poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lubelskie

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 - 2013 kolejnym wyzwaniem dla beneficjentów z obszarów wiejskich Lubelszczyzny

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 kwietnia 2008, 12:52

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (PROW) jest kolejnym programem wspierającym mieszkańców lubelskiej wsi.

Pierwsze doświadczenia w realizowaniu własnych projektów finansowanych z poza krajowych źródeł, beneficjenci zdobywali we współfinansowanym przez Bank Światowy Programie Aktywizacji Obszarów Wiejskich, a następnie w przedakcesyjnym Programie SAPARD oraz w Sektorowym Programie Operacyjnym "Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004 - 2006”.

Pozyskane z tych źródeł pieniądze pozwoliły rolnikom, przedsiębiorcom i samorządom na zrealizowanie wielu różnorodnych inwestycji. Te zmiany na lubelskiej wsi już są widoczne.

Wkrótce rozpoczniemy nowy nabór wniosków do PROW 2007 - 2013. W jego ramach realizowane będą różnorodne działania skierowane do różnych grup beneficjentów, takich jak: samorządy lokalne, mali przedsiębiorcy organizacje non profit działające na terenach wiejskich.

Za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego kierowana będzie pomoc jednostkom samorządu terytorialnego na następujące działania:
- "Scalanie gruntów”,
- "Gospodarowanie rolniczymi zasobami wodnymi”,
- "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej”
- "Odnowa i rozwój wsi”
- "Leader”.

Mamy nadzieję, że nowy "Program” wykorzystując dotychczas zdobyte doświadczenia ludzi i ukształtowane systemy organizacyjne, pozwoli na jeszcze szybszy rozwój szeroko rozumianej infrastruktury wiejskiej, przyczyniając się do wzrostu dobrobytu mieszkańców wsi.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych działań, możliwości aplikowania o środki w ramach PROW 2007 - 2013 znajdziecie Państwo na stronie internetowej Departamentu Koordynacji Projektów Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego:
www.prow.lubelskie.pl

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!