sobota, 27 maja 2017 r.

Lubelskie

Posypało jak w zimie

Dodano: 7 listopada 2002, 19:43

Zdejmij nogę z gazu. Meteorolodzy przestrzegają, że spadki temperatury i opady śniegu dziś jeszcze p
Zdejmij nogę z gazu. Meteorolodzy przestrzegają, że spadki temperatury i opady śniegu dziś jeszcze p

Oblodzone drogi, spadający śnieg i poślizgowe błoto w ciągu godziny sparaliżowały ruch na drogach Lubelszczyzny. O godz. 17 na ulicach Lublina pracowało 21 piaskarek. - Zima zaskoczyła kierowców - mówili wczoraj policjanci.
Między godz. 14 a 15 w samym Lublinie doszło do 20 kolizji. Ruch na Al. Warszawskiej odbywał się z prędkością 30 km/godz. Na ulicy Witosa samochód osobowy wpadł na słup. Strażacy musieli go przeciąć by wydobyć poszkodowanego kierowcę. Godzinę później korek powstał na trasie w Kalinówce - kierowcy zablokowani byli ponad godzinę. Ruch na drodze do Uniszowic odbywał się wahadłowo. W Zofiówce (gmina Łęczna) doszło do kolizji z udziałem trzech samochodów. Na drodze w Tomaszowie Lubelskim tir wpadł w poślizg i zatarasował jezdnię. Tu również musieli interweniować strażacy. W Łopienniku Górnym na oblodzonej drodze w poprzek stanęły dwa tiry. Koło Bychawy matiz wjechał do rowu.
- W pierwszych dniach zimy kierowcy nieprzyzwyczajeni do oblodzonej jezdni wpadają w poślizg i powodują stłuczki. Sytuacje pogarsza fakt, że wielu z nich ma w samochodach opony letnie - tłumaczy Alina Jawor, właścicielka lubelskiego zakładu blacharskiego.
W Białej Podlaskiej policja odnotowała wczoraj kilkanaście kolizji. W wypadku drogowym, który zdarzył się w Wólce Dobryńskiej (gm. Zalesie) kobieta złamała rękę. Korki były na trasie Biała Podlaska-Terespol. W momencie zamykania gazety ruch odbywał się wahadłowo.
W Zamościu odnotowano 18 kolicji i jeden wypadek w Łopienniku Górnym. W Chełmie było 12 kolizji. Droga Chełm - Lublin na odcinku Stołpie-Bezek była zablokowana przez TIR-y.
Wczoraj zanotowano także dwie ofiary mrozów. Zwłoki 43-letniego mężczyzny znaleziono przy ul. Nowomiejskiego w Lublinie. Drugi zamarznięty to mieszkaniec Czerniejowa (gm. Ostrów Lub).
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!