piątek, 23 marca 2018 r.

Lubelskie

Równa droga za dwa lata

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 września 2007, 19:13

Dęblin. Wzmocnione nawierzchnie dróg, przebudowane chodniki, nowy odcinek ścieżki rowerowej oraz światła przy skrzyżowaniu Warszawskiej z 1 Maja i Składową

Tak po remoncie będzie wyglądać najważniejsza arteria Dęblina.
Trasa przejazdowa przez miasto, czyli ulice: Kocką, Niepodległości, Warszawską i dalej 15 Pułku Piechoty Wilków to część drogi krajowej nr 48 z Kocka do Kozienic i Tomaszowa Mazowieckiego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zarządca drogi, planuje remont części trasy przebiegającej przez miasto. To kolejny etap modernizacji "48” w okolicy Dęblina.
Dwa lata temu prace remontowe objęły m.in. odcinek od Moszczanki do ulicy Kockiej. Wtedy też wybudowano ścieżkę rowerową i chodnik wzdłuż części Kockiej, dzięki której mieszkańcy mogą bezpiecznie dojść czy dojechać rowerem do położonego na obrzeżach miasta cmentarza parafialnego.
Teraz szykuje się kolejny etap modernizacji drogi przez miasto, właśnie od Żdżar czyli Kockiej do wiaduktu przy Warszawskiej. To w sumie ponad trzy kilometrowy odcinek.
- Jesteśmy na etapie opracowywania dokumentacji, konsultacji społecznych i przyjmowania uwag dotyczących remontu od władz miasta - mówi Marian Nagórny, zastępca dyrektora lubelskiego oddziału GDDKiA ds. realizacji inwestycji.
Dokumentacja będzie gotowa do 19 lutego przyszłego roku. Według wstępnych planów, droga prowadząca przez miasto będzie miała wzmocnioną nawierzchnię, przebudowane chodniki, a po jednej stronie ulicy wybudowana zostanie ścieżka rowerowa.
Dęblińskich kierowców najbardziej powinna ucieszyć planowana sygnalizacja świetlna przy zbiegu Warszawskiej, Składowej i 1 Maja. To skrzyżowanie jest zmorą zmotoryzowanych w godzinach szczytu. Bo kiedy po godz. 15 Warszawską jedzie nieprzerwany sznur samochodów, ci którzy chcą skręcić w lewo ze Składowej, albo wyjechać z 1 Maja w kierunku centrum muszą uzbroić się w podwójnie anielską cierpliwość. Zresztą temat świateł w tym miejscu wraca jak bumerang na sesjach rady miasta podczas interpelacji zgłaszanych przez miejskich radnych. Swoje zdanie w sprawie remontu drogi przez miasto będą mogli też wyrazić mieszkańcy Dęblina.
- Kiedy projekt zostanie przygotowany, zrobimy jeszcze konsultacje społeczne w tej sprawie - zapewnia Marek Basaj, sekretarz w Urzędzie Miasta w Dęblinie. Remont drogi ma się rozpocząć w 2009 roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!