sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Poniatowa: Orzeł kupił już tereny pod fabrykę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 lutego 2010, 14:57
Autor: bmk

W poniedziałek firma Orzeł podpisała porozumienie o zakupie za 3,2 mln zł nieruchomości w Poniatowej, na której ma powstać zakład produkcji granulatu gumowego.

Notowana na rynku New Connect giełdowa spółka Orzeł SA z podlubelskiego Ćmiłowa konsekwentnie realizuje zamiar budowy fabryki.

Więcej na ten temat na Strefie Biznesu:
Orzeł kupił tereny pod fabrykę granulatu gumowego
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
753
Obserwator
Gość
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

753
753 (8 marca 2010 o 14:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Obserwator napisał:
Bardzo mnie cieszy zmiana, która nastąpiła w wypowiedziach na forum. Szczególnie jeśli dotyczy to niby "zwaśnionych stron" Opola i Poniatowej. Jestem przekonany, że więcej pożytku przyniesie rzeczowa i konstruktywna dyskusja niż wzajemne ubliżanie sobie i swoim miastom. Jesteśmy od dawna związani i zależni od siebie (choćby dawna EDA). Forum to przestrzeń w której powinniśmy poruszać wszelkie sprawy, a szczególnie te które interesują wszstkich nieżależnie od miejsca zamieszkania. Wierzę , że każdy z nas jest zainteresowany poprawą bytu i rozwojem swojego regionu.Rozwiń
Obserwator
Obserwator (23 lutego 2010 o 12:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo mnie cieszy zmiana, która nastąpiła w wypowiedziach na forum. Szczególnie jeśli dotyczy to niby "zwaśnionych stron" Opola i Poniatowej. Jestem przekonany, że więcej pożytku przyniesie rzeczowa i konstruktywna dyskusja niż wzajemne ubliżanie sobie i swoim miastom. Jesteśmy od dawna związani i zależni od siebie (choćby dawna EDA). Forum to przestrzeń w której powinniśmy poruszać wszelkie sprawy, a szczególnie te które interesują wszstkich nieżależnie od miejsca zamieszkania. Wierzę , że każdy z nas jest zainteresowany poprawą bytu i rozwojem swojego regionu.
Rozwiń
Gość
Gość (22 lutego 2010 o 20:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
Opole czy to mzona nazwac miastem stare rozwalaja ce sie chalupy w centrum hahaha.pzdr dla twojej wiejskiej rodziny hahahadrewnianych chałup w centrum Opola z roku na rok coraz mniej, zastępują je nowoczesne budynki usługowo - handlowe jak choćby Lubelska 13 czy Galeria "Stokrotka", za to drewniane budy straszą w centrum Poniatowej, wzdłuż zabłoconych chodników z popękanych starych płytek chodnikowych jakich w Opolu nie ujrzysz od dawna.
A średniowieczne tradycje miejskie czy kupieckie kamienice na rynku to chluba i symbol miasta, w przeciwieństwie do bloków oblepionych styropianem i pomalowanych na pstrokato (które niestety są i w Opolu).

Co do zakładu to jako mieszkaniec sąsiedniego miasta cieszę się że cos nowego powstaje w Poniatowej, bo mieszkają tam tacy sami ludzie jak w Opolu.
pozdrawiam pieniaczy:)
Rozwiń
~gość~
~gość~ (22 lutego 2010 o 10:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
chichot napisał:
he,he,he Poczytaj sobie kolego troszkę historii. To że zakład znajduje się 3 km od miasta to jest spowodowane akurat faktem, że po pierwsze przed 1939r. na terenie dawnej EDY były zakłady elektrotechniczne. Produkowano między innymi sprzęt łączności dla wojska. Dwa jest coś takiego jak rozmieszczenie strategiczne na wypadek nalotu bombowego. Trzy na terenie EDY był później obóz pracy a tu gdzie teraz jest ul Fabryczna to kiedyś była ścieżka leśna.%-) Ja mieszkałem w Poniatowej 25 lat i musiałem stąd emigrować

WITAM, WYOBRAŹ SOBIE ŻE JA NIE MUSZĘ CZYTAĆ HOSTORII EDY, BO JĄ ŚWIETNIE ZNAM, I SKLEROZY NIE MAM, A I NIE WYEMIGROWAŁEM TAK JAK TY WIĘC JESTEM CAŁY CZAS NA BIEŻĄCO..... TY NIESTETY JUŻ NIE....I PO TAKI CZASIE NIE MASZ PRAWA JUŻ DO OCEN PONIATOWEJ I TEGO CO SIĘ TUTAJ DZIEJ, WYPOWIADAJ SIĘ O MIEJSCU W KTÓRYM ŻYJESZ OD PONAD 25 LAT.....
Rozwiń
-JA-
-JA- (22 lutego 2010 o 09:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Obserwator napisał:
Naprawdę dziwić się należy niektórym komentarzom. W dobie ogromnego bezrobocia, szczególnie na tak zwanej ścianie wschodniej, każde utworzone nowe miejcse pracy jest na wagę złota. Nie zawsze i nie wszystkie formy działalności przemysłowej są jednak ekologiczne. Jak zresztą słusznie zauważył jeden z dyskutantów (np dawna EDA). Jednakże nowe mijsca pracy to m.in. praca dla ludzi (poprawa ich statusu materialnego), podatki dla miasta i gminy. Proszę więc patrzeć na to zagadnienie właśnie z tej strony.

wreszcie ktoś rozsądny pisze. Tez mam takie zdanie. Dobrze ze cokolwiek dzieje się w tej zapyziałej Poniatowej. Choć śmiem przypuszczać, ze "zwykłym przeciętniakom" praca tam się raczej nie dostanie. Faktem jest, ze na Edzie jest kilka działających firm, i zatrudniają sporo ludzi, ale jedna preferuje głownie studentów, natomiast dostatnie się do drugiej wymaga mocnych znajomości. Jak ktoś nie wierzy, niech zaniesie podanie i się sam przekona
W każdym razie, DOBRZE ZE COŚ SIĘ DZIEJE.OBY WIĘCEJ TAKICH INWESTYCJI
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!