piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Powiat lubelski: Więcej inwestycji, mniej festynów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 czerwca 2011, 12:52
Autor: (aa)

Gminy starają się o pieniądze na projekty inwestycyjne (Maciej Kaczanowski / Archiwum)
Gminy starają się o pieniądze na projekty inwestycyjne (Maciej Kaczanowski / Archiwum)

Gminy powiatu lubelskiego za unijne pieniądze częściej chcą budować place zabaw, czy wiejskie świetlice niż organizować imprezy rekreacyjno-kulturalne.

Podczas tegorocznego naboru, Lokalna Grupa Działania "Kraina Wokół Lublina” przyjęła rekordową liczbę wniosków, w sumie 69.

Lokalna Grupa Działania "Kraina Wokół Lublina" podsumowała właśnie piąty nabór wniosków, który zakończył się 14 czerwca b.r.

– W najpopularniejszym wśród wnioskodawców działaniu "Małe projekty” na 41 złożonych wniosków, aż 27 dotyczy inwestycji – wylicza Małgorzata Olechowska z LGD "Kraina Wokół Lublina”. – Chodzi o remonty i doposażenie świetlic wiejskich, budowę i rozbudowę placów zabaw jak też doposażenie i modernizację gospodarstw agroturystycznych.

Pozostałe projekty dotyczą organizacji imprez masowych, szkoleń i warsztatów.

Do rozdysponowania jest 600 tys. zł. Tymczasem wartość złożonych projektów przekroczyła tą wartość o ponad 270 tys. zł.

– Oznacza to, że na część tych wniosków nie wystarczy nam już pieniędzy – zauważa Olechowska. – Znajdą się one na liście rankingowej pod kreską.

W porównaniu z ubiegłymi latami wzrosła liczba wniosków złożonych przez przedsiębiorców i organizacje pozarządowe. To nie jedyna zmiana.

– Zauważalnie przesunęła się również proporcja planowanych do realizacji projektów z imprez masowych i festynów na projekty inwestycyjne – dodaje przedstawicielka LGD "Kraina Wokół Lublina”.

Sposób 3 pozostałych projektów, dużym zainteresowaniem cieszył się również program dotyczący tworzenia i rozwoju mikroprzedsiębiorstw, gdzie złożono 14 wniosków. W pozostałych dwóch działaniach – "Odnowa wsi” i "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” wpłynęło po 7 wniosków. W tym ostatnim przypadku blisko połowa wniosków dotyczy działalności z branży turystycznej.

Wnioski zostaną ocenione przez LGD do końca lipca. Wtedy też zostaną wybrane projekty kwalifikujące się do dofinansowania.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
sonka
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

sonka
sonka (29 czerwca 2011 o 16:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No i dobrze. Szczególnie w transport i komunikację powinni zainwestować, bo to masakra jest odkąd przestał istnieć Polski Ekspres.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!