środa, 21 lutego 2018 r.

Lubelskie

Poniatowa: Trwają remonty w szkołach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 lipca 2009, 11:21
Autor: (mm)

Mimo, że wakacje w pełni, to w szkołach uwijają się ekipy remontowe. Pracują na pełnych obrotach, by zdążyć przed pierwszym wrześniowym dzwonkiem. Na wakacyjne remonty gmina przeznaczy w tym roku blisko 500 tys. zł.

– Wakacje to jedyny okres, kiedy można wejść z remontami do szkół. Prawie we wszystkich placówkach będą prowadzone prace – mówi Lilla Stefanek, burmistrz Poniatowej. – Najpoważniejsze i najbardziej kosztowne remonty czekają Gimnazjum w Poniatowej. Wiąże się to z tym, że szkoła jest ogromna, uczęszcza do niej 632 uczniów.

Część pieniędzy na remont przeznaczy dyrektor z środków własnych. Pochodzą one z wynajmu sali. W Gimnazjum powstanie także strzelnica i od września strzelanie będzie się odbywało w ramach zajęć pozalekcyjnych.

– Na przyszły rok zostanie nam jedynie remont podstawówki w Kowali. Zostanie ocieplony cały budynek i położona nowa elewacja – zapowiada Lilla Stefanek.


Prace remontowe:

Przedszkole Miejskie w Poniatowej
Ogłoszony został przetarg na wykonanie drogi dojazdowej na terenie przedszkola, ułożenie chodnika wokół budynku oraz remont ogrodzenia.

Szkoła Podstawowa w Poniatowej
Trwa remont uczniowskich szatani. Część boksów zastąpią nowe szafki. Zostanie również ułożona nowa terakota i glazura w kuchni.

Gimnazjum w Poniatowej
Trwa remont stołówki szkolnej. Wymieniane są stare płytki PCV na terakotę i okładane glazurą słupy. Wymienione zostaną również okienka do wydawania posiłków. Pojawią się w nich żaluzje. Przygotowywana jest również nowa pracownia internetowa z 15 stanowiskami komputerowymi. Zakupione zostały już meble i położone panele na podłodze.

Szkoła Podstawowa w Kowali
Pomalowana została kuchnia i stołówka szkolna. Odnowiono też kotłownię. Obecnie są robione nowe schody oraz odprowadzenie dla wód opadowych.

Szkoła Podstawowa w Niezabitowie
Trwa remont starej kotłowni gazowej. Dotychczasowe kotły rzemieślnicze zastąpią nowe profesjonalne urządzenia.

Szkoła Podstawowa w Kraczewicach
W kilku salach lekcyjnych trwa wymiana podłóg.

Szkoła Podstawowa w Poniatowej Kolonii
Wymienione zostały wszystkie drzwi wewnętrzne do klas lekcyjnych.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!