wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lubelskie

Prostsza droga do Lwowa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 lutego 2002, 23:49

Likwidacja kontraktu regionalnego, w wyniku czego Lubelszczyzna straciła 100 mln zł obiecanych dotacji na inwestycje, w niczym nie zachwiała przygotowaniami do rozpoczęcia w tym roku budowy obwodnicy Zamościa. Inwestycja ujęta została w programie PHARE 2001, z potwierdzeniem przeznaczenia dla tego projektu 3 140 tys. euro.
- Inwestorem jest miasto - mówi Krzysztof Zwolan, wiceprezydent Zamościa. - Udział funduszy pomocowych stanowi tylko 40 proc. wartości inwestycji. Reszta spoczywa
na barkach miasta.
Do obowiązków Urzędu Miasta należy przygotowanie organizacyjne całego przedsięwzięcia. Do pomocy zaangażowano specjalistyczną firmę "Tebodin” z Warszawy. Z podpisanego memorandum wynika, że do końca 2004 r. inwestycja musi być nie tylko zakończona, ale i w pełni rozliczona.
- Żeby zmieścić się w wymaganym terminie, powinniśmy koniecznie rozpocząć inwestycję jeszcze w tym roku, bo chodzi przecież o niebagatelny odcinek 3,8 km obwodnicy drogowej - uważa wiceprezydent. - Pełna dokumentacja techniczna jest już gotowa.
Lada dzień należy się spodziewać ogłoszenia konkursu, w ramach którego wyłoniony zostanie menedżer projektu, czyli firma, w której kompetencji będzie prowadzenie inwestycji, w tym przeprowadzenie przetargu na wykonawcę robot.
Co to da?
Przypomnijmy, że chodzi o dokończenie arterii komunikacyjnej, która umożliwi podróżującym drogą międzynarodową E-372 łączącą Warszawę z Lwowem ominąć miasto od strony wschodniej. Jej dokończenie pozwoli też częściowo wyeliminować przetaczający się teraz przez miasto, tranzytowy ruch drogą krajową nr 74 od przejścia granicznego w Zosinie w kierunku Kielc i Rzeszowa.
Budowę Obwodnicy Hetmańskiej rozpoczęto w drugiej połowie lat osiemdziesiątych i realizowano etapami. W efekcie powstał już dwujezdniowy fragment łączący ulice Lwowską z Hrubieszowską i dalej tylko jedną jezdnią z ul. Starowiejską. Obecny realizowany projekt ma połączyć poprzedni odcinek z ul. Lubelską, w pobliżu wiaduktu drogowo-kolejowego. Na skrzyżowaniach z ulicami Powiatową i Lubelską mają powstać ronda. Jezdnie będą wyposażone w kanalizacje burzową, oświetlenie uliczne i chodnik.
W przyszłości planowana jest budowa drugiej jezdni, a rozdzieli je 6-metrowy pas zieleni.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!