Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

30 grudnia 2012 r.
17:41
Edytuj ten wpis

Ranny czekał trzy godziny na karetkę. Dyspozytorka miała zły dzień

0 70 A A
Syn jest w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Ma bardzo dobrą opiekę medyczną. Został tutaj p
Syn jest w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Ma bardzo dobrą opiekę medyczną. Został tutaj p

Ponad trzy godziny czekał na karetkę z Opola Lubelskiego 30-latek z ciężkim urazem głowy. Przełożeni dyspozytorki stacji pogotowia sprawdzają, dlaczego tak długo zwlekała z wysłaniem pomocy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Syn ma złamaną potylicę i pękniętą podstawę czaszki. Ma również wstrząs mózgu i uraz lewego płata skroniowego – żali się Grażyna Zyska z miejscowości Bór w powiecie opolskim, matka 30-letniego Sebastiana. – Syn nie pamięta, co się wydarzyło w klubie. W ciężkim stanie leży w lubelskim szpitalu.

W Boże Narodzenie syn pani Grażyny razem ze swoją żoną i m.in z braćmi pojechał na koncert do klubu muzycznego koło Opola Lubelskiego. – Tam ok. północy został pobity – opowiada matka mężczyzny. – Ktoś go kopnął. Sebastian upadł na beton. Stracił przytomność. Już stamtąd znajoma syna dzwoniła po pogotowie ratunkowe w Opolu.

Było 28 minut po północy, 26 grudnia. Dyspozytorka karetki jednak nie wysłała. Nie wiadomo, dlaczego. Żona pobitego zawiozła go do oddalonego o kilkanaście kilometrów od dyskoteki domu jego rodziców.

– Od razu zobaczyłam, że jest z nim źle – podkreśla matka mężczyzny. – Mąż jest po wypadku samochodowym. Też miał uraz głowy. Ponownie zaczęliśmy wzywać pomoc i to kilka razy. Bezskutecznie. Karetka przyjechała dopiero po naszym telefonie na policję. A dyspozytorka, która w końcu ratowników przysłała, kazała mi sobie "głowę przewietrzyć”.

Ostatecznie karetka wyjechała do pobitego mężczyzny o godz. 3.42.

– My nie interweniowaliśmy w sprawie karetki, tylko na prośbę rodziny pobitego sprawdziliśmy stan trzeźwości dyspozytorki pogotowia (kobieta była trzeźwa – dop. red.) – precyzuje mł. insp. Tomasz Zdybel, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Opolu Lubelskim.

• Czy odmowa wysłania karetki do klubu, gdzie czekał pobity była słuszna? – zapytaliśmy przełożonych dyspozytorki.

– Zabrakło "dociekliwości” dyspozytora w ustaleniu stanu faktycznego – przyznaje Józef Stępień, p.o. zastępcy dyrektora SPZOZ w Opolu Lubelskim, po analizie nagrania treści rozmowy pomiędzy dyspozytorem a wzywającym.

Wyraża też ubolewanie nad zaistniałą sytuacją, która – jak zaznacza – była skutkiem wielu czynników, w tym "uciążliwości” pracy dyspozytora, stresu i przemęczenia, rutyny i "odstępstwa” od obowiązujących dyspozytorów ratownictwa medycznego "standardów obsługi zgłoszenia ratowniczego”.

– Z przykrością stwierdzam, że pod koniec emocjonalnej rozmowy dyspozytora z drugą osobą z rodziny padło stwierdzenie: "Niech Pani przewietrzy sobie głowę, a ja wysyłam karetkę” – potwierdza Stępień.

Dyspozytorka do czasu wyjaśnienia incydentu została odsunięta od pełnienia tej funkcji. Trwa też kontrola pracy innych dyspozytorów.

Sprawcy pobicia są nieznani. Policja szuka świadków zdarzenia.

Komentarze 70

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 5 lutego 2013 o 17:47
przecież by się z nim żona nie siłowała, on pewnie nie był świadomy tego, co sie z nim stało, skoro miał takie obrażenia....... Trzeba scigac takie zachowania, przeciez na to kazdy placi podatki...
Avatar
Opole / 5 lutego 2013 o 17:45
Z tego co mi wiadomo, to żona zawiozła go do szpitala, lecz nie chciał tam pójść, dlatego zawiozła go do domu. Jeśli nie wiecie jak było, nie znacie szczegółów to nie komentujcie! Chora jest dla mnie sytuacja kiedy przy konkretnym określeniu zdarzenia, które miało miejsce i przybliżeniu obrażeń poszkodowanego, dyspozytorka każe samemu na własną rękę przywieźć poszkodowanego do szpitala, przecież nie wiadomo, czy mu się większej krzywdy nie zrobi, próbując go przetransportować. A poza tym skoro lekarz jest na izbie przyjęć i karetka stoi pod szpitalem, to lekarz powinien być poinformowany o zdarzeniu i myślę że nie zawahałby się ani chwili! Więc zastanówcie się jeszcze raz, zanim komuś ubliżycie!
Z tego co mi wiadomo, to żona zawiozła go do szpitala, lecz nie chciał tam pójść, dlatego zawiozła go do domu. Jeśli nie wiecie jak było, nie znacie szczegółów to nie komentujcie! Chora jest dla mnie sytuacja kiedy przy konkretnym określeniu zdarzenia, które miało miejsce i przybliżeniu obrażeń poszkodowanego, dyspozytorka każe samemu na własną rękę przywieźć poszkodowanego do szpitala, przecież nie wiadomo, czy mu się większej krzywdy nie zrobi, próbując go przetransportować. A poza tym skoro lekarz jest na izbie przyjęć i karetka stoi ... rozwiń
Avatar
jan / 16 stycznia 2013 o 22:51
Dobrze ze nagłosnili ta sprawe ścigać ich
Avatar
gości / 5 stycznia 2013 o 01:45
To teraz kiedy następny Zilion panie Z.
Avatar
Pin / 3 stycznia 2013 o 14:27
Dziwne zdarzenie bo musiało chyba jechać OSP bo dziewczynko w PSP to takie rzecz się nie zdarzają...
Avatar
Kondzio / 3 stycznia 2013 o 14:23
[quote name='Ada' timestamp='1356948965' post='715124']
nic nowego, to przykre, że gdy człowiek wzywa poocy to w dyspozytorni się ociągają... sama byłam świadkiem jak w tamtym tygodniu do pożaru budynku straż pożarna jechała ok godziny, wszystko sie spaliło, to jest niedopuszczalne
[/quote]
Avatar
gośću / 1 stycznia 2013 o 19:52
dobrze że ty się ku*** znasz na tej pracy DOKTOR HAUSIE
Avatar
loloo / 1 stycznia 2013 o 18:43
a spróbujcie na wyjeździe, studiach etc pójść do lekarza. Mnie z anginą przyjąć nie chcieli bo powiedzieli że mam w miarę blisko (50 km) do domu i mogę sobie tam jechać w tamtejszej przychodni szukać pomocy. no oczywiście mając prawie 40 stopni temperatury jestem świetnym kierowcą, moje zachowania motoryczne nie są zachwiane.... W drugiej przychodni pani oznajmiła mi że mnie nie przyjmnie bo moja przychodnia jest od nich za daleko i nie chce im się później wysyłać dokumentów... Karetka? wykluczone! temperatura wg Pani dyspozytor to nie choroba, kazała mi wziąć APAP i przejdzie... I za co płaci się te chorendalne składki? najlepiej to napier***** się i położyć na chodniku, od razu znajdzie się karetka i wszystkie potrzebne badania i leki. PARANOJA!
a spróbujcie na wyjeździe, studiach etc pójść do lekarza. Mnie z anginą przyjąć nie chcieli bo powiedzieli że mam w miarę blisko (50 km) do domu i mogę sobie tam jechać w tamtejszej przychodni szukać pomocy. no oczywiście mając prawie 40 stopni temperatury jestem świetnym kierowcą, moje zachowania motoryczne nie są zachwiane.... W drugiej przychodni pani oznajmiła mi że mnie nie przyjmnie bo moja przychodnia jest od nich za daleko i nie chce im się później wysyłać dokumentów... Karetka? wykluczone! temperatura wg Pani dyspozytor to nie c... rozwiń
Avatar
innin / 1 stycznia 2013 o 17:56
Naprawdę dziwna sprawa z tymi papierosami. Z ich braku w środku dnia na ulicy zostałam nawyzywana od najgorszych, a pobity został mój pies, którego miałam na smyczy. Wygląda na to, że głód nikotynowy wyłącza procesy myślowe i budzi się nabuzowana kreatura z zachowania podobna do hulka.
Avatar
jjok / 1 stycznia 2013 o 16:16
[quote name='razor' timestamp='1357011278' post='715298']
Lublin to pierdoolona wschodnia europa, to to samo co ukraina. Takie rzeczy jak pobicia bez powodu to normalne sprawy.

Pozdro z wrocłąwia wieśniaki !
[/quote]

[quote name='razor' timestamp='1357011278' post='715298']
Lublin to pierdoolona wschodnia europa, to to samo co ukraina. Takie rzeczy jak pobicia bez powodu to normalne sprawy.

Pozdro z wrocłąwia wieśniaki !
[/quote]

dwa lata temu zostalem ciezko pobity na ulicy w samym centrum wroclawia przez chuligana. na oczach przechodniow oraz mojej dziewczyny, ludzie sie zebrali wokol i ogladali show. Powiesz ze sobie zasluzylem? Sam nie wiem czym, naprawde nie mialem papierosow.
[quote name='razor' timestamp='1357011278' post='715298']
Lublin to pierdoolona wschodnia europa, to to samo co ukraina. Takie rzeczy jak pobicia bez powodu to normalne sprawy.

Pozdro z wrocłąwia wieśniaki !
[/quote]

[quote name='razor' timestamp='1357011278' post='715298']
Lublin to pierdoolona wschodnia europa, to to samo co ukraina. Takie rzeczy jak pobicia bez powodu to normalne sprawy.

Pozdro z wrocłąwia wieśniaki !
[/q... rozwiń
Avatar
gość / 5 lutego 2013 o 17:47
przecież by się z nim żona nie siłowała, on pewnie nie był świadomy tego, co sie z nim stało, skoro miał takie obrażenia....... Trzeba scigac takie zachowania, przeciez na to kazdy placi podatki...
Avatar
Opole / 5 lutego 2013 o 17:45
Z tego co mi wiadomo, to żona zawiozła go do szpitala, lecz nie chciał tam pójść, dlatego zawiozła go do domu. Jeśli nie wiecie jak było, nie znacie szczegółów to nie komentujcie! Chora jest dla mnie sytuacja kiedy przy konkretnym określeniu zdarzenia, które miało miejsce i przybliżeniu obrażeń poszkodowanego, dyspozytorka każe samemu na własną rękę przywieźć poszkodowanego do szpitala, przecież nie wiadomo, czy mu się większej krzywdy nie zrobi, próbując go przetransportować. A poza tym skoro lekarz jest na izbie przyjęć i karetka stoi pod szpitalem, to lekarz powinien być poinformowany o zdarzeniu i myślę że nie zawahałby się ani chwili! Więc zastanówcie się jeszcze raz, zanim komuś ubliżycie!
Z tego co mi wiadomo, to żona zawiozła go do szpitala, lecz nie chciał tam pójść, dlatego zawiozła go do domu. Jeśli nie wiecie jak było, nie znacie szczegółów to nie komentujcie! Chora jest dla mnie sytuacja kiedy przy konkretnym określeniu zdarzenia, które miało miejsce i przybliżeniu obrażeń poszkodowanego, dyspozytorka każe samemu na własną rękę przywieźć poszkodowanego do szpitala, przecież nie wiadomo, czy mu się większej krzywdy nie zrobi, próbując go przetransportować. A poza tym skoro lekarz jest na izbie przyjęć i karetka stoi ... rozwiń
Avatar
jan / 16 stycznia 2013 o 22:51
Dobrze ze nagłosnili ta sprawe ścigać ich
Avatar
gości / 5 stycznia 2013 o 01:45
To teraz kiedy następny Zilion panie Z.
Avatar
Pin / 3 stycznia 2013 o 14:27
Dziwne zdarzenie bo musiało chyba jechać OSP bo dziewczynko w PSP to takie rzecz się nie zdarzają...
Avatar
Kondzio / 3 stycznia 2013 o 14:23
[quote name='Ada' timestamp='1356948965' post='715124']
nic nowego, to przykre, że gdy człowiek wzywa poocy to w dyspozytorni się ociągają... sama byłam świadkiem jak w tamtym tygodniu do pożaru budynku straż pożarna jechała ok godziny, wszystko sie spaliło, to jest niedopuszczalne
[/quote]
Avatar
gośću / 1 stycznia 2013 o 19:52
dobrze że ty się ku*** znasz na tej pracy DOKTOR HAUSIE
Avatar
loloo / 1 stycznia 2013 o 18:43
a spróbujcie na wyjeździe, studiach etc pójść do lekarza. Mnie z anginą przyjąć nie chcieli bo powiedzieli że mam w miarę blisko (50 km) do domu i mogę sobie tam jechać w tamtejszej przychodni szukać pomocy. no oczywiście mając prawie 40 stopni temperatury jestem świetnym kierowcą, moje zachowania motoryczne nie są zachwiane.... W drugiej przychodni pani oznajmiła mi że mnie nie przyjmnie bo moja przychodnia jest od nich za daleko i nie chce im się później wysyłać dokumentów... Karetka? wykluczone! temperatura wg Pani dyspozytor to nie choroba, kazała mi wziąć APAP i przejdzie... I za co płaci się te chorendalne składki? najlepiej to napier***** się i położyć na chodniku, od razu znajdzie się karetka i wszystkie potrzebne badania i leki. PARANOJA!
a spróbujcie na wyjeździe, studiach etc pójść do lekarza. Mnie z anginą przyjąć nie chcieli bo powiedzieli że mam w miarę blisko (50 km) do domu i mogę sobie tam jechać w tamtejszej przychodni szukać pomocy. no oczywiście mając prawie 40 stopni temperatury jestem świetnym kierowcą, moje zachowania motoryczne nie są zachwiane.... W drugiej przychodni pani oznajmiła mi że mnie nie przyjmnie bo moja przychodnia jest od nich za daleko i nie chce im się później wysyłać dokumentów... Karetka? wykluczone! temperatura wg Pani dyspozytor to nie c... rozwiń
Avatar
innin / 1 stycznia 2013 o 17:56
Naprawdę dziwna sprawa z tymi papierosami. Z ich braku w środku dnia na ulicy zostałam nawyzywana od najgorszych, a pobity został mój pies, którego miałam na smyczy. Wygląda na to, że głód nikotynowy wyłącza procesy myślowe i budzi się nabuzowana kreatura z zachowania podobna do hulka.
Avatar
jjok / 1 stycznia 2013 o 16:16
[quote name='razor' timestamp='1357011278' post='715298']
Lublin to pierdoolona wschodnia europa, to to samo co ukraina. Takie rzeczy jak pobicia bez powodu to normalne sprawy.

Pozdro z wrocłąwia wieśniaki !
[/quote]

[quote name='razor' timestamp='1357011278' post='715298']
Lublin to pierdoolona wschodnia europa, to to samo co ukraina. Takie rzeczy jak pobicia bez powodu to normalne sprawy.

Pozdro z wrocłąwia wieśniaki !
[/quote]

dwa lata temu zostalem ciezko pobity na ulicy w samym centrum wroclawia przez chuligana. na oczach przechodniow oraz mojej dziewczyny, ludzie sie zebrali wokol i ogladali show. Powiesz ze sobie zasluzylem? Sam nie wiem czym, naprawde nie mialem papierosow.
[quote name='razor' timestamp='1357011278' post='715298']
Lublin to pierdoolona wschodnia europa, to to samo co ukraina. Takie rzeczy jak pobicia bez powodu to normalne sprawy.

Pozdro z wrocłąwia wieśniaki !
[/quote]

[quote name='razor' timestamp='1357011278' post='715298']
Lublin to pierdoolona wschodnia europa, to to samo co ukraina. Takie rzeczy jak pobicia bez powodu to normalne sprawy.

Pozdro z wrocłąwia wieśniaki !
[/q... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 70

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć 0 0

Przedstawiamy 5 kluczowych wskazówek związanych z kredytami gotówkowymi. Przydadzą się, jeżeli planujesz pozyskanie pieniędzy właśnie w ten sposób. Zachęcamy do świadomego i odpowiedzialnego podejmowania decyzji o podpisaniu umowy kredytowej – nawet na niewielką kwotę.

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 0

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku 0 0

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie 1 0

TBV Start będzie gospodarzem półfinałowego turnieju mistrzostw Polski U-18. Zawody będą rozgrywane w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich od piątku do niedzieli.

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram]

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram] 0 0

Znany jest już harmonogram pokazów fontanny multimedialnej na placu Litewskim w maju.

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..."
zdjęcia
galeria

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..." 90 10

Maskotki, baloniki i znicze przed wejściem do konsulatu brytyjskiego w Lublinie – tak mieszkańcy całego regionu manifestują solidarność z dwuletnim Alfie Evansem z Liverpoolu

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni 365 51

Puławscy radni podczas dzisiejszej sesji niemal jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście pomiędzy godz. 23:00 a 6:00 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos 130 66

Sylwester Tułajew będzie kandydatem PiS na prezydenta Lublina. – Mam nadzieję, że będzie skłonny debatować merytorycznie, nie politycznie – komentuje prezydent Krzysztof Żuk (PO), który zmierzy się z Tułajewem w jesiennych wyborach samorządowych

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia 4 0

W weekend znowu nie zabraknie ciekawych wydarzeń sportowych. Już w piątek swój mecz rozegra Speed Car Motor Lublin, który tym razem zmierzy się u siebie z ROW Rybnik

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 10 4

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 4

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!