Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

17 lutego 2010 r.
14:57
Edytuj ten wpis

Poniatowa: Orzeł kupił już tereny pod fabrykę

Autor: Zdjęcie autora bmk
0 22 A A

W poniedziałek firma Orzeł podpisała porozumienie o zakupie za 3,2 mln zł nieruchomości w Poniatowej, na której ma powstać zakład produkcji granulatu gumowego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Notowana na rynku New Connect giełdowa spółka Orzeł SA z podlubelskiego Ćmiłowa konsekwentnie realizuje zamiar budowy fabryki.

Więcej na ten temat na Strefie Biznesu:
Orzeł kupił tereny pod fabrykę granulatu gumowego

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
753 / 8 marca 2010 o 14:07
Obserwator napisał:
Bardzo mnie cieszy zmiana, która nastąpiła w wypowiedziach na forum. Szczególnie jeśli dotyczy to niby "zwaśnionych stron" Opola i Poniatowej. Jestem przekonany, że więcej pożytku przyniesie rzeczowa i konstruktywna dyskusja niż wzajemne ubliżanie sobie i swoim miastom. Jesteśmy od dawna związani i zależni od siebie (choćby dawna EDA). Forum to przestrzeń w której powinniśmy poruszać wszelkie sprawy, a szczególnie te które interesują wszstkich nieżależnie od miejsca zamieszkania. Wierzę , że każdy z nas jest zainteresowany poprawą bytu i rozwojem swojego regionu.






rozwiń
Avatar
Obserwator / 23 lutego 2010 o 12:48
Bardzo mnie cieszy zmiana, która nastąpiła w wypowiedziach na forum. Szczególnie jeśli dotyczy to niby "zwaśnionych stron" Opola i Poniatowej. Jestem przekonany, że więcej pożytku przyniesie rzeczowa i konstruktywna dyskusja niż wzajemne ubliżanie sobie i swoim miastom. Jesteśmy od dawna związani i zależni od siebie (choćby dawna EDA). Forum to przestrzeń w której powinniśmy poruszać wszelkie sprawy, a szczególnie te które interesują wszstkich nieżależnie od miejsca zamieszkania. Wierzę , że każdy z nas jest zainteresowany poprawą bytu i rozwojem swojego regionu.
Bardzo mnie cieszy zmiana, która nastąpiła w wypowiedziach na forum. Szczególnie jeśli dotyczy to niby "zwaśnionych stron" Opola i Poniatowej. Jestem przekonany, że więcej pożytku przyniesie rzeczowa i konstruktywna dyskusja niż wzajemne ubliżanie sobie i swoim miastom. Jesteśmy od dawna związani i zależni od siebie (choćby dawna EDA). Forum to przestrzeń w której powinniśmy poruszać wszelkie sprawy, a szczególnie te które interesują wszstkich nieżależnie od miejsca zamieszkania. Wierzę , że każdy z nas jest zainteresowany poprawą ... rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2010 o 20:37
Gość napisał:
Opole czy to mzona nazwac miastem stare rozwalaja ce sie chalupy w centrum hahaha.pzdr dla twojej wiejskiej rodziny hahaha



drewnianych chałup w centrum Opola z roku na rok coraz mniej, zastępują je nowoczesne budynki usługowo - handlowe jak choćby Lubelska 13 czy Galeria "Stokrotka", za to drewniane budy straszą w centrum Poniatowej, wzdłuż zabłoconych chodników z popękanych starych płytek chodnikowych jakich w Opolu nie ujrzysz od dawna.
A średniowieczne tradycje miejskie czy kupieckie kamienice na rynku to chluba i symbol miasta, w przeciwieństwie do bloków oblepionych styropianem i pomalowanych na pstrokato (które niestety są i w Opolu).

Co do zakładu to jako mieszkaniec sąsiedniego miasta cieszę się że cos nowego powstaje w Poniatowej, bo mieszkają tam tacy sami ludzie jak w Opolu.
pozdrawiam pieniaczy:)



drewnianych chałup w centrum Opola z roku na rok coraz mniej, zastępują je nowoczesne budynki usługowo - handlowe jak choćby Lubelska 13 czy Galeria "Stokrotka", za to drewniane budy straszą w centrum Poniatowej, wzdłuż zabłoconych chodników z popękanych starych płytek chodnikowych jakich w Opolu nie ujrzysz od dawna.
A średniowieczne tradycje miejskie czy kupieckie kamienice na rynku to chluba i symbol miasta, w przeciwieństwie do bloków oblepionych styropianem i pomalowanych na pstrokato ... rozwiń
Avatar
~gość~ / 22 lutego 2010 o 10:54
chichot napisał:
he,he,he Poczytaj sobie kolego troszkę historii. To że zakład znajduje się 3 km od miasta to jest spowodowane akurat faktem, że po pierwsze przed 1939r. na terenie dawnej EDY były zakłady elektrotechniczne. Produkowano między innymi sprzęt łączności dla wojska. Dwa jest coś takiego jak rozmieszczenie strategiczne na wypadek nalotu bombowego. Trzy na terenie EDY był później obóz pracy a tu gdzie teraz jest ul Fabryczna to kiedyś była ścieżka leśna.%-) Ja mieszkałem w Poniatowej 25 lat i musiałem stąd emigrować

WITAM, WYOBRAŹ SOBIE ŻE JA NIE MUSZĘ CZYTAĆ HOSTORII EDY, BO JĄ ŚWIETNIE ZNAM, I SKLEROZY NIE MAM, A I NIE WYEMIGROWAŁEM TAK JAK TY WIĘC JESTEM CAŁY CZAS NA BIEŻĄCO..... TY NIESTETY JUŻ NIE....I PO TAKI CZASIE NIE MASZ PRAWA JUŻ DO OCEN PONIATOWEJ I TEGO CO SIĘ TUTAJ DZIEJ, WYPOWIADAJ SIĘ O MIEJSCU W KTÓRYM ŻYJESZ OD PONAD 25 LAT.....
MAM, A I NIE WYEMIGROWAŁEM TAK JAK TY WIĘC JESTEM CAŁY CZAS NA BIEŻĄCO..... TY NIESTETY JUŻ NIE....I PO TAKI CZASIE NIE MASZ PRAWA JUŻ DO OCEN PONIATOWEJ I TEGO CO SIĘ TUTAJ DZIEJ, WYPOWIADAJ SIĘ O MIEJSCU W KTÓRYM ŻYJESZ OD PONAD 25 LAT..... rozwiń
Avatar
-JA- / 22 lutego 2010 o 09:48
Obserwator napisał:
Naprawdę dziwić się należy niektórym komentarzom. W dobie ogromnego bezrobocia, szczególnie na tak zwanej ścianie wschodniej, każde utworzone nowe miejcse pracy jest na wagę złota. Nie zawsze i nie wszystkie formy działalności przemysłowej są jednak ekologiczne. Jak zresztą słusznie zauważył jeden z dyskutantów (np dawna EDA). Jednakże nowe mijsca pracy to m.in. praca dla ludzi (poprawa ich statusu materialnego), podatki dla miasta i gminy. Proszę więc patrzeć na to zagadnienie właśnie z tej strony.

wreszcie ktoś rozsądny pisze. Tez mam takie zdanie. Dobrze ze cokolwiek dzieje się w tej zapyziałej Poniatowej. Choć śmiem przypuszczać, ze "zwykłym przeciętniakom" praca tam się raczej nie dostanie. Faktem jest, ze na Edzie jest kilka działających firm, i zatrudniają sporo ludzi, ale jedna preferuje głownie studentów, natomiast dostatnie się do drugiej wymaga mocnych znajomości. Jak ktoś nie wierzy, niech zaniesie podanie i się sam przekona
W każdym razie, DOBRZE ZE COŚ SIĘ DZIEJE.OBY WIĘCEJ TAKICH INWESTYCJI

wreszcie ktoś rozsądny pisze. Tez mam takie zdanie. Dobrze ze cokolwiek dzieje się w tej zapyziałej Poniatowej. Choć śmiem przypuszczać, ze "zwykłym przeciętniakom" praca tam się raczej nie dostanie. Faktem jest, ze na Edzie jest kilka działających firm, i zatrudniają sporo ludzi, ale jedna preferuje głownie studentów, natomiast dostatnie się do drugiej wymaga mocnych znajomości. Jak ktoś nie wierzy, niech zaniesie podanie i się sam przekona
W każdym razie, DOBRZE ZE COŚ SIĘ DZIEJE.OBY WIĘCEJ TAKICH IN... rozwiń
Avatar
Obserwator / 21 lutego 2010 o 11:53
Naprawdę dziwić się należy niektórym komentarzom. W dobie ogromnego bezrobocia, szczególnie na tak zwanej ścianie wschodniej, każde utworzone nowe miejcse pracy jest na wagę złota. Nie zawsze i nie wszystkie formy działalności przemysłowej są jednak ekologiczne. Jak zresztą słusznie zauważył jeden z dyskutantów (np dawna EDA). Jednakże nowe mijsca pracy to m.in. praca dla ludzi (poprawa ich statusu materialnego), podatki dla miasta i gminy. Proszę więc patrzeć na to zagadnienie właśnie z tej strony.
Avatar
chichot / 20 lutego 2010 o 19:59
~GOŚĆ~ napisał:
A CO TY SOBIE MYŚLISZ, ŻE JAK FUNKCJONOWAŁA EDA TO NIE BYŁO SMRODU, BRUDU I ZANIECZYSZCZENIA ŚRODOWISKA !!!! NIE MASZ POJĘCIA JAKI TO BYŁ SYF !!!!!! DLATEGO WYBUDOWANO MIASTO PONAD 3 KM OD DNIEJ !!!!!!!!
ŻYJĘ W TYM MIASTECZKU OD PONAD 40 LAT JA, MOJA RODZINA, ZNAJOMI RODZICÓW I ICH DZIECI PRACOWALIŚMY W EDZIE I WIEM O CZYM MÓWIĘ !!!!
GORSZEGO SYFU NIŻ BYŁ GWARANTUJĘ CI ŻE NIE BĘDZIE......A ROBOTĘ NA PEWNO ZNAJDZIE GRUPA KOLEJNA GRUPA LUDZI Z MIASTA I OKOLIC.
I TEGO MOŻESZ NAM ZADROŚCIĆ


he,he,he Poczytaj sobie kolego troszkę historii. To że zakład znajduje się 3 km od miasta to jest spowodowane akurat faktem, że po pierwsze przed 1939r. na terenie dawnej EDY były zakłady elektrotechniczne. Produkowano między innymi sprzęt łączności dla wojska. Dwa jest coś takiego jak rozmieszczenie strategiczne na wypadek nalotu bombowego. Trzy na terenie EDY był później obóz pracy a tu gdzie teraz jest ul Fabryczna to kiedyś była ścieżka leśna.%-) Ja mieszkałem w Poniatowej 25 lat i musiałem stąd emigrować
o jest spowodowane akurat faktem, że po pierwsze przed 1939r. na terenie dawnej EDY były zakłady elektrotechniczne. Produkowano między innymi sprzęt łączności dla wojska. Dwa jest coś takiego jak rozmieszczenie strategiczne na wypadek nalotu bombowego. Trzy na terenie EDY był później obóz pracy a tu gdzie teraz jest ul Fabryczna to kiedyś była ścieżka leśna.%-) Ja mieszkałem w Poniatowej 25 lat i musiałem stąd emigrować rozwiń
Avatar
~GOŚĆ~ / 18 lutego 2010 o 10:49
~gosc~ napisał:
Nie ma obawy - będzie bród, smród, zanieczyszczenie środowiska, odpady przemysłowe. Gratulacje dla wydających pozwolenie na tego typu działalność gospodarczą w waszym grajdole! Zasłużyliście na to!

A CO TY SOBIE MYŚLISZ, ŻE JAK FUNKCJONOWAŁA EDA TO NIE BYŁO SMRODU, BRUDU I ZANIECZYSZCZENIA ŚRODOWISKA !!!! NIE MASZ POJĘCIA JAKI TO BYŁ SYF !!!!!! DLATEGO WYBUDOWANO MIASTO PONAD 3 KM OD DNIEJ !!!!!!!!
ŻYJĘ W TYM MIASTECZKU OD PONAD 40 LAT JA, MOJA RODZINA, ZNAJOMI RODZICÓW I ICH DZIECI PRACOWALIŚMY W EDZIE I WIEM O CZYM MÓWIĘ !!!!
GORSZEGO SYFU NIŻ BYŁ GWARANTUJĘ CI ŻE NIE BĘDZIE......A ROBOTĘ NA PEWNO ZNAJDZIE GRUPA KOLEJNA GRUPA LUDZI Z MIASTA I OKOLIC.
I TEGO MOŻESZ NAM ZADROŚCIĆ

A CO TY SOBIE MYŚLISZ, ŻE JAK FUNKCJONOWAŁA EDA TO NIE BYŁO SMRODU, BRUDU I ZANIECZYSZCZENIA ŚRODOWISKA !!!! NIE MASZ POJĘCIA JAKI TO BYŁ SYF !!!!!! DLATEGO WYBUDOWANO MIASTO PONAD 3 KM OD DNIEJ !!!!!!!!
ŻYJĘ W TYM MIASTECZKU OD PONAD 40 LAT JA, MOJA RODZINA, ZNAJOMI RODZICÓW I ICH DZIECI PRACOWALIŚMY W EDZIE I WIEM O CZYM MÓWIĘ !!!!
GORSZEGO SYFU NIŻ BYŁ GWARANTUJĘ CI ŻE NIE BĘDZIE......A ROBOTĘ NA PEWNO ZNAJDZIE GRUPA KO... rozwiń
Avatar
~gość~ / 18 lutego 2010 o 10:43
~Warszawianka~ napisał:
W końcu coś się zacznie dziać w Poniatowej... Tylko czy nie za późno?

NA DOBRE DZIAŁANIE NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO
NO CHYBA ŻE CHODZI CI O TO ŻE ORZEŁ MÓGŁBY WYKUPIĆ ZNACZNIE WIĘKSZĄ CZEŚĆ BYŁEJ EDY...NO TO Z TYM SIE ZGODZĘ ŻE NIESTETY JUŻ ZA PÓŹNO...

NA DOBRE DZIAŁANIE NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO
NO CHYBA ŻE CHODZI CI O TO ŻE ORZEŁ MÓGŁBY WYKUPIĆ ZNACZNIE WIĘKSZĄ CZEŚĆ BYŁEJ EDY...NO TO Z TYM SIE ZGODZĘ ŻE NIESTETY JUŻ ZA PÓŹNO... rozwiń
Avatar
~gość~ / 18 lutego 2010 o 10:37
123 napisał:
p.Giewont ,niech sobie p. przypomni czas kilka lat temu, pewna firma na terenie b. zakładu
coś tam sobie produkowała
ale ludzi przywoziła z okolic Lublina


OJ TO DAWNA , A NAWET BARDZO DAWNA HISTORIA, NIESTETY NIE JESTEŚ NA BIEŻĄCO. FIRMA TA NADAL PRODUKUJE I ZATRUDNIA ZNACZNĄ ILOŚĆ PRACOWNIKÓW WŁAŚNIE Z PONIATOWEJ I OKOLIC. TRZEBA BYŁO PO PROSTU CZASU ABY MIEJSCOWI LUDZIE NAUCZYLI SIĘ TEJ ROBOTY, BO NIE KAŻDY Z MLEKIEM MATKI PRZYSWAJA SOBIE WIEDZĘ NA TEMAT PRODUKCJI Z FOLII CZY PLASTIKU


OJ TO DAWNA , A NAWET BARDZO DAWNA HISTORIA, NIESTETY NIE JESTEŚ NA BIEŻĄCO. FIRMA TA NADAL PRODUKUJE I ZATRUDNIA ZNACZNĄ ILOŚĆ PRACOWNIKÓW WŁAŚNIE Z PONIATOWEJ I OKOLIC. TRZEBA BYŁO PO PROSTU CZASU ABY MIEJSCOWI LUDZIE NAUCZYLI SIĘ TEJ ROBOTY, BO NIE KAŻDY Z MLEKIEM MATKI PRZYSWAJA SOBIE WIEDZĘ NA TEMAT PRODUKCJI Z FOLII CZY PLASTIKU rozwiń
Avatar
753 / 8 marca 2010 o 14:07
Obserwator napisał:
Bardzo mnie cieszy zmiana, która nastąpiła w wypowiedziach na forum. Szczególnie jeśli dotyczy to niby "zwaśnionych stron" Opola i Poniatowej. Jestem przekonany, że więcej pożytku przyniesie rzeczowa i konstruktywna dyskusja niż wzajemne ubliżanie sobie i swoim miastom. Jesteśmy od dawna związani i zależni od siebie (choćby dawna EDA). Forum to przestrzeń w której powinniśmy poruszać wszelkie sprawy, a szczególnie te które interesują wszstkich nieżależnie od miejsca zamieszkania. Wierzę , że każdy z nas jest zainteresowany poprawą bytu i rozwojem swojego regionu.






rozwiń
Avatar
Obserwator / 23 lutego 2010 o 12:48
Bardzo mnie cieszy zmiana, która nastąpiła w wypowiedziach na forum. Szczególnie jeśli dotyczy to niby "zwaśnionych stron" Opola i Poniatowej. Jestem przekonany, że więcej pożytku przyniesie rzeczowa i konstruktywna dyskusja niż wzajemne ubliżanie sobie i swoim miastom. Jesteśmy od dawna związani i zależni od siebie (choćby dawna EDA). Forum to przestrzeń w której powinniśmy poruszać wszelkie sprawy, a szczególnie te które interesują wszstkich nieżależnie od miejsca zamieszkania. Wierzę , że każdy z nas jest zainteresowany poprawą bytu i rozwojem swojego regionu.
Bardzo mnie cieszy zmiana, która nastąpiła w wypowiedziach na forum. Szczególnie jeśli dotyczy to niby "zwaśnionych stron" Opola i Poniatowej. Jestem przekonany, że więcej pożytku przyniesie rzeczowa i konstruktywna dyskusja niż wzajemne ubliżanie sobie i swoim miastom. Jesteśmy od dawna związani i zależni od siebie (choćby dawna EDA). Forum to przestrzeń w której powinniśmy poruszać wszelkie sprawy, a szczególnie te które interesują wszstkich nieżależnie od miejsca zamieszkania. Wierzę , że każdy z nas jest zainteresowany poprawą ... rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2010 o 20:37
Gość napisał:
Opole czy to mzona nazwac miastem stare rozwalaja ce sie chalupy w centrum hahaha.pzdr dla twojej wiejskiej rodziny hahaha



drewnianych chałup w centrum Opola z roku na rok coraz mniej, zastępują je nowoczesne budynki usługowo - handlowe jak choćby Lubelska 13 czy Galeria "Stokrotka", za to drewniane budy straszą w centrum Poniatowej, wzdłuż zabłoconych chodników z popękanych starych płytek chodnikowych jakich w Opolu nie ujrzysz od dawna.
A średniowieczne tradycje miejskie czy kupieckie kamienice na rynku to chluba i symbol miasta, w przeciwieństwie do bloków oblepionych styropianem i pomalowanych na pstrokato (które niestety są i w Opolu).

Co do zakładu to jako mieszkaniec sąsiedniego miasta cieszę się że cos nowego powstaje w Poniatowej, bo mieszkają tam tacy sami ludzie jak w Opolu.
pozdrawiam pieniaczy:)



drewnianych chałup w centrum Opola z roku na rok coraz mniej, zastępują je nowoczesne budynki usługowo - handlowe jak choćby Lubelska 13 czy Galeria "Stokrotka", za to drewniane budy straszą w centrum Poniatowej, wzdłuż zabłoconych chodników z popękanych starych płytek chodnikowych jakich w Opolu nie ujrzysz od dawna.
A średniowieczne tradycje miejskie czy kupieckie kamienice na rynku to chluba i symbol miasta, w przeciwieństwie do bloków oblepionych styropianem i pomalowanych na pstrokato ... rozwiń
Avatar
~gość~ / 22 lutego 2010 o 10:54
chichot napisał:
he,he,he Poczytaj sobie kolego troszkę historii. To że zakład znajduje się 3 km od miasta to jest spowodowane akurat faktem, że po pierwsze przed 1939r. na terenie dawnej EDY były zakłady elektrotechniczne. Produkowano między innymi sprzęt łączności dla wojska. Dwa jest coś takiego jak rozmieszczenie strategiczne na wypadek nalotu bombowego. Trzy na terenie EDY był później obóz pracy a tu gdzie teraz jest ul Fabryczna to kiedyś była ścieżka leśna.%-) Ja mieszkałem w Poniatowej 25 lat i musiałem stąd emigrować

WITAM, WYOBRAŹ SOBIE ŻE JA NIE MUSZĘ CZYTAĆ HOSTORII EDY, BO JĄ ŚWIETNIE ZNAM, I SKLEROZY NIE MAM, A I NIE WYEMIGROWAŁEM TAK JAK TY WIĘC JESTEM CAŁY CZAS NA BIEŻĄCO..... TY NIESTETY JUŻ NIE....I PO TAKI CZASIE NIE MASZ PRAWA JUŻ DO OCEN PONIATOWEJ I TEGO CO SIĘ TUTAJ DZIEJ, WYPOWIADAJ SIĘ O MIEJSCU W KTÓRYM ŻYJESZ OD PONAD 25 LAT.....
MAM, A I NIE WYEMIGROWAŁEM TAK JAK TY WIĘC JESTEM CAŁY CZAS NA BIEŻĄCO..... TY NIESTETY JUŻ NIE....I PO TAKI CZASIE NIE MASZ PRAWA JUŻ DO OCEN PONIATOWEJ I TEGO CO SIĘ TUTAJ DZIEJ, WYPOWIADAJ SIĘ O MIEJSCU W KTÓRYM ŻYJESZ OD PONAD 25 LAT..... rozwiń
Avatar
-JA- / 22 lutego 2010 o 09:48
Obserwator napisał:
Naprawdę dziwić się należy niektórym komentarzom. W dobie ogromnego bezrobocia, szczególnie na tak zwanej ścianie wschodniej, każde utworzone nowe miejcse pracy jest na wagę złota. Nie zawsze i nie wszystkie formy działalności przemysłowej są jednak ekologiczne. Jak zresztą słusznie zauważył jeden z dyskutantów (np dawna EDA). Jednakże nowe mijsca pracy to m.in. praca dla ludzi (poprawa ich statusu materialnego), podatki dla miasta i gminy. Proszę więc patrzeć na to zagadnienie właśnie z tej strony.

wreszcie ktoś rozsądny pisze. Tez mam takie zdanie. Dobrze ze cokolwiek dzieje się w tej zapyziałej Poniatowej. Choć śmiem przypuszczać, ze "zwykłym przeciętniakom" praca tam się raczej nie dostanie. Faktem jest, ze na Edzie jest kilka działających firm, i zatrudniają sporo ludzi, ale jedna preferuje głownie studentów, natomiast dostatnie się do drugiej wymaga mocnych znajomości. Jak ktoś nie wierzy, niech zaniesie podanie i się sam przekona
W każdym razie, DOBRZE ZE COŚ SIĘ DZIEJE.OBY WIĘCEJ TAKICH INWESTYCJI

wreszcie ktoś rozsądny pisze. Tez mam takie zdanie. Dobrze ze cokolwiek dzieje się w tej zapyziałej Poniatowej. Choć śmiem przypuszczać, ze "zwykłym przeciętniakom" praca tam się raczej nie dostanie. Faktem jest, ze na Edzie jest kilka działających firm, i zatrudniają sporo ludzi, ale jedna preferuje głownie studentów, natomiast dostatnie się do drugiej wymaga mocnych znajomości. Jak ktoś nie wierzy, niech zaniesie podanie i się sam przekona
W każdym razie, DOBRZE ZE COŚ SIĘ DZIEJE.OBY WIĘCEJ TAKICH IN... rozwiń
Avatar
Obserwator / 21 lutego 2010 o 11:53
Naprawdę dziwić się należy niektórym komentarzom. W dobie ogromnego bezrobocia, szczególnie na tak zwanej ścianie wschodniej, każde utworzone nowe miejcse pracy jest na wagę złota. Nie zawsze i nie wszystkie formy działalności przemysłowej są jednak ekologiczne. Jak zresztą słusznie zauważył jeden z dyskutantów (np dawna EDA). Jednakże nowe mijsca pracy to m.in. praca dla ludzi (poprawa ich statusu materialnego), podatki dla miasta i gminy. Proszę więc patrzeć na to zagadnienie właśnie z tej strony.
Avatar
chichot / 20 lutego 2010 o 19:59
~GOŚĆ~ napisał:
A CO TY SOBIE MYŚLISZ, ŻE JAK FUNKCJONOWAŁA EDA TO NIE BYŁO SMRODU, BRUDU I ZANIECZYSZCZENIA ŚRODOWISKA !!!! NIE MASZ POJĘCIA JAKI TO BYŁ SYF !!!!!! DLATEGO WYBUDOWANO MIASTO PONAD 3 KM OD DNIEJ !!!!!!!!
ŻYJĘ W TYM MIASTECZKU OD PONAD 40 LAT JA, MOJA RODZINA, ZNAJOMI RODZICÓW I ICH DZIECI PRACOWALIŚMY W EDZIE I WIEM O CZYM MÓWIĘ !!!!
GORSZEGO SYFU NIŻ BYŁ GWARANTUJĘ CI ŻE NIE BĘDZIE......A ROBOTĘ NA PEWNO ZNAJDZIE GRUPA KOLEJNA GRUPA LUDZI Z MIASTA I OKOLIC.
I TEGO MOŻESZ NAM ZADROŚCIĆ


he,he,he Poczytaj sobie kolego troszkę historii. To że zakład znajduje się 3 km od miasta to jest spowodowane akurat faktem, że po pierwsze przed 1939r. na terenie dawnej EDY były zakłady elektrotechniczne. Produkowano między innymi sprzęt łączności dla wojska. Dwa jest coś takiego jak rozmieszczenie strategiczne na wypadek nalotu bombowego. Trzy na terenie EDY był później obóz pracy a tu gdzie teraz jest ul Fabryczna to kiedyś była ścieżka leśna.%-) Ja mieszkałem w Poniatowej 25 lat i musiałem stąd emigrować
o jest spowodowane akurat faktem, że po pierwsze przed 1939r. na terenie dawnej EDY były zakłady elektrotechniczne. Produkowano między innymi sprzęt łączności dla wojska. Dwa jest coś takiego jak rozmieszczenie strategiczne na wypadek nalotu bombowego. Trzy na terenie EDY był później obóz pracy a tu gdzie teraz jest ul Fabryczna to kiedyś była ścieżka leśna.%-) Ja mieszkałem w Poniatowej 25 lat i musiałem stąd emigrować rozwiń
Avatar
~GOŚĆ~ / 18 lutego 2010 o 10:49
~gosc~ napisał:
Nie ma obawy - będzie bród, smród, zanieczyszczenie środowiska, odpady przemysłowe. Gratulacje dla wydających pozwolenie na tego typu działalność gospodarczą w waszym grajdole! Zasłużyliście na to!

A CO TY SOBIE MYŚLISZ, ŻE JAK FUNKCJONOWAŁA EDA TO NIE BYŁO SMRODU, BRUDU I ZANIECZYSZCZENIA ŚRODOWISKA !!!! NIE MASZ POJĘCIA JAKI TO BYŁ SYF !!!!!! DLATEGO WYBUDOWANO MIASTO PONAD 3 KM OD DNIEJ !!!!!!!!
ŻYJĘ W TYM MIASTECZKU OD PONAD 40 LAT JA, MOJA RODZINA, ZNAJOMI RODZICÓW I ICH DZIECI PRACOWALIŚMY W EDZIE I WIEM O CZYM MÓWIĘ !!!!
GORSZEGO SYFU NIŻ BYŁ GWARANTUJĘ CI ŻE NIE BĘDZIE......A ROBOTĘ NA PEWNO ZNAJDZIE GRUPA KOLEJNA GRUPA LUDZI Z MIASTA I OKOLIC.
I TEGO MOŻESZ NAM ZADROŚCIĆ

A CO TY SOBIE MYŚLISZ, ŻE JAK FUNKCJONOWAŁA EDA TO NIE BYŁO SMRODU, BRUDU I ZANIECZYSZCZENIA ŚRODOWISKA !!!! NIE MASZ POJĘCIA JAKI TO BYŁ SYF !!!!!! DLATEGO WYBUDOWANO MIASTO PONAD 3 KM OD DNIEJ !!!!!!!!
ŻYJĘ W TYM MIASTECZKU OD PONAD 40 LAT JA, MOJA RODZINA, ZNAJOMI RODZICÓW I ICH DZIECI PRACOWALIŚMY W EDZIE I WIEM O CZYM MÓWIĘ !!!!
GORSZEGO SYFU NIŻ BYŁ GWARANTUJĘ CI ŻE NIE BĘDZIE......A ROBOTĘ NA PEWNO ZNAJDZIE GRUPA KO... rozwiń
Avatar
~gość~ / 18 lutego 2010 o 10:43
~Warszawianka~ napisał:
W końcu coś się zacznie dziać w Poniatowej... Tylko czy nie za późno?

NA DOBRE DZIAŁANIE NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO
NO CHYBA ŻE CHODZI CI O TO ŻE ORZEŁ MÓGŁBY WYKUPIĆ ZNACZNIE WIĘKSZĄ CZEŚĆ BYŁEJ EDY...NO TO Z TYM SIE ZGODZĘ ŻE NIESTETY JUŻ ZA PÓŹNO...

NA DOBRE DZIAŁANIE NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO
NO CHYBA ŻE CHODZI CI O TO ŻE ORZEŁ MÓGŁBY WYKUPIĆ ZNACZNIE WIĘKSZĄ CZEŚĆ BYŁEJ EDY...NO TO Z TYM SIE ZGODZĘ ŻE NIESTETY JUŻ ZA PÓŹNO... rozwiń
Avatar
~gość~ / 18 lutego 2010 o 10:37
123 napisał:
p.Giewont ,niech sobie p. przypomni czas kilka lat temu, pewna firma na terenie b. zakładu
coś tam sobie produkowała
ale ludzi przywoziła z okolic Lublina


OJ TO DAWNA , A NAWET BARDZO DAWNA HISTORIA, NIESTETY NIE JESTEŚ NA BIEŻĄCO. FIRMA TA NADAL PRODUKUJE I ZATRUDNIA ZNACZNĄ ILOŚĆ PRACOWNIKÓW WŁAŚNIE Z PONIATOWEJ I OKOLIC. TRZEBA BYŁO PO PROSTU CZASU ABY MIEJSCOWI LUDZIE NAUCZYLI SIĘ TEJ ROBOTY, BO NIE KAŻDY Z MLEKIEM MATKI PRZYSWAJA SOBIE WIEDZĘ NA TEMAT PRODUKCJI Z FOLII CZY PLASTIKU


OJ TO DAWNA , A NAWET BARDZO DAWNA HISTORIA, NIESTETY NIE JESTEŚ NA BIEŻĄCO. FIRMA TA NADAL PRODUKUJE I ZATRUDNIA ZNACZNĄ ILOŚĆ PRACOWNIKÓW WŁAŚNIE Z PONIATOWEJ I OKOLIC. TRZEBA BYŁO PO PROSTU CZASU ABY MIEJSCOWI LUDZIE NAUCZYLI SIĘ TEJ ROBOTY, BO NIE KAŻDY Z MLEKIEM MATKI PRZYSWAJA SOBIE WIEDZĘ NA TEMAT PRODUKCJI Z FOLII CZY PLASTIKU rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 11

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 72 34

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 332 22

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 199 44

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 16

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!