piątek, 23 lutego 2018 r.

Lubelskie

Pomagali sobie, nie innym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 listopada 2004, 21:27
Autor: (lew)

Policjanci z Hrubieszowa sprawdzają sprawę oszustwa w przyznawaniu rent socjalnych, którego mieli się dopuścić pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Hrubieszowie.

O tym, że przy przyznawaniu rent socjalnych przez hrubieszowski MOPS dochodziło do nieprawidłowości, dowiodła kontrola doraźna przeprowadzona przez inspektorów zamojskiej delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wystąpił o to burmistrz Hrubieszowa. Wcześniej wyszło na jaw, że dziesięcioro dzieci pracowników hrubieszowskiego MOPS pobierało od września 2000 r. co miesiąc przez trzy lata ponad 400 zł renty socjalnej. W tym gronie znalazły się dwie córki kierowniczki ośrodka, które – wraz z zasiłkiem pielęgnacyjnym – otrzymały w sumie ponad 25 tys. zł.
Podczas kontroli ustalono, że w czterech sprawach renty socjalne zostały przyznane decyzjami wydanymi nie przez kierownika MOPS, ale przez jego zastępcę (przy ich wydawaniu doszło do ciężkiego naruszenia prawa). Ponadto przeprowadzona w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności kontrola ustaliła, że w sześciu sprawach wystawienie orzeczeń o zaliczeniu dzieci pracowników ośrodka do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności nie znalazło dostatecznego uzasadnienia. Kontrolerzy wystąpili do Samorządowego Kolegium Odwoławczego o unieważnienie tych decyzji.
Pracownicy MOPS, których dzieci pobierały renty socjalne, pracują w ośrodku. Na zwolnieniu lekarskim jest od 15 marca do dziś kierowniczka MOPS. Na razie nie wiadomo, kiedy wróci do pracy. Jej obowiązki pełni od 1 lipca Kazimierz Łukiewicz, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Hrubieszowie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!