wtorek, 20 marca 2018 r.

Lubelskie

Rozpoczął się wyścig po gaz łupkowy na Lubelszczyźnie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 kwietnia 2010, 20:50
Autor: Paweł Puzio

Trzy firmy wystąpiły w ostatnim czasie o koncesję na poszukiwanie ropy i gazu ziemnego na Lubelszczyźnie. Chcą wiercić w pobliżu Biłgoraja, Łukowa i Tomaszowa Lubelskiego.

Chodzi o poszukiwanie złóż gazu łupkowego. Lubelszczyzna, Mazowsze, Pomorze oraz Podlasie to rejony występowania jego złóż. O koncesje na poszukiwania gazu i ropy w naszym województwie starają się Polskie Górnictwo Nafty i Gazu (w rejonie Tomaszowa Lubelskiego), Cuadrilla Polska (w rejonie Łukowa) oraz Indiana Investments (okolice Biłgoraja).

– Według szacunków Ministerstwa Środowiska, Lubelszczyzna jest najbardziej perspektywicznym obszarem występowania złóż gazu łupkowego – mówi Adrianna Iwan z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

CAŁY ARTYKUŁ NA STREFIE BIZNESU
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
bambosh
@uprzejmie_donosze
PGNIGIENEK
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

bambosh
bambosh (17 czerwca 2010 o 11:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja tam nie wierzę w żaden gaz łupkowy-tzn.w to,że będzie on tańszy od normalnego i że Lubelszczyzna(np.samorządy) dużo na tym zyska. To będzie wspaniały interes-ale nie dla Was(dla nas) zwykli Obywatele! -lecz to będzie interes dla biznesmenów i rządu,ale nie dla Was ludzie!-bo znając Polski Rząd i ministrów/posłów) to taki gaz zanim trafi do Zwykłych Obywateli będzie wielokrotnie opodatkowany i akcyzowany-więc"suma sumarum"wcale nie będzie tańszy(jak np.spirytus-jego koszty wytworzenia w gorzelni to"groszowe sprawy"). Więc nie podniecajcie się zawczasu!
Rozwiń
@uprzejmie_donosze
@uprzejmie_donosze (16 czerwca 2010 o 20:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skutki wydobycia gazu łupkowego: vimeo.com/7480128
Rozwiń
PGNIGIENEK
PGNIGIENEK (19 kwietnia 2010 o 23:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
EWO
Musi dobrze wierci ten twój przyjaciel... pracuje na całym świecie. Ciekawe w ilu miejscach ma przyjaciółki?
Rozwiń
Szpak
Szpak (19 kwietnia 2010 o 16:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Miałem w rękach fragment przedwojennej gazety, w której była zamieszczona informacja o tym, że na podmokłych łąkach pod Wereszczynem (pow. włodawski) gromadziła oka „oleju skalnego”. W czasie hitlerowskiej okupacji tereny te badali niemieccy geolodzy. Ponadto co starsi mieszkńcy wsi pamiętają, że zanim te łąki zostały zmeliorowane, dochodziło tam do samoczynnych wybuchów wydobywającego się spod ziemi gazu. A nuż to zagłębie?
Rozwiń
Górnik z Górnik
Górnik z Górnik (19 kwietnia 2010 o 14:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pamiętam te odwierty z końca lat 60-tych ubiegłego wieku na Zamojszczyźnie. Otwory zostały zabetonowane - teraz nie wiadomo nawet gdzie są i co tam znaleziono. Kto ma tę wiedzę. Jeśli nic tam nie było - jak próbowano nam wmawiać - to dlaczego Rosjanie wymogli na Pawlaku podpisanie umowy na zakup gazu na 30 lat?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!