Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 lipca 2009 r.
21:00
Edytuj ten wpis

Protest w szpitalach. Pomoc otrzymasz tylko w nagłym wypadku

0 6 A A

Zaplanowane przyjęcia na szpitalne oddziały będą wstrzymane, podobnie jak wizyty u specjalistów. Wszystko po to, by zawalczyć o sprawiedliwy podział pieniędzy na służbę zdrowia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Przestaliśmy wierzyć już w obietnice, teraz czekamy na konkrety – mówi Paweł Pikula, starosta lubelski.

Pacjenci wszystkich powiatowych szpitali Lubelszczyzny, którzy na środę mieli wyznaczony termin przyjęcia na oddział lub umówioną wizytę u specjalisty nie zostaną przejęci.

– Chodzi o wymuszenie na Ministerstwie Finansów i na Narodowym Funduszu Zdrowia zapłaty za tzw. nadwykonania i zmiany sposobu finansowania służby zdrowia – mówią dyrektorzy szpitali.

– Jak najbardziej popieram akcję – mówi Bogdan Lasota, pacjent oddziału ortopedycznego szpitala w Łęcznej. Na zabieg wszczepienia endoprotezy przyjechał z Tomaszowa Lubelskiego. – Aż chciałoby się zapytać, gdzie są pieniądze z naszych składek. Na zabieg czekałem ponad pół roku, a czekałbym jeszcze dłużej, gdyby nie ten szpital.

– Pewne utrudnienia będą, ale chciałbym, aby pacjenci wiedzieli, że walczymy dla dobra nas wszystkich – mówi Piotr Rybak, dyrektor szpitala w Łęcznej. – Chcemy, aby NFZ zapłacił za nadwykonania za ubiegły rok, jak i za pierwsze półrocze tego roku. Akcja nie jest wymierzona w lubelski oddział NFZ, ale w centralę. Najważniejsze, że wszyscy działamy wspólnie. Z różnymi inicjatywami wychodzą inne grupy.

Henryk Chapuła, który leży na tym samym oddziale, również popiera protest.
– Wszelkie inicjatywy, dzięki którym jest szansa na większe pieniądze na leczenie, są dobre. Każdy powinien je poprzeć. Nawet pacjenci, w których takie strajki najbardziej uderzą – mówi.

Decyzja o proteście zapadła podczas konwentu powiatów Lubelszczyzny. Wtedy również zdecydowano o skierowaniu do Trybunału Konstytucyjnego tzw. algorytmu, przez który bogatsze województwa dostają więcej pieniędzy na leczenie chorych, a biedniejsze – tak jak Lubelszczyzna – borykają się z problemami.

Nasze szpitale tylko za ubiegły rok czekają na zapłacenie ponad 200 mln zł za tzw. nadwykonania.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Chłop Polski / 28 lipca 2009 o 09:59
kOPACZ OBIECA A TUSK POTWIERDZI-natomiast W LUBELSKIM JAK ŚMIERDZIAŁO TAK ŚMIERDZI.
Pytanie -co w tej sprawie robią POsłowie -bo jak na razie to dla przeciętnego obserwatora to:jedna się stroi bo piękna,a drugi stroi głupa bo niby taki filozof.Nie rozumię dlaczego na tym ma cierpić pacjent skoro płacił składki i uczestniczył w wyborach.Czyż nie ci wybrani powinni zadbać o to,aby były
przestrzegane konstytucyjne prawa,takie jak np. Art.32. Doktorom jak chce się strajkować to proszę :głodówka,rezygnacja z wynagrodzenia,okupowanie MZ....itd.Natomiast pacjent powinien być przyjęty bezzwłocznie -chyba,że znajdzie się jakiś Kaszpirowski,pogada z chorobą a ona zgodzi się poczekać
kOPACZ OBIECA A TUSK POTWIERDZI-natomiast W LUBELSKIM JAK ŚMIERDZIAŁO TAK ŚMIERDZI.
Pytanie -co w tej sprawie robią POsłowie -bo jak na razie to dla przeciętnego obserwatora to:jedna się stroi bo piękna,a drugi stroi głupa bo niby taki filozof.Nie rozumię dlaczego na tym ma cierpić pacjent skoro płacił składki i uczestniczył w wyborach.Czyż nie ci wybrani powinni zadbać o to,aby były
przestrzegane konstytucyjne prawa,takie jak np. Art.32. Doktorom jak chce się strajkować to proszę :głodówka,rezygnacja z wynagrodzenia,okupowanie M... rozwiń
Avatar
mosquito / 28 lipca 2009 o 08:21
Dlaczego znikły wcześniej zamieszczone komentarze ? To manipulacja ?
Avatar
pacjent / 28 lipca 2009 o 06:25
A ci lekarze i pielęgniarki to niech tak nie płaczą, bo mają pracę. Moja żona już od kilku lat nie może pracy znaleźć... a jak się lekarzom ich zawód już się nie podoba (w sensie płac), to niech go zmienią albo założą prywatne praktyki. No bo jeśli mają zamiar strajkować, to przecież tak, jakby gdyby ich wcale w ZOZ-ach nie było.... to już niech się więc wcale nie plątają, skoro nie mają zamiaru nic robić i do pracy nie przychodzą. Ale jak już uprawiają ten zawód, to niech go uprawiają - ale nie kosztem pacjentów, bo ludzie tutaj wcale nie są winni, to niech już ich całkiem nie dobijają.
A ci lekarze i pielęgniarki to niech tak nie płaczą, bo mają pracę. Moja żona już od kilku lat nie może pracy znaleźć... a jak się lekarzom ich zawód już się nie podoba (w sensie płac), to niech go zmienią albo założą prywatne praktyki. No bo jeśli mają zamiar strajkować, to przecież tak, jakby gdyby ich wcale w ZOZ-ach nie było.... to już niech się więc wcale nie plątają, skoro nie mają zamiaru nic robić i do pracy nie przychodzą. Ale jak już uprawiają ten zawód, to niech go uprawiają - ale nie kosztem pacjentów, bo ludzie tutaj wcale nie ... rozwiń
Avatar
olo / 28 lipca 2009 o 06:19
Ustawy Ustawami, a lekarze/pielęgniarki robią co chcą.... a cierpi jak zwykle pacjent, bo to my - PACJENCI - płacimy składki, które chory system gdzieś zżera.... i nikt nie wie gdzie? Dajmy na to - ja płacę od 12 lat na NFZ i ANI RAZU nie byłem w szpitalu. Podejrzewam, że teraz miałbym problemy z przyjęciem do szpitala, gdybym potrzebował. Pytam więc, gdzie się podziały moje pieniądze? Ten system jest nieefektywny. Wkładasz, a on chce więcej i ciągle mu mało.... to jak studnia bez dna....
Avatar
FiFi / 27 lipca 2009 o 23:16
Paweł Pikula, starosta lubelski = kompromitacja. Toleruje brak przyjęć do szpitali ?
Avatar
mosquito / 27 lipca 2009 o 23:00
Paranoja. Protest kosztem zdrowia pacjentów. A ci z nich, którzy tą formę protestu popierają już są na oddziałach. To taka polska, narodowa obłuda. Poltycy z regionu wolą pisać blogi niż skutecznie próbować sprawę załatwić. Prowincjonalne ćwoki.
Avatar
Chłop Polski / 28 lipca 2009 o 09:59
kOPACZ OBIECA A TUSK POTWIERDZI-natomiast W LUBELSKIM JAK ŚMIERDZIAŁO TAK ŚMIERDZI.
Pytanie -co w tej sprawie robią POsłowie -bo jak na razie to dla przeciętnego obserwatora to:jedna się stroi bo piękna,a drugi stroi głupa bo niby taki filozof.Nie rozumię dlaczego na tym ma cierpić pacjent skoro płacił składki i uczestniczył w wyborach.Czyż nie ci wybrani powinni zadbać o to,aby były
przestrzegane konstytucyjne prawa,takie jak np. Art.32. Doktorom jak chce się strajkować to proszę :głodówka,rezygnacja z wynagrodzenia,okupowanie MZ....itd.Natomiast pacjent powinien być przyjęty bezzwłocznie -chyba,że znajdzie się jakiś Kaszpirowski,pogada z chorobą a ona zgodzi się poczekać
kOPACZ OBIECA A TUSK POTWIERDZI-natomiast W LUBELSKIM JAK ŚMIERDZIAŁO TAK ŚMIERDZI.
Pytanie -co w tej sprawie robią POsłowie -bo jak na razie to dla przeciętnego obserwatora to:jedna się stroi bo piękna,a drugi stroi głupa bo niby taki filozof.Nie rozumię dlaczego na tym ma cierpić pacjent skoro płacił składki i uczestniczył w wyborach.Czyż nie ci wybrani powinni zadbać o to,aby były
przestrzegane konstytucyjne prawa,takie jak np. Art.32. Doktorom jak chce się strajkować to proszę :głodówka,rezygnacja z wynagrodzenia,okupowanie M... rozwiń
Avatar
mosquito / 28 lipca 2009 o 08:21
Dlaczego znikły wcześniej zamieszczone komentarze ? To manipulacja ?
Avatar
pacjent / 28 lipca 2009 o 06:25
A ci lekarze i pielęgniarki to niech tak nie płaczą, bo mają pracę. Moja żona już od kilku lat nie może pracy znaleźć... a jak się lekarzom ich zawód już się nie podoba (w sensie płac), to niech go zmienią albo założą prywatne praktyki. No bo jeśli mają zamiar strajkować, to przecież tak, jakby gdyby ich wcale w ZOZ-ach nie było.... to już niech się więc wcale nie plątają, skoro nie mają zamiaru nic robić i do pracy nie przychodzą. Ale jak już uprawiają ten zawód, to niech go uprawiają - ale nie kosztem pacjentów, bo ludzie tutaj wcale nie są winni, to niech już ich całkiem nie dobijają.
A ci lekarze i pielęgniarki to niech tak nie płaczą, bo mają pracę. Moja żona już od kilku lat nie może pracy znaleźć... a jak się lekarzom ich zawód już się nie podoba (w sensie płac), to niech go zmienią albo założą prywatne praktyki. No bo jeśli mają zamiar strajkować, to przecież tak, jakby gdyby ich wcale w ZOZ-ach nie było.... to już niech się więc wcale nie plątają, skoro nie mają zamiaru nic robić i do pracy nie przychodzą. Ale jak już uprawiają ten zawód, to niech go uprawiają - ale nie kosztem pacjentów, bo ludzie tutaj wcale nie ... rozwiń
Avatar
olo / 28 lipca 2009 o 06:19
Ustawy Ustawami, a lekarze/pielęgniarki robią co chcą.... a cierpi jak zwykle pacjent, bo to my - PACJENCI - płacimy składki, które chory system gdzieś zżera.... i nikt nie wie gdzie? Dajmy na to - ja płacę od 12 lat na NFZ i ANI RAZU nie byłem w szpitalu. Podejrzewam, że teraz miałbym problemy z przyjęciem do szpitala, gdybym potrzebował. Pytam więc, gdzie się podziały moje pieniądze? Ten system jest nieefektywny. Wkładasz, a on chce więcej i ciągle mu mało.... to jak studnia bez dna....
Avatar
FiFi / 27 lipca 2009 o 23:16
Paweł Pikula, starosta lubelski = kompromitacja. Toleruje brak przyjęć do szpitali ?
Avatar
mosquito / 27 lipca 2009 o 23:00
Paranoja. Protest kosztem zdrowia pacjentów. A ci z nich, którzy tą formę protestu popierają już są na oddziałach. To taka polska, narodowa obłuda. Poltycy z regionu wolą pisać blogi niż skutecznie próbować sprawę załatwić. Prowincjonalne ćwoki.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 0 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 0 4

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 0 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 0 11

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 4

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!