czwartek, 22 marca 2018 r.

Lubelskie

Powódź: Woda w Wiśle opada. Strażacy wypompowują wodę z budynków

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 maja 2010, 14:41
Autor: opr.aa

Poziom wody w Wiśle stabilizuje się. Trwa popowodziowe sprzątanie. W gminie Wilków prowadzona jest również akcja szczepień przeciwko tężcowi – informuje MSWiA. W gminie Wilków, Józefów i Łaziska odwołano alarmy przeciwpowodziowe.

Woda w Wiśle powoli opada. Dziś rzeka w Annopolu osiągnęła poziom stanu alarmowego tj. 0,5 metra. W Puławach i Dęblinie o godz. 8 był przekroczony stan ostrzegawczy. Wzrósł natomiast poziom wody w Bugu. Stan alarmowy był przekroczony w dwóch miejscach: w Dorohusku o 13 cm i w Strzyżowie o 50 cm.

O godz. 15.00 w gminie Wilków, Józefów i Łaziska odwołano alarmy przeciwpowodziowe.

W miejscowościach, które ucierpiały podczas powodzi trwa porządkowanie. W powiecie opolskim w gminie Wilków trwa montaż specjalnej pompy spalinowej o masie 5 ton. Maszyna zostanie wykorzystana do odpompowania wody do Wisły. Cały czas wypompowywana jest woda z pomieszczeń – podaje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W gminie, która najbardziej ucierpiała podczas powodzi na Lubelszczyźnie funkcjonują punkty medyczne w Dobrem i Rogowie. Lekarze, studenci ostatniego roku Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i ratownicy medyczni szczepią m.in. mieszkańców przeciwko tężcowi.

W gminie Wilków działa punkt informacyjny dla poszkodowanych i osób niosących pomoc. Przyjmowane są również zgłoszenia dotyczące padłych podczas powodzi zwierząt.

W powiecie kraśnickim w gminie Annopol strażacy-ochotnicy wypompowują wodę z podtopionych zabudowań w Kosinie i Świeciechowie.

Trwa proces dezynfekcji wodociągów zaopatrujących tereny nadwiślańskie: Opoka, Opoczka i Dąbrowa – czytamy w komunikacie MSWiA. Powodzianom przekazano preparaty dezynfekcyjne oraz rękawice lateksowe.

W powiecie puławskim trwa wypompowywanie wody z piwnic obiektów i budynków: w Kazimierzu Dolnym, Jaroszynie i Górze Puławskiej.

Brak energii elektrycznej występuje w kilkunastu miejscowościach w gminie Wilków, a także częściowo w gm. Łaziska od miejscowości Braciejowice do miejscowości Koło.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
paligłup
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (31 maja 2010 o 11:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ja nie wiem a o Zagłobie to nikt nie mówi a tam też ludzi pozalewało i nie mają do czego wracać im też trzeba pomóc
Rozwiń
paligłup
paligłup (30 maja 2010 o 20:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
Lepiej przygotujmy się na następną powódź.
Prognozy nie są najlepsze.

Jak powiedział Bronek Komorowski - nie ma takich zjawisk pogodowych które trwały by dłużej niż tydzień, góra dwa, a woda ma to do siebie , że odpływa do morza
Rozwiń
Gość
Gość (30 maja 2010 o 17:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lepiej przygotujmy się na następną powódź.
Prognozy nie są najlepsze.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!