sobota, 17 marca 2018 r.

Lubelskie

Radnych złapiesz sobie w sieci

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 stycznia 2007, 17:50
Autor: Fabian Plapis

Tak wygląda XXI wiek - wyborca może dzięki Internetowi dowiedzieć się co na sesji wygaduje radny, którego wybrał.

Wszyscy inni też to mogą sprawdzić. Wystarczy wejść na www.radagminy.goscieradow.pl

Każdy wyborca może w Internecie śledzić działalność Rady Gminy. Dzieje się tak, bo działa odrębna strona poświecona wyłącznie działalności radnych i rady. Można przeczytać protokoły z sesji a nawet posłuchać co podczas obrad się działo.
- Dostęp do Internetu jest coraz bardziej powszechny, dlatego postanowiliśmy uruchomić taką stronę. Każdy z mieszkańców będzie mógł dowiedzieć się wszystkiego o naszych działaniach, planach - podkreśla Mariusz Szczepanik, przewodniczący Rady Gminy Gościeradów.
Na przykład dziś o godz. 10 w Gminnym Ośrodku Kultury zbiorą się radni by uchwalić budżet. Nie trzeba tam iść by się dowiedzieć jak będzie przebiegała dyskusja czy wydać 700 tysięcy złotych na rozpoczęcie budowy sali gimnastycznej w Zespole Szkół Trzydniku Dużym, 300 tysięcy na modernizację stadionu piłkarskiego w Gościeradowie. I czy w końcu będą fundusze na modernizację ośrodka zdrowia oraz kto będzie za a kto przeciw budowie wodociągu w Gościeradowie Folwarku, Marynopolu, Liśniku Dużym i Kolonii Liśnik Duży.
- Pomysł zrodził się jakiś czas temu. Idea była taka, że by informować na bieżąco mieszkańców o tym co się w radzie dzieje. Ponieważ mamy własny serwer, możemy pozwolić sobie na prowadzenie takiej strony za darmo - tłumaczy Rafał Rogoźnicki, informatyk w Urzędzie Gminy.
To on nadzoruje zawartość strony i czuwa nad jej funkcjonowaniem.
Strona funkcjonuje od niedawna ale już cieszy się spora popularnością. - Dziennie zdarza się nawet kilkadziesiąt wejść. Odwiedzają nas internauci z całego świata mieliśmy wejścia z Niemiec, Francji, USA czy Wielkiej Brytanii - chwali się Rogoźnicki.
- To bardzo fajna inicjatywa. Nie chodzę na sesję bo nie mam czasu ale interesuje mnie jak pracują radni. Dzięki tej stronie mogę na bieżąco śledzić co rada robi i jak obraduje - podkreśla pan Marek z Gościeradowa.
Na stronie rady zamieszczane będą galerie zdjęć z obrad a także dokumenty informujące o inicjatywach podejmowanych przez radę. W przyszłości znajdzie się tam też miejsce na opisywanie działań tworzonej Młodzieżowej Rady Gminy.
Co naszego ciekawego
Na tym samym serwerze funkcjonuje strona poświęcona Towarzystwu Przyjaciół Gościeradowa. W planach jest również uruchomienie strony internetowej poświęconej Ochotniczym Strażom Pożarnym z terenu gminy.
Władze gminy chciałby także umożliwić mieszkańcom lepszy dostęp do Internetu. Próbują zdobyć pieniądze na ten cel. Teraz na terenie gminy działa dziewięć punktów z darmowym Internetem:w bibliotece gminnej, świetlicy oraz w urzędzie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!