piątek, 24 listopada 2017 r.

Lubelskie

Prostsza droga do Lwowa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 lutego 2002, 23:49

Likwidacja kontraktu regionalnego, w wyniku czego Lubelszczyzna straciła 100 mln zł obiecanych dotacji na inwestycje, w niczym nie zachwiała przygotowaniami do rozpoczęcia w tym roku budowy obwodnicy Zamościa. Inwestycja ujęta została w programie PHARE 2001, z potwierdzeniem przeznaczenia dla tego projektu 3 140 tys. euro.
- Inwestorem jest miasto - mówi Krzysztof Zwolan, wiceprezydent Zamościa. - Udział funduszy pomocowych stanowi tylko 40 proc. wartości inwestycji. Reszta spoczywa
na barkach miasta.
Do obowiązków Urzędu Miasta należy przygotowanie organizacyjne całego przedsięwzięcia. Do pomocy zaangażowano specjalistyczną firmę "Tebodin” z Warszawy. Z podpisanego memorandum wynika, że do końca 2004 r. inwestycja musi być nie tylko zakończona, ale i w pełni rozliczona.
- Żeby zmieścić się w wymaganym terminie, powinniśmy koniecznie rozpocząć inwestycję jeszcze w tym roku, bo chodzi przecież o niebagatelny odcinek 3,8 km obwodnicy drogowej - uważa wiceprezydent. - Pełna dokumentacja techniczna jest już gotowa.
Lada dzień należy się spodziewać ogłoszenia konkursu, w ramach którego wyłoniony zostanie menedżer projektu, czyli firma, w której kompetencji będzie prowadzenie inwestycji, w tym przeprowadzenie przetargu na wykonawcę robot.
Co to da?
Przypomnijmy, że chodzi o dokończenie arterii komunikacyjnej, która umożliwi podróżującym drogą międzynarodową E-372 łączącą Warszawę z Lwowem ominąć miasto od strony wschodniej. Jej dokończenie pozwoli też częściowo wyeliminować przetaczający się teraz przez miasto, tranzytowy ruch drogą krajową nr 74 od przejścia granicznego w Zosinie w kierunku Kielc i Rzeszowa.
Budowę Obwodnicy Hetmańskiej rozpoczęto w drugiej połowie lat osiemdziesiątych i realizowano etapami. W efekcie powstał już dwujezdniowy fragment łączący ulice Lwowską z Hrubieszowską i dalej tylko jedną jezdnią z ul. Starowiejską. Obecny realizowany projekt ma połączyć poprzedni odcinek z ul. Lubelską, w pobliżu wiaduktu drogowo-kolejowego. Na skrzyżowaniach z ulicami Powiatową i Lubelską mają powstać ronda. Jezdnie będą wyposażone w kanalizacje burzową, oświetlenie uliczne i chodnik.
W przyszłości planowana jest budowa drugiej jezdni, a rozdzieli je 6-metrowy pas zieleni.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!