sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Lubelskie

Prognoza pogody: Mróz i opady śniegu do końca tygodnia

Dodano: 15 grudnia 2010, 07:43
Autor: jotem

Do nawet minus 15 stopni spadnie rtęć w termometrach w naszym województwie. Podobna pogoda utrzyma się do końca tygodnia. Cieplej zrobi się dopiero od poniedziałku.

Ja informuje IMGW, za taką pogodę odpowiadają liczne niże z ośrodkami nad północnym Atlantykiem, Skandynawią i Czechami. Jedynie jeszcze wschodnie krańce kontynentu są pod wpływem wyżu.

Na Polskę oddziałuje niż znad Czech. Jak dodają meteorolodzy, najbliższe dni będą mroźne, bo z północy napłynie do nas wilgotna, polarno-morska masa powietrza.

Jak będzie wyglądać pogoda na Lubelszczyźnie? Już od środy będzie bardzo zimno. Temperatura maksymalna wyniesie zaledwie 10 stopni na plusie. Odczuwanie chłodu spotęguje wiatr wiejący do 20km/h. Po południu miejscami mogą wystąpić mgły.

Czwartek z kolei przyniesie spadek ciśnienia i temperatury. Do minus dwunastu stopni maksymalnie rozgrzeje się powietrze w ciągu dnia.

Dopiero w piątek przez chmury wybije się słońce i będzie nieco cieplej. W weekend meteorolodzy zapowiadają opady śniegu, wiatr i jeszcze większy spadek temperatury. Uspokajają jednak, że od poniedziałku skończą się dwucyfrowe mrozy.

Czytaj więcej o:
Anonim
termometr
popon
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Anonim
Anonim (15 grudnia 2010 o 13:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
http://sk9.pl/candygirl-jpg zapraszam do obejrzenia ciekawych zdjec !!
Rozwiń
termometr
termometr (15 grudnia 2010 o 12:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najgorsze jest to, że rtęć spadnie do -15 stopni. Tak nisko leżącej rtęci w grudniu jeszcze nie widziałem.
Rozwiń
popon
popon (15 grudnia 2010 o 12:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy ktoś w ogóle z "redaktorów" zastanawia się nad sensem tych "artykułów" i czyta co napisał? "Będzie zimno" w jednym zdaniu, a w drugim "10 stopni na plusie" - od kiedy 10 stopni Celsjusza w połowie grudnia to jest zimno? I tak jest praktycznie w każdej wiadomości - wszędzie podstawowe błędy, jak nie ortograficzne to merytoryczne.
Rozwiń
bono
bono (15 grudnia 2010 o 11:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja informuję, że każdy sam zobaczy rano jaka jest pogoda za swoim oknem i jaka temperatura na własnym termometrze A tak na marginesie, to niezły artykuł. Bardzo fajnie, że będzie 10 stopni na plusie!!! Tylko szkoda troszkę, bo na nartach już nie pojeździmy...
Rozwiń
erst13
erst13 (15 grudnia 2010 o 10:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użyty w artykule zwrot: "10 stopni na plusie" - to ma być b. zimno? Co za zmarźluch to wymyślił?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24