poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lubelskie

Sporo jest szkół w których wszyscy maturzyści zdali. Ale wyniki z poszczególnych przedmiotów pozostawiają sporo do życzenia

Tak matury podsumowują dyrektorzy lubelskich szkół.
Rzeczywiście. Szkół, w których zdawalność była stu procentowa jest w Lublinie sporo. - Wszyscy zdali - takie informacje usłyszeliśmy tuż po ogłoszeniu wyników, aż w dwunastu placówkach w mieście. - U mnie nie tylko egzamin dojrzałości zaliczyli wszyscy, ale dodatkowo aż 44 osoby poprawiły swoje wcześniejsze wyniki - chwali uczniów Ryszard Kowal, dyrektor II LO.
- Jestem wyjątkowo dumna z wyników tegorocznych matur - mówi Elżbieta Nawrot, dyrektorka Lubelskiego Społecznego Liceum im. Jana III Sobieskiego. - Nasi uczniowie osiągnęli świetne wyniki z przedmiotów kierunkowych jak biologia, chemia, matematyka, a większość wybierała arkusze rozszerzone. Jak co roku dobrze poszedł również egzamin z języka angielskiego - średni wynik jest powyżej 80 proc. punktów.

W innych szkołach byli też i tacy, którzy zdobyli maksymalną ilość punktów. - Sto procent! I to na poziomie rozszerzonym z matematyki. Aż sam musiałem pogratulować chłopakowi - opowiada o jednym ze swoich maturzystów dyrektor Stanisław Stoń, dyrektor I LO. - A osób ze stu procentowym wynikiem było kilka.
Nie mniej szczęśliwi, byli ci którzy dostali znacznie mniej punktów. - Ogromną radość można było zobaczyć na twarzach tych, którzy zdali dzięki amnestii Giertycha. Oj, ci to się cieszyli - śmieje się Barbara Kosacka-Burek, dyrektorka VI Liceum Ogólnokształcącego. W Lublinie było to co najmniej kilkadziesiąt osób.
Jednak zarówno dyrektorzy, jak i nauczyciele zauważają, że mimo tak dobrej zdawalności, poziom zaliczenia poszczególnych przedmiotów nie był zbyt wysoki. I tak, średni wynik z najczęściej wybieranej na egzaminie geografii - wynosił 38,56 punktów na 100 możliwych! Uczniowie nie spisali się także z matematyki. W technikach, średni wynik to 33,76 punktów.
Dlaczego poszło tak kiepsko? - W tym roku wyjątkowo trudne były zadania w arkuszach na poziomie rozszerzonym. I jest to nie tylko moja opinia, ale zarówno uczniów jak i nauczycieli - mówi Elżbieta Sękowska, dyrektorka Zespołu Szkół nr 1 w Lublinie. - Geografia i historia na poziomie rozszerzonym były dużo trudniejsze niż w poprzednich latach. Młodzież osiągnęła więc gorsze wyniki, niż ubiegłoroczni maturzyści, co może skutkować problemami z dostaniem się na wybrany kierunek studiów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!