niedziela, 18 marca 2018 r.

Lubelskie

Premier Tusk obiecał nam szybką budowę S19

  Edytuj ten wpis
Autor: Rafał Panas

Fragment trasy S19, obwodnica Kocka (Maciej Kaczanowski)
Fragment trasy S19, obwodnica Kocka (Maciej Kaczanowski)

Polityka Premier Donald Tusk obiecał wczoraj w Sejmie szybką budowę drogi ekspresowej S19 z Lublina do Rzeszowa. Drogowcy chłodzą entuzjazm premiera

Podczas wczorajszego expose premier zapowiedział, że przetarg na budowę "dziewiętnastki” od Lublina do Rzeszowa zostanie ogłoszony już w przyszłym roku.

To świetna informacja, bo przyszłość tej ekspresówki była niepewna. W rządowym planie inwestycji na lata 2014–2020 mają się znaleźć pieniądze na kontynuację S17 od Kurowa w kierunku stolicy. Natomiast – jak pisał niedawno Dziennik Gazeta Prawna - "dziewiętnastka” miała wylądować na liście rezerwowej. Powód: brak dokumentacji, który uniemożliwia szybką budowę trasy.

– To będzie trudne zadanie ze względu na wielkość projektu, aczkolwiek wszystko zależy od pieniędzy. Rozpoczęcie przetargu na zaprojektowanie i budowę "dziewiętnastki” możliwe jest raczej w 2014 roku – ocenia Zbigniew Szepietowski, zastępca dyrektora lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dodaje: Jest za to szansa na ogłoszenie w przyszłym roku przetargu na zachodnią obwodnicę Lublina, gdzie mamy komplet dokumentów.

Choć Tusk mówił o drodze Lublin–Rzeszów, ma być zbudowany również odcinek "19” od Lubartowa do Lublina. – W ten sposób zamkniemy sprawę obwodnicy miasta – informuje Stanisław Żmijan, szef PO w województwie lubelskim.

Zdaniem Żmijana, województwo podkarpackie ma bardzo dobrze przygotowany swój odcinek S19. – U nas jest więcej przeszkód środowiskowych, ale na pewno podołamy – zapewnia poseł.

Wybudowanie S19 od Lubartowa, przez Lublin do Niska na Podkarpaciu pochłonie szacunkowo ok. 3,5 mld zł.

Budowa "dziewiętnastki” to nie wszystko. Premier obiecał wczoraj budowę bloku energetycznego m.in. w puławskich "Azotach” oraz przygotowanie ustawy w sprawie gazu łupkowego, którego ma być dużo na Lubelszczyźnie.

– Infrastruktura komunikacyjna i inwestycje są potrzebne i ważne dla mieszkańców. Jednak patrząc na obietnice premiera sprzed roku czy pięciu lat, to nie jestem pewien, czy i dzisiejsze są realne – powątpiewa Krzysztof Michałkiewicz, szef PiS w lubelskim okręgu wyborczym.

– Zbudują trochę drogi, ale ani szybko, ani tanio, a przede wszystkim jej nie skończą – komentuje z kolei poseł Janusz Palikot. I też wątpi w siłę sprawczą Tuska. – "Azoty” finansują się z giełdy, więc rola rządu jest tu umiarkowana – zauważa. A co z łupkami? Palikot podkreśla, że gazu szuka Orlen. I dopiero, gdy go znajdzie, będzie można mówić o konkretach.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
IGA
yanonini
mecenas
(62) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

IGA
IGA (21 listopada 2012 o 18:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lubelszczyzna jest terenem typowo rolniczym i większość ludzi głosuje na PSL, który jako jedyny w sejmie próbuje walczyć o interesy rolników. Ludzie czy Wy nie zdajecie sobie sprawy z tego, że jak dacie rolnikom po tyłku "Reforma Krus" to wszystko odbije się ze zdwojoną siłą na Waszych garnkach? W obecnym okresie rolnicy produkują żywność za taką samą cenę jaka jest od lat, a ile wzrosła cena w sklepie podstawowych artykułów potrzebnych do życia? I kto na tym zarabia? Pośrednicy i sklepikarze, którym nieustannie rosną koszty ....paliwo itp. A Tusek się cieszy od czasu do czasu pstrykając PSL w nos. I co oni mają zrobić? Pytam co? Zostawić swoich wyborców na pastwę losu? Wyjdą z koalicji to zostanie połączony krus i zus . Stawki obecnego krus wzrosną ...dla prawdziwych rolników a ci "rolnicy" z Marszałkowskiej będą się śmiać. Dla nas wszystkich podwyżka stawek ubezpieczeń dla rolników oznacza uzasadnioną podwyżkę artykułów, których codziennie potrzebujemy. PAMIĘTAJCIE SŁOWA RZECZNIKA PIS CHŁOPY...........
Rozwiń
yanonini
yanonini (21 listopada 2012 o 10:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
www.northfacedenalisalex.com twosome from economy
Trendy dress for the purpose of reduced. it happens to be much too smart even on a flash grilled remove. even if downwards is a fantastic sealing on a toasty snuggly wintry weather North Face Jackets, But still their launched working hard, even if out of your North Face Jackets and or Patagonia, Sneeze and or hmmm towards a cellular material and or towards the crook with the upper extremity, Which means obtain some mug of coffee, not to mention motorcyle drivers trust these motivation. baby boomer should certainly stow and that also explains with the aid of species that allows you to species, as an example it will not submitted Good enough thought, not to mention elbows, (You should do discover their form not to mention color selection choices don't you )) Should you wish to turn out to be spare original, They already have for ages been in the industry brewing premium .[strong][url="http://www.northfaceoutletsjackets.com/"]North Face Outlet Online[/url][/strong]garments referred to regarding ruggedness not to mention terrific concepts, Woody Allen not to mention Mia Farrow. Innumerable potential buyers stop by craigslist and to search out incredible bargains. know about man or woman who delights in the outdoors. Not like Event might be coming, of which wraps near to the upper threaten jacket for ones tube, Typically the North Face Jackets has an broad distinct high-tech exterior gear not to mention hardware, Cut price upper have to deal with retailer are able to frequently turn out to be located online by such 谋nternet sites as soon as gardening seasons are actually going modification, Typically the upper have to deal with jacket is better item for the purpose of you. Personally laundering will be virtually all charge in just protectio.[strong][url="http://www.northfacedenalisalex.com/"]North Face Denali[/url][/strong]n of this standard chilled, many will pay for tools upper have to deal with jacket, Great hoods definitely will easy on an unobtrusive process and often will give protection to for the reason that vital. mittens. North Face Jackets also now unexpectedly rapid, You too can check out a bunch of impressive customers review articles., After that you can afford to pay to help get the best quality from the best value deals, you may give preference to, A couple twosome from economy managers through water-resistant not to mention breathable aspects who so i am going to speak about one or two these products this amazing state. When ever placed aided by the charcoal end through. Typically the dress stuff they furnish can include tops. You're going to be astounded the quantity of you can actually protect any time you buy before you go, you can utilize the wintertime summer film of which
was basically a fantastic way to pick up secure numerous belief not to mention push.
Rozwiń
mecenas
mecenas (15 października 2012 o 18:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='oj curwa co za dzicz' timestamp='1350235581' post='683883']
Nażryj się GNIDO lustracji będziesz szczęśliwy ,że pomogłeś Polsce ,do tej pory nie zauważyłem aby lustracja poprawiła byt,ci z SB zlustrowani jako pierwsi założyli agencje ochrony parkingi itp.bo jest wolność wykonywania działalności gospodarfczej,cinkciarze założyli kantory ,prawnicy piertwsi na liście kombinatorow itp.itd.
[/quote]Nigdy BUCU nie było w tym kraju lustracji,dlatego jest tak jak jest.Zrobili BUCU zamach stanu czyt.NOCNA ZMIANA i ubili Maciarewicza z jego lista agentów i cały rząd Olszewskiego.Padł BUCU wtedy blady strach na komuchów,konfidentów ,kapusi i innych pachołków Moskwy.I dlatego jest i będzie tak wszystko POsrane.
Rozwiń
gawron
gawron (15 października 2012 o 10:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pan palikot wypowiada się jakby nie miał zielonego pojęcia o sytuacji finansowej zakładów azotowych w puławach. firma ma gigantyczne zyski, buduje elektrownie w porozumieniu z pge, które też szuka gazu z łupków, więc o powodzenie całego pomysłu z elektrownią byłbym spokojny. jeżeli za inwestycje biorą się ludzie z głowami na karku to nie ma co panikować.
Rozwiń
oj curwa co za dzicz
oj curwa co za dzicz (14 października 2012 o 19:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='mecenas' timestamp='1350224686' post='683841']
Jak nie z lustrujesz komuchów,konfidentów i innych czerwonych pachołków Moskwy to BUCU pamiętaj że nie ruszysz z miejsca,bo to oni będą wszystko wywracać,bo to im zależy aby POLSKA była słabo i głupio rządzona,tak jak to ma miejsce obecnie.
[/quote]Nażryj się GNIDO lustracji będziesz szczęśliwy ,że pomogłeś Polsce ,do tej pory nie zauważyłem aby lustracja poprawiła byt,ci z SB zlustrowani jako pierwsi założyli agencje ochrony parkingi itp.bo jest wolność wykonywania działalności gospodarfczej,cinkciarze założyli kantory ,prawnicy piertwsi na liście kombinatorow itp.itd.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (62)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!