poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lubelskie

Potrzeba 20 mln zł na budowę wałów. Jest pozwolenie, ale nie ma pieniędzy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 lipca 2014, 20:15

Jest pozwolenie na budowę nowych wałów przeciwpowodziowych na Wiśle w gminie Łaziska. Nie wiadomo jednak kiedy ruszą prace

Mowa o ponad trzykilometrowym odcinku umocnień w miejscowościach Kępa Solecka i Kępa Gostecka. W maju, gdy przez nasze województwo przechodziła fala wezbraniowa na Wiśle, te tereny były poważnie zagrożone zalaniem. Ostatecznie powodzi udało się zapobiec, ale wymagało to kilkudniowej wytężonej pracy wielu służb i okolicznych mieszkańców. Wały trzeba było umacniać folią, geowłókniną i workami z piaskiem.

O konieczności budowy nowych umocnień przeciwpowodziowych przedstawiciele lokalnych władz mówią od dawna. W czwartek wojewoda lubelski Wojciech Wilk wydał decyzję o pozwoleniu na budowę nowych wałów przeciwpowodziowych na terenie gminy. Dotyczy ona odcinka o długości 3150 metrów.

- Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych może bezzwłocznie przystąpić do realizacji inwestycji. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności - mówi Marcin Bielesz, rzecznik wojewody lubelskiego.

Na razie jednak nie wiadomo, kiedy prace będą mogły się rozpocząć. - Nie mamy pieniędzy - rozkłada ręce Aneta Lis z Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Lublinie. - Po uprawomocnieniu się decyzji, co najprawdopodobniej nastąpi pod koniec sierpnia, będziemy mogli złożyć wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o zapewnienie niezbędnych środków - dodaje.

Inwestycja ma polegać na podwyższeniu i umocnieniu korony wału, rozbudowie jego korpusu i uszczelnieniu podłoża i wykonaniu dróg eksploatacyjnych. Koszt prac to ponad 20 mln zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Łaziska wały przeciwpowodziowe
Genowefa
WODNIK
Ewa
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Genowefa
Genowefa (26 lipca 2014 o 09:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

JAK BRAKUJE PIENIĘDZY NA WAŁY,TO  ZWOLNIĆ 60% URZĘDNIKÓW PAŃSTWOWYCH I PIENIĄDZE SIĘ ZNAJDĄ.CO JEST WAŻNIEJSZE WAŁY CZY GRUPA URZĘDNICZYCH NIEROBÓW?.

Zwolnić ?  wydusić !!!   bo będą kraść i marnotrawić nasze pieniądze gdzie indziej, to stado matołów.

Rozwiń
WODNIK
WODNIK (26 lipca 2014 o 09:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

JAK BRAKUJE PIENIĘDZY NA WAŁY,TO  ZWOLNIĆ 60% URZĘDNIKÓW PAŃSTWOWYCH I PIENIĄDZE SIĘ ZNAJDĄ.CO JEST WAŻNIEJSZE WAŁY CZY GRUPA URZĘDNICZYCH NIEROBÓW?.

Rozwiń
Ewa
Ewa (25 lipca 2014 o 21:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie ma pieniędzy bo pasibrzuchy przejadły w restauracjach. 

O to POlska właśnie.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!