środa, 21 lutego 2018 r.

Lubelskie

Powiat lubelski: Jakie inwestycje znalazły się w budżecie na 2012 r.?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 grudnia 2011, 15:42
Autor: (aa)

 (Archiwum)
(Archiwum)

Budowa drogi Wólka-Świdnik, która będzie drogą dojazdową do lotniska – to jedna z inwestycji drogowych, która będzie realizowana w przyszłym roku. Niestety budżet powiatu lubelskiego będzie w 2012 r., skromniejszy niż tegoroczny.

Planowane dochody wyniosą blisko 119 mln zł, a wydatki ponad 128 mln zł. Na inwestycyjne zabezpieczono kwotę ok. 47 mln zł.

Dzięki środkom z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, samorząd chce zmodernizować drogi: Tarnawka – Zakrzew – Targowisko, wspólnie z powiatem łęczyńskim, trasę Łuszczów – Kijany i drogę Majdan Krasieniński – Wygoda na terenie gminy Niemce. Ma zostać opracowana również dokumentacja techniczna drogi Lublin – Głusk – Skrzynice jak też dokumentacja techniczna mostu w miejscowości Garbów. Remontowana będzie także droga Lublin – Bychawa i Wojciechów – Palikije – Sporniak – Motycz.

– Mam nadzieje, że tych inwestycji w ciągu roku będzie więcej za ok. 1-2 mln zł – przewiduje Robert Wójcik, wicestarosta lubelski. – Chcielibyśmy wykonać np., krótki odcinek drogi między Miłocinem a Motyczem, jak też 1,5 km drogę na granicy gmin Jastków i Konopnica. Obie te inwestycje nie zostały ujęte w przyszłorocznym budżecie.

Ponieważ kończą się środki, powiat nie planuje w przyszłym roku większych inwestycji współfinansowanych przez Unię Europejską. Wyjątek stanowią jedynie projekty, na które pieniądze będą pochodzić z Europejskiego Funduszu Społecznego. Dotyczą one m.in. podnoszenia kwalifikacji uczniów i nauczycieli jak też aktywizacji rynku pracy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kiko
kiko
Fang
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kiko
kiko (23 grudnia 2011 o 22:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
droga Osmolice-Krebsówka-Niedrzwica Duża przypomina raczej bajoro zmieszane z odłamkami asfaltu.Jazda rowerem po zmroku grozi kalectwem i bezpłodnością
Rozwiń
kiko
kiko (23 grudnia 2011 o 22:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
droga Osmolice-Krebsówka-Niedrzwica Duża przypomina raczej bajoro zmieszane z odłamkami asfaltu.Jazda rowerem po zmroku grozi kalectwem i bezpłodnością
Rozwiń
Fang
Fang (23 grudnia 2011 o 13:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Remont drogi Palikije Sporniak itd pewnie dlatego że nie wykonano porządnie niedawno remontu polegającego głownie na położeniu nowego dywanika astaltobetonu.Zapomniano wykonać rowy odwadniające i dywanik może niedługo s...g trafić.
Rozwiń
łukasz
łukasz (23 grudnia 2011 o 13:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A remont drogi Osmolice-Krebsówka-Niedrzwica Duża. Jej stan jest tragiczny....
Rozwiń
Hanka
Hanka (23 grudnia 2011 o 12:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kiedy będzie remontowana droga z Lublina do Opola Lubelskiego? Stan jej jest tragiczny, koszmarny przy wyjeżdzie z Bełżyc oraz w stronę Chodla, a nastęnie z Chodla do Opola Lubelskiego. Mam wrażenie, że opole Lubelskie jak i powiat opolski poszły w niepamięć urzędników
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!