwazam że są w porządku, ale jak słyszę o nazwiskach S Zmijan ,Stroinowska H , to naprawdę nóż się w kieszeni otwiera , przecież eo take nieroby ,że coś strasznego . Przecież te osoby to tylko statystyki próbują sobie zawyżać. Proszę wskazać jaką inicjatywą ( ale tak naprawdę ) wykazał się POseł Żmijan przez tyle kadencji. Ja myślę że jedynie sam mógłby wskazać czego dokonał , bo ja nie znam żadnej osoby która mogła by potwierdzić jego sukcesy . Zresztą jak widać że Pan Poseł kolejną kadencję nie zostaje przez władze krajowe PO doceniany ( wszyscy awansują tylko nie ten Pan ) a o czymś to świadczy .
[/quote]
Drogi Stanisławie, z przyktrością stwierdzam, że jesteś mocno niedoinformowany. Odpowiedź na Twoje pytanie, Żmijan jest autorem ustawy lotniskowej, dzięki której buduje się lotnisko w Świdniku. Sugeruję więcej myślenia a mniej nieprzemyślanego krytykowania.
[quote name='stanisław' timestamp='1329298505' post='596911']
Znam sporo ludziz PO i uwazam że są w porządku, ale jak słyszę o nazwiskach S Zmijan ,Stroinowska H , to naprawdę nóż się w kieszeni otwiera , przecież eo take nieroby ,że coś strasznego . Przecież te osoby to tylko statystyki próbują sobie zawyżać. Proszę wskazać jaką inicjatywą ( ale tak naprawdę ) wykazał się POseł Żmijan przez tyle kadencji. Ja myślę że jedynie sam mógłby wskazać czego dokonał , bo ja nie znam żadnej osoby która mogła by potwierdz... rozwiń
Avatar
chłop / 15 lutego 2012 o 11:30
jak chłopstwo nadal będzie rządzić województwem to będziemy zawsze w ogonie.
Avatar
Gość / 15 lutego 2012 o 11:13
[quote name='karol' timestamp='1329300683' post='596951']
Ludzie, skąd wy sie wszyscy bierzecie???
Czy naprawdę potraficie tylko biadolić? Mam wrażenie, że inaczej nie potraficie. Jakby to było wspaniale, gdyby codziennie media was dołowały. To karma dla was, bez której nie potraficie normalnie egzystować.
Wy nawet z zapowiedzi, że będzie słonecznie zaraz dodacie, tak, to prada, ale pojutrze będzie padać..
[/quote]
KTO CI CYCU za to płaci ????
Avatar
karol / 15 lutego 2012 o 11:11
[quote name='harkie' timestamp='1329300018' post='596942']
Jesteśmy, bo napędzają to dwie inwestycje: droga i lotnisko. Jeżeli się skończą, to jakie będzie finał.

To tak jakby babcine z emeryturką 1000 zł, która właśnie kupiła tv na 100 rat za 5000 podsumować, z majątku. Owszem jednorazowo wydała te 5000.

Rolą dziennikarzy jest nie tylko przekazywanie informacji, ale obiektywne i nieprzekłamane przekazywanie informacji.

Jeden z drugim może pokazać wykresy, tymczasem pośmiejmy się z Pani Muchy...

Kto ogłupia ten biedny kraj???
[/quote]


Ludzie, skąd wy sie wszyscy bierzecie???
Czy naprawdę potraficie tylko biadolić? Mam wrażenie, że inaczej nie potraficie. Jakby to było wspaniale, gdyby codziennie media was dołowały. To karma dla was, bez której nie potraficie normalnie egzystować.
Wy nawet z zapowiedzi, że będzie słonecznie zaraz dodacie, tak, to prada, ale pojutrze będzie padać..
[quote name='harkie' timestamp='1329300018' post='596942']
Jesteśmy, bo napędzają to dwie inwestycje: droga i lotnisko. Jeżeli się skończą, to jakie będzie finał.

To tak jakby babcine z emeryturką 1000 zł, która właśnie kupiła tv na 100 rat za 5000 podsumować, z majątku. Owszem jednorazowo wydała te 5000.

Rolą dziennikarzy jest nie tylko przekazywanie informacji, ale obiektywne i nieprzekłamane przekazywanie informacji.

Jeden z drugim może pokazać wykresy, tymczasem pośmiej... rozwiń
Avatar
CheLmianin N / 15 lutego 2012 o 11:08
Od Pana Żmijana(nie tylko) nie ma co wiele wymagać,ten Pan nie odróżnia lubelskie od Lubelszczyzny,a zatem niech się douczą,a jeśli przeczytają ,to może zrozumieją.

RADA JĘZYKA POLSKIEGO
PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK
Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011
 
Szanowny Panie,
Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'wojewódzwto lubelskie'. Wyraz ten
powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,
wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy:
Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'),
Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'),
Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych.
Łączę wyrazy szacunku
/-/ dr Katarzyna Kłosińska
Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
 
KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW 
pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: 
" Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szwfa KPRM Jerzy Izdebski.
 
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.

Od Pana Żmijana(nie tylko) nie ma co wiele wymagać,ten Pan nie odróżnia lubelskie od Lubelszczyzny,a zatem niech się douczą,a jeśli przeczytają ,to może zrozumieją.

RADA JĘZYKA POLSKIEGO
PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK
Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011
 
Szanowny Panie,
Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'wojewódzwto lubelskie'. Wyraz ten
powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,
wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zost... rozwiń
Avatar
harkie / 15 lutego 2012 o 11:00
[quote name='aqq' timestamp='1329298024' post='596902']
obie informacje są prawdziwe
jesteśmy w czołówce najszybciej rozwijających się regionów za rok 2011, a jednocześnie aby dogonić najbardziej rozwinięte regiony w Polsce potrzeba nam ok. 50 lat i to pod warunkiem, że konkurenci przestaną się rozwijać
[/quote]

Jesteśmy, bo napędzają to dwie inwestycje: droga i lotnisko. Jeżeli się skończą, to jakie będzie finał.

To tak jakby babcine z emeryturką 1000 zł, która właśnie kupiła tv na 100 rat za 5000 podsumować, z majątku. Owszem jednorazowo wydała te 5000.

Rolą dziennikarzy jest nie tylko przekazywanie informacji, ale obiektywne i nieprzekłamane przekazywanie informacji.

Jeden z drugim może pokazać wykresy, tymczasem pośmiejmy się z Pani Muchy...

Kto ogłupia ten biedny kraj???
[quote name='aqq' timestamp='1329298024' post='596902']
obie informacje są prawdziwe
jesteśmy w czołówce najszybciej rozwijających się regionów za rok 2011, a jednocześnie aby dogonić najbardziej rozwinięte regiony w Polsce potrzeba nam ok. 50 lat i to pod warunkiem, że konkurenci przestaną się rozwijać
[/quote]

Jesteśmy, bo napędzają to dwie inwestycje: droga i lotnisko. Jeżeli się skończą, to jakie będzie finał.

To tak jakby babcine z emeryturką 1000 zł, która właśnie kupi... rozwiń