sobota, 24 lutego 2018 r.

Lubelskie

Pośpieszne zmieniają spółkę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 grudnia 2008, 10:46

Od dziś większość pociągów pospiesznych obsługuje spółka PKP Intercity. Pod szyldem PKP Przewozy Regionalne będą jeździć tylko składy osobowe oraz te pospieszne, które nie opuszczają terenu województwa.

Co to oznacza dla podróżnych?

Nie zmieniają się ceny biletów jednmorazowych. Tanieją jedynie bilety okresowe spółki PKP Przewozy Regionalne: za tygodniowy zapłacimy 99 zł, za miesięczny 250 zł, kwartalny 650 zł, półroczny 1200 zł a roczny 2200 zł.

Znacznie spadła też cena biletu turystycznego: do tej pory na przejazd pierwszą klasą kosztował on 99 zł, a na drugą klasę 69 zł. Po obniżce kosztuje 39 zł, ale praktycznie uprawnia od tylko do podróży na terenie jednego województwa.

Od dziś do swej oferty PKP Intercity wprowadza bilet weekendowy uprawniający do do nieograniczonej liczby przejazdów od godz. 19.00 dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny od pracy - do 24.00 ostatniego dnia wolnego.

Bilet ten jest ważny w pociągach intercity, ekspresach, pociągach Tanich Linii Kolejowych i międzywojewódzkich pociągach pospiesznych.

Bilet na przejazdy w drugiej klasie kosztuje 119 zł, a w pierwszej klasie - 199 zł.

Wszystkie bilety jednorazowe i okresowe sprzedane do końca listopada będą honorowane przez nowego przewoźnika (do końca okresu ich ważności).
(drs)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!