wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lubelskie

Przejazd na czerwonym? Będzie zdjęcie i mandat. Pierwszy rejestrator w regionie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 stycznia 2015, 21:15
Autor: Paweł Puzio

Pod Puławami, na krajowej "12, zostanie wkrótce zamontowany pierwszy w regionie rejestrator przejazdu na czerwonym świetle. Za kilka miesięcy zadebiutuje odcinkowy pomiar prędkości, a do końca roku pojawią się cztery nowe fotoradary

Tuż za nowym mostem na Wiśle w Puławach jest skrzyżowanie w Anielinie. To właśnie tam pojawi się system rejestrujący pojazdy przejeżdżające na czerwonym świetle. Nowych urządzeń będzie dwaadzieścia, w naszym regionie pojawi się jedno z nich.

- Instalację systemów zaczniemy na przełomie stycznia i lutego - mówi Łukasz Majchrzak, rzecznik Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD), działającego w ramach Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

System składa się z kamer i czujników. Rozpoznaje numery pojazdu, który przejeżdża na czerwonym świetle i filmuje wykroczenie. Co ważne - nie będzie poprzedzony znakiem drogowym "kontrola prędkości”, ale procedura nakładania mandatów będzie taka sama, jak w przypadku fotoradarów.

Z wyboru Anielina zadowoleni są puławscy policjanci. - Na tym skrzyżowaniu bardzo często dochodzi do wypadków, także śmiertelnych, właśnie z powodu ignorowania sygnalizacji świetlnej. Kierowcy tłumaczyli, że nie widzieli światła albo nie zauważyli skrzyżowania, a jest ono przecież bardzo dobrze oznaczone - mówi podkom. Marcin Koper, rzecznik policji w Puławach. I dodaje: Naszym zdaniem wybór tego miejsca jest optymalny pod kątem poprawy bezpieczeństwa.

Drugą nowością jaką na przełomie I i II kwartału szykuje w naszym regionie Inspekcja Transportu Drogowego, jest odcinkowy pomiar prędkości. Ten system pojawi się w Łuszczowie, na drodze 82. - Prędkość będzie mierzona na odcinku 2,9 km - dodaje Łukasz Majchrzak.

Działanie systemu polega na pomiarze średniej prędkości na wybranym fragmencie drogi. Kamery zarejestrują wjazd i wyjazd pojazdu z monitorowanego odcinka. Jeżeli kierowca za szybko minie punkt rozpoczęcia pomiaru, nie oznacza to, że automatycznie dostanie mandat. O ile resztę kontrolowanej trasy przejedzie z mniejszą od wymaganej prędkością, to mu się upiecze. Odcinek będzie oznakowany tablicami ostrzegającymi o pomiarze prędkości.

To nie koniec nowości. Do działających dziś w województwie 20 fotoradarów dojdą kolejne cztery. - Zostaną zamontowane do końca tego roku. Na razie nie podajemy lokalizacji, bo do czasu instalacji może się wiele zdarzyć, np. rozpocznie się remont drogi, co uniemożliwi ustawienie masztu i uruchomienie urządzenia - kończy Majchrzak.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: policja rejestrator
Gość
stonoga
Gość
(24) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 września 2015 o 20:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Patrzę na ten skręt w prawo na Puławy jadąc od Radomia i sygnalizacja wydaje się do dup..bo nie wiem czego dotyczy. Regułą jest przejechanie na czerwonym świetle a tam jak nawet pali się czerwone to skręcając w prawo nie przejeżdżam za światło więc nie ma wykroczenia,ale mandaty są rozsyłanie a ludzie płacą.
Rozwiń
stonoga
stonoga (22 czerwca 2015 o 15:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

O co ci chóju chodzi ? konfidencie jeden !!!

Rozwiń
Gość
Gość (21 czerwca 2015 o 09:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
https://www.youtube.com/watch?v=Surpzmi5QaI polecam:)
Rozwiń
Gość
Gość (21 czerwca 2015 o 09:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ci gnoje nas wykończą tym wszystkim bo to nie dla bezpieczeństwa tylko dla kasy. W szpitalach niech się nami dobrze za opiekują a pózniej na drogach och to żydostwo nas zniszczy :( robię 140 tys km rocznie i widzę co się dzieje na drogach, potrzeba nam więcej takich ludzi jak Zbigniew Stonoga Marian Kowalski.Może w końcu kiedyś moje marzenie się spełni że ci gnoje trafią do Oświęcimia tak jak dawniej:) https://www.youtube.com/watch?v=Surpzmi5QaI polecam obejrzyjcie:)
Rozwiń
Gość
Gość (19 marca 2015 o 08:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zamiast poszerzyć drogę 82 na odcinku Lublin-Łęczna ,/jedyna droga na Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie/ to naustawiają dziwadeł,od wakacji korki na tej trasie będą 24/h na dobę już są 12 h/ na dobę.Ale nasi inżynierowie od dróg nic innego nie potrafią.Pomiędzy Żyrardowem a Grójcem są przemienne 2 pasy ruch płynny korkuje się dopiero przy wjeździe na autostradę.Turystyczna zatłoczona  to jeszcze pasy dla rowerów  po których jedzie 1 rower na godzinę aby pozostawić 1 m odległości przy wyprzedzaniu trzeba przekraczać linię środkową,ale co tam panie .Po chodnikach na tej ulicy prawie nikt  nie chodzi puścić tam rowery oznakowując,że pieszy ma pierszeństwo bezwzględne i badzie ok.Ale inżynieria ruchu jest po to aby utrudniać,a  nie ułatwiać interes mandatowo -stłuczkowy kwitnie na całego.Gliniarze i blacharze żyją jak paniska.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (24)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!