poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lubelskie

Pomóżmy w leczeniu 5-letniego Michałka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 czerwca 2009, 19:14

Ma niespełna pięć lat i cierpi na zanik mięśni. Potrzebny jest mu specjalistyczny wózek za 17 tysięcy złotych. Rodziców Michałka nie stać na taki wydatek. Liczą na pomoc życzliwych ludzi.

Michał trzy lata swojego życia spędził w szpitalu. Od pół roku przebywa już w domu w Wąwolnicy. Jego stan się pogarsza. Chłopiec samodzielnie nie oddycha. Jest podłączony pod respirator. - Ale widać, że rośnie i rozwija się psychicznie - mówi Katarzyna Kolibska, mama Michała.

Z pomocą choremu chłopcu przyszły ostatnio Zespół Szkół w Markuszowie i Gminny Dom Kultury. Obie instytucje zorganizowały koncert charytatywny, na którym zbierano pieniądze na zakup specjalistycznego wózka dla Michała. Wcześniej podobne akcje odbyły się w Puławach za sprawą Grzegorza Kowalczyka.
Na scenie markuszowskiego domu kultury wystąpili artyści z całego powiatu puławskiego: Zespół Pieśni i Tańca Bystrzacy z Wąwolnicy, zespół wokalny i wokalistki z Zespołu Szkół w Markuszowie, wokalistki ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Puławach, a także artyści z Centrum Kultury w Baranowie, z II LO im. KEN w Puławach oraz wokalistki z Domu Kultury w Wąwolnicy.

Koncert zakończył się bardzo mocnym akcentem. Publiczność zobaczyła w akcji zespół rockowy Corektor. Kapela zagrała za darmo. Jedyne pieniądze, będące zwrotem kosztów podróży, przekazała na rzecz małego Michałka.

Przy okazji imprezy kwestowała młodzież z Zespołu Szkół w Markuszowie. W sumie udało się zebrać 572 złote. - Mamy nadzieję, że nie jest to ostatnia tego typu akcja i Michałek uzbiera pieniądze na bardzo potrzebny wózek - mówi Sławomir Łowczak, dyrektor Gminnego Domu Kultury w Markuszowie.

Środków jest na razie niedużo. - Zbieramy nie tylko na wózek, który kosztuje ok. 17 tys. zł, ale też na bardzo potrzebną w tej chwili rehabilitację - podkreśla mama chłopca. Wraz z mężem zgłosiła się po pomoc do warszawskiej Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą”. Ta uruchomiła specjalne konto bankowe, na które zbierane są pieniądze dla Michała.

Pomóżcie

Podajemy numer konta Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą”, na które można wpłacać pieniądze na zakup wózka dla Michałka.
Bank Pekao SA I O/Warszawa:
41 1240 1037 1111 0010 1321 9362 koniecznie z dopiskiem "Darowizna na rzecz Michała Kolibskiego”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!