sobota, 24 lutego 2018 r.

Lubelskie

Przybywajcie i budujcie

  Edytuj ten wpis

Jest projekt basenu i hali sportowej, jest pozwolenie na budowę. Brakuje tylko inwestora. Intensywne poszukiwanie tego ostatniego rozpoczyna właśnie Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym

- W najbliższych dniach zamieścimy ogłoszenia w prasie ogólnopolskiej i specjalistycznej, budowlanej - mówił na ostatniej sesji Rady Miasta Maciej Żurawiecki, zastępca burmistrza Kazimierza Dolnego. - W ogłoszeniu określone zostały wstępne zasady, na których mogłaby się rozpocząć inwestycja, do której miasto przymierza się od dawna.
Chodzi o wybudowanie hali sportowej z basenami, która ma powstać na blisko hektarowym terenie przy ul. Kwaskowa Góra. Taki obiekt z pewnością byłby atrakcją dla turystów, ale też przydałby się mieszkańcom Kazimierza, przede wszystkim dzieciom i młodzieży. Według projektu, który jest już gotowy (wykonało go krakowskie biuro architektoniczne), wielofunkcyjna hala w trakcie imprez sportowych może pomieścić 230 osób. Ale można tam także urządzać projekcje filmowe (w projekcie jest możliwość zawieszenia kabiny projekcyjnej), wtedy widownia będzie mogła liczyć prawie tysiąc osób. Oprócz tego, w centrum sportowym znajdzie się kryta pływalnia z dwoma basenami i zjeżdżalniami, ściana wspinaczkowa, sauna, spa, siłowania, a także sala konferencyjna. Tuż obok budynku hali zaplanowano dwa boiska.
Całość dokumentacji technicznej jest gotowa, jest także pozwolenie na budowę. Koszt inwestycji oszacowano na ponad 22 mln zł. Działka ma wszystkie potrzebne do rozpoczęcia robót przyłącza.
- Nic, tylko budować - dodaje Maciej Żurawiecki.
Miasto liczy na to, że za pośrednictwem prasowych ogłoszeń szybko znajdzie się inwestor. Urząd Miasta chce oddać teren pod inwestycję w wieloletnią dzierżawę, wstępie mówi się o 10 latach. Po tym okresie inwestor będzie mógł się ubiegać o wykup terenu, na którym stanie centrum sportowe, w trybie bezprzetargowym, ale po cenach rynkowych (o ile zgodę na sprzedaż wyrazi Rada Miasta). Miasto chce też, aby chętny, który podejmie się budowy hali sportowej i basenu, zwrócił poniesione już przez kazimierski budżet koszty, m.in. projektu. Urząd Miasta liczy, że centrum sportowe mogłoby powstać w ciągu 24 miesięcy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!