Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

22 lipca 2009 r.
16:26
Edytuj ten wpis

Rozpoczęło się polowanie na piratów drogowych

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 15 A A

Utrata prawa jazdy na zawsze i co najmniej trzy lata więzienia – tak posłowie chcą karać kierowców, którzy po raz drugi wpadną na jeździe po pijanemu. A takich "rajdowców” lubelska policja łapie kilkuset rocznie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W pierwszym półroczu 2009 zatrzymaliśmy 529 kierowców, którzy wcześniej stracili prawo jazdy za prowadzenie auta po alkoholu – mówi Arkadiusz Kalita z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji. – Niestety, ten proceder nasila się i z roku na rok coraz więcej osób ryzykuje jazdę mimo sądowego zakazu. A to przestępstwo, za które grozi do trzech lat więzienia.

Recydywiści – w całym ubiegłym roku było ich na Lubelszczyźnie 920 – najczęściej wpadają podczas kolizji drogowych lub rutynowej kontroli. – Czasami jadą bez zarzutu, są trzeźwi. Jednak podczas sprawdzenia w systemie komputerowym okazuje się, że sąd zakazał im wsiadać za kółko – dodaje Kalita.

– Łapiemy ich dość często – przyznaje Jerzy Kiec z lubelskiej drogówki. – Zdarzają się delikwenci, których sam zatrzymywałem kilka razy.

Oprócz kierowców samochodów są jeszcze nietrzeźwi rowerzyści. – Pewien mieszkaniec gminy Ludwin od połowy 2008 roku już cztery razy wpadł na jeździe po pijanemu – mówi Magdalena Myśliwiec, rzecznik prasowy policji w Łęcznej.

Pan Andrzej, który przed czterema laty utracił prawo jazdy na 18 miesięcy, dziś jeździ bez uprawnień. Zgodnie z przepisami powinien ponownie pójść na kurs i zdać egzamin.

– A to się nie opłaca – mówi. – Za jazdę bez "prawka” dostanę 500 złotych mandatu. Kurs kosztuje 1400–1800 zł, a i tak nie daje gwarancji zdania egzaminu. Rachunek jest zatem prosty. Poza tym kontrole drogowe są tak rzadkie, że trudno jest wpaść.

Tymczasem posłowie PiS szykują bat na pijaków za kółkiem. Chcą, by odbierać im prawo jazdy dożywotnio, jeśli okaże się, że w przeszłości byli już karani za jazdę po alkoholu.

Projekt nowych przepisów zakłada też podwyższenie kar więzienia – jazda na podwójnym gazie oznaczałaby dla kierowcy co najmniej trzy lata więzienia, maksymalnie pięć lat. Sprawa trafi pod obrady Sejmu 24 sierpnia.

– Zaostrzanie sankcji nie ma sensu – uważa jednak Waldemar Czerniak z lubelskiego oddziału Polskiego Związku Motorowego. – Skutecznym sposobem eliminacji pijanych kierowców z polskich dróg byłaby nieuchronność kontroli. Bo co z tego, że sankcje będą wyższe, skoro można przejechać całą Polskę bez kontroli drogowej.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lubelak / 23 lipca 2009 o 14:16
KOŚBA napisał:
NO WŁAŚNIE JAZDA PO PIJANEMU TO PRZESTĘPSTWO,ŚRODEK TRANSPORU TO NARZĘDZIE PRZESTĘPSTWA.O ILE MI WIADOMO TO W CHWILI
UDOWONIENIA PRZESTĘPSTWA NARZĘDZIE DO NIEGO UŻYTE ULEGA KONFISKACIE-I PO JASNĄ CHOLERĘ TWORZYĆ NOWE PRAWO SKORO TO KTÓRE MAMY MOŻE BYĆ SKUTECZNE,WYSTARCZY JE TYLKO STOSOWAĆ.A CO MY W POLSCE MAMY?,A NO MAMY BYLEJAKOŚĆ.MAMY TWÓRCÓW PRAWA KTÓRZY SAMI JE ŁAMIĄ,MAMY SĄDY KTÓRE NIE GRZESZĄ OBIEKTYWIZMEM,LENIWYCH URZĘDNIKÓW,NO I NIETYKALNY PO.LIMP.
PRZYKŁAD IDZIE Z GÓRY A OBYWATEL JEST TYLKO NAŚLADOWCĄ-ŹLE KIEDY BEZMYŚLNYM.

Ile to już autobusów MPK w Lublinie musiałoby już być skonfiskowanych.
Konfiskata to bezsens, ale kary finansowe i w ogóle egzekwowanie prawa, to co innego.
Ale to już pod nowym rządem chyba.

Ile to już autobusów MPK w Lublinie musiałoby już być skonfiskowanych.
Konfiskata to bezsens, ale kary finansowe i w ogóle egzekwowanie prawa, to co innego.
Ale to już pod nowym rządem chyba. rozwiń
Avatar
Jan Kowalski / 23 lipca 2009 o 13:52
To straszne. Przejechać przez Polskę i nie być zatrzymywanym przez policję.
Najlepiej na wszystkich rogatkach ustawić posterunki i obowiązkowo wszystkich kontrolować, jak na przejściu granicznym, żeby nikt, broń Boże, nie przejechał bez spotkania z policją.
Zmniejszy się bezrobocie, bo przybędzie policjantów i będzie bezpiecznie na drogach, bo ludzie będą siedzieć w domu.
Avatar
Jotgie / 23 lipca 2009 o 13:03
Według mnie to kara jest zdecydowanie zbyt restrykcyjna. Jakoś mi się w głowie nie mieści, że ktoś, kto wpadł drugi raz na jeździe po pijanemu, nie spowodował wypadku - straci prawo jazdy na zawsze i pójdzie siedzieć na trzy lata, a ktoś inny, który po trzeźwemu jechał 150 km/godz., spowodował wypadek śmiertelny będzie miał nadal prawo jazdy i dostanie co najwyżej 3 lata w zawiasach!
To chyba nie tędy droga, tym bardziej, że mamy w Polsce największy odsetek odsiadek i przepełnione więzienia!
Avatar
Darth / 23 lipca 2009 o 09:41
SUPER ! ! !

Tylko trzeba pamiętać, że każdy kij ma dwa końce.

Niedługo może nam zabraknąć parlamentarzystów i Wiejską trzeba będzie przenieść na Rakowiecką.

Haha
Avatar
olo / 23 lipca 2009 o 08:18
Utrata prawa jazdy na zawsze i co najmniej trzy lata więzienia – tak posłowie chcą karać kierowców, którzy po raz drugi wpadną na jeździe po pijanemu.

Wreszcie coś się ruszyło. Tak trzymać, psia jego mać...
Avatar
KOŚBA / 22 lipca 2009 o 22:31
AA napisał:
Nic nie zrobią, bo nie chcą. Miano rekwirować samochody. Ale nie bo kolesiowi z parti może się to przytrafić. No i jak by to wyglądało jak co wekkend znikało by z dróg 2000 aut. Pijaństwo było, jest i będzie. Chyba, że wybierzemy na posłów abstynentów. Ale to niemożliwe.

NO WŁAŚNIE JAZDA PO PIJANEMU TO PRZESTĘPSTWO,ŚRODEK TRANSPORU TO NARZĘDZIE PRZESTĘPSTWA.O ILE MI WIADOMO TO W CHWILI
UDOWONIENIA PRZESTĘPSTWA NARZĘDZIE DO NIEGO UŻYTE ULEGA KONFISKACIE-I PO JASNĄ CHOLERĘ TWORZYĆ NOWE PRAWO SKORO TO KTÓRE MAMY MOŻE BYĆ SKUTECZNE,WYSTARCZY JE TYLKO STOSOWAĆ.A CO MY W POLSCE MAMY?,A NO MAMY BYLEJAKOŚĆ.MAMY TWÓRCÓW PRAWA KTÓRZY SAMI JE ŁAMIĄ,MAMY SĄDY KTÓRE NIE GRZESZĄ OBIEKTYWIZMEM,LENIWYCH URZĘDNIKÓW,NO I NIETYKALNY PO.LIMP.
PRZYKŁAD IDZIE Z GÓRY A OBYWATEL JEST TYLKO NAŚLADOWCĄ-ŹLE KIEDY BEZMYŚLNYM.

NO WŁAŚNIE JAZDA PO PIJANEMU TO PRZESTĘPSTWO,ŚRODEK TRANSPORU TO NARZĘDZIE PRZESTĘPSTWA.O ILE MI WIADOMO TO W CHWILI
UDOWONIENIA PRZESTĘPSTWA NARZĘDZIE DO NIEGO UŻYTE ULEGA KONFISKACIE-I PO JASNĄ CHOLERĘ TWORZYĆ NOWE PRAWO SKORO TO KTÓRE MAMY MOŻE BYĆ SKUTECZNE,WYSTARCZY JE TYLKO STOSOWAĆ.A CO MY W POLSCE MAMY?,A NO MAMY BYLEJAKOŚĆ.MAMY TWÓRCÓW PRAWA KTÓRZY SAMI JE ŁAMIĄ,MAMY SĄDY KTÓRE NIE GRZESZĄ OBIEKTYWIZMEM,LENIWYCH URZĘDNIKÓW,NO I NIETYKALNY PO.LIMP.
PRZYKŁAD IDZIE Z GÓRY A OBYWATEL JEST TYLKO NAŚLADOWCĄ... rozwiń
Avatar
greco / 22 lipca 2009 o 22:15
Pijaków trzeba od razu walić ostro po jajach!! Panie Czerniak - Panu już odwaliło, czy pana ktoś opłacił za ten idiotyczny głos??
Avatar
lobuś / 22 lipca 2009 o 22:14
Popieram tyko jak wtedy będą się poruszać co niektórzy posłowie/
Avatar
brawo / 22 lipca 2009 o 21:39
[quote name– Zaostrzanie sankcji nie ma sensu – uważa jednak Waldemar Czerniak z lubelskiego oddziału Polskiego Związku Motorowego. – Skutecznym sposobem eliminacji pijanych kierowców z polskich dróg byłaby nieuchronność kontroli. Bo co z tego, że sankcje będą wyższe, skoro można przejechać całą Polskę bez kontroli drogowej.
[/quote]

Tak jest, jadę do Gdańska, to mam być 30 razy kontrolowany. TIRy też. Niech gospodarka w ogóle stanie, ale za to będzie "nieuchronność kontroli". Trzeba być chyba (...) aby wpadać takie pomysły.
[quote name– Zaostrzanie sankcji nie ma sensu – uważa jednak Waldemar Czerniak z lubelskiego oddziału Polskiego Związku Motorowego. – Skutecznym sposobem eliminacji pijanych kierowców z polskich dróg byłaby nieuchronność kontroli. Bo co z tego, że sankcje będą wyższe, skoro można przejechać całą Polskę bez kontroli drogowej.
[/quote]

Tak jest, jadę do Gdańska, to mam być 30 razy kontrolowany. TIRy też. Niech gospodarka w ogóle stanie, ale za to będzie "nieuchronność kontroli". Trzeba być chyba (... rozwiń
Avatar
obywatel / 22 lipca 2009 o 21:14
Nic nigdy się nie zmieni w tym kraju . Kocham ten kraj , ale wiem jak się tu żyje . Gatki szmatki. Policja i tak nic nie zrobi , nie wiem czemu, może nie umie albo policjantom się nie chce tego robic , albo się najnormalniej w świecie boją . Takie są fakty . Jak zwykle trochę pogadają na pokaz jakiś skecz w TV jakiś nowy samochód , kilku dostanie medale . A jak nawaleni jeżdżą lub trzeźwi ale jeżdżą po 200 to już później nikogo nie interesuje a szczególnie policji . Mam radę . Może czas zacząc samemu ścigac idiotów , ale jakie to wtedy będzie przestępstwo i jak to tak można przecież tak nie wolno . Przestępca ma prawo tak robic, przecież jest demokracja.
Nic nigdy się nie zmieni w tym kraju . Kocham ten kraj , ale wiem jak się tu żyje . Gatki szmatki. Policja i tak nic nie zrobi , nie wiem czemu, może nie umie albo policjantom się nie chce tego robic , albo się najnormalniej w świecie boją . Takie są fakty . Jak zwykle trochę pogadają na pokaz jakiś skecz w TV jakiś nowy samochód , kilku dostanie medale . A jak nawaleni jeżdżą lub trzeźwi ale jeżdżą po 200 to już później nikogo nie interesuje a szczególnie policji . Mam radę . Może czas zacząc samemu ścigac idiotów , ale jakie to wtedy będzi... rozwiń
Avatar
Lubelak / 23 lipca 2009 o 14:16
KOŚBA napisał:
NO WŁAŚNIE JAZDA PO PIJANEMU TO PRZESTĘPSTWO,ŚRODEK TRANSPORU TO NARZĘDZIE PRZESTĘPSTWA.O ILE MI WIADOMO TO W CHWILI
UDOWONIENIA PRZESTĘPSTWA NARZĘDZIE DO NIEGO UŻYTE ULEGA KONFISKACIE-I PO JASNĄ CHOLERĘ TWORZYĆ NOWE PRAWO SKORO TO KTÓRE MAMY MOŻE BYĆ SKUTECZNE,WYSTARCZY JE TYLKO STOSOWAĆ.A CO MY W POLSCE MAMY?,A NO MAMY BYLEJAKOŚĆ.MAMY TWÓRCÓW PRAWA KTÓRZY SAMI JE ŁAMIĄ,MAMY SĄDY KTÓRE NIE GRZESZĄ OBIEKTYWIZMEM,LENIWYCH URZĘDNIKÓW,NO I NIETYKALNY PO.LIMP.
PRZYKŁAD IDZIE Z GÓRY A OBYWATEL JEST TYLKO NAŚLADOWCĄ-ŹLE KIEDY BEZMYŚLNYM.

Ile to już autobusów MPK w Lublinie musiałoby już być skonfiskowanych.
Konfiskata to bezsens, ale kary finansowe i w ogóle egzekwowanie prawa, to co innego.
Ale to już pod nowym rządem chyba.

Ile to już autobusów MPK w Lublinie musiałoby już być skonfiskowanych.
Konfiskata to bezsens, ale kary finansowe i w ogóle egzekwowanie prawa, to co innego.
Ale to już pod nowym rządem chyba. rozwiń
Avatar
Jan Kowalski / 23 lipca 2009 o 13:52
To straszne. Przejechać przez Polskę i nie być zatrzymywanym przez policję.
Najlepiej na wszystkich rogatkach ustawić posterunki i obowiązkowo wszystkich kontrolować, jak na przejściu granicznym, żeby nikt, broń Boże, nie przejechał bez spotkania z policją.
Zmniejszy się bezrobocie, bo przybędzie policjantów i będzie bezpiecznie na drogach, bo ludzie będą siedzieć w domu.
Avatar
Jotgie / 23 lipca 2009 o 13:03
Według mnie to kara jest zdecydowanie zbyt restrykcyjna. Jakoś mi się w głowie nie mieści, że ktoś, kto wpadł drugi raz na jeździe po pijanemu, nie spowodował wypadku - straci prawo jazdy na zawsze i pójdzie siedzieć na trzy lata, a ktoś inny, który po trzeźwemu jechał 150 km/godz., spowodował wypadek śmiertelny będzie miał nadal prawo jazdy i dostanie co najwyżej 3 lata w zawiasach!
To chyba nie tędy droga, tym bardziej, że mamy w Polsce największy odsetek odsiadek i przepełnione więzienia!
Avatar
Darth / 23 lipca 2009 o 09:41
SUPER ! ! !

Tylko trzeba pamiętać, że każdy kij ma dwa końce.

Niedługo może nam zabraknąć parlamentarzystów i Wiejską trzeba będzie przenieść na Rakowiecką.

Haha
Avatar
olo / 23 lipca 2009 o 08:18
Utrata prawa jazdy na zawsze i co najmniej trzy lata więzienia – tak posłowie chcą karać kierowców, którzy po raz drugi wpadną na jeździe po pijanemu.

Wreszcie coś się ruszyło. Tak trzymać, psia jego mać...
Avatar
KOŚBA / 22 lipca 2009 o 22:31
AA napisał:
Nic nie zrobią, bo nie chcą. Miano rekwirować samochody. Ale nie bo kolesiowi z parti może się to przytrafić. No i jak by to wyglądało jak co wekkend znikało by z dróg 2000 aut. Pijaństwo było, jest i będzie. Chyba, że wybierzemy na posłów abstynentów. Ale to niemożliwe.

NO WŁAŚNIE JAZDA PO PIJANEMU TO PRZESTĘPSTWO,ŚRODEK TRANSPORU TO NARZĘDZIE PRZESTĘPSTWA.O ILE MI WIADOMO TO W CHWILI
UDOWONIENIA PRZESTĘPSTWA NARZĘDZIE DO NIEGO UŻYTE ULEGA KONFISKACIE-I PO JASNĄ CHOLERĘ TWORZYĆ NOWE PRAWO SKORO TO KTÓRE MAMY MOŻE BYĆ SKUTECZNE,WYSTARCZY JE TYLKO STOSOWAĆ.A CO MY W POLSCE MAMY?,A NO MAMY BYLEJAKOŚĆ.MAMY TWÓRCÓW PRAWA KTÓRZY SAMI JE ŁAMIĄ,MAMY SĄDY KTÓRE NIE GRZESZĄ OBIEKTYWIZMEM,LENIWYCH URZĘDNIKÓW,NO I NIETYKALNY PO.LIMP.
PRZYKŁAD IDZIE Z GÓRY A OBYWATEL JEST TYLKO NAŚLADOWCĄ-ŹLE KIEDY BEZMYŚLNYM.

NO WŁAŚNIE JAZDA PO PIJANEMU TO PRZESTĘPSTWO,ŚRODEK TRANSPORU TO NARZĘDZIE PRZESTĘPSTWA.O ILE MI WIADOMO TO W CHWILI
UDOWONIENIA PRZESTĘPSTWA NARZĘDZIE DO NIEGO UŻYTE ULEGA KONFISKACIE-I PO JASNĄ CHOLERĘ TWORZYĆ NOWE PRAWO SKORO TO KTÓRE MAMY MOŻE BYĆ SKUTECZNE,WYSTARCZY JE TYLKO STOSOWAĆ.A CO MY W POLSCE MAMY?,A NO MAMY BYLEJAKOŚĆ.MAMY TWÓRCÓW PRAWA KTÓRZY SAMI JE ŁAMIĄ,MAMY SĄDY KTÓRE NIE GRZESZĄ OBIEKTYWIZMEM,LENIWYCH URZĘDNIKÓW,NO I NIETYKALNY PO.LIMP.
PRZYKŁAD IDZIE Z GÓRY A OBYWATEL JEST TYLKO NAŚLADOWCĄ... rozwiń
Avatar
greco / 22 lipca 2009 o 22:15
Pijaków trzeba od razu walić ostro po jajach!! Panie Czerniak - Panu już odwaliło, czy pana ktoś opłacił za ten idiotyczny głos??
Avatar
lobuś / 22 lipca 2009 o 22:14
Popieram tyko jak wtedy będą się poruszać co niektórzy posłowie/
Avatar
brawo / 22 lipca 2009 o 21:39
[quote name– Zaostrzanie sankcji nie ma sensu – uważa jednak Waldemar Czerniak z lubelskiego oddziału Polskiego Związku Motorowego. – Skutecznym sposobem eliminacji pijanych kierowców z polskich dróg byłaby nieuchronność kontroli. Bo co z tego, że sankcje będą wyższe, skoro można przejechać całą Polskę bez kontroli drogowej.
[/quote]

Tak jest, jadę do Gdańska, to mam być 30 razy kontrolowany. TIRy też. Niech gospodarka w ogóle stanie, ale za to będzie "nieuchronność kontroli". Trzeba być chyba (...) aby wpadać takie pomysły.
[quote name– Zaostrzanie sankcji nie ma sensu – uważa jednak Waldemar Czerniak z lubelskiego oddziału Polskiego Związku Motorowego. – Skutecznym sposobem eliminacji pijanych kierowców z polskich dróg byłaby nieuchronność kontroli. Bo co z tego, że sankcje będą wyższe, skoro można przejechać całą Polskę bez kontroli drogowej.
[/quote]

Tak jest, jadę do Gdańska, to mam być 30 razy kontrolowany. TIRy też. Niech gospodarka w ogóle stanie, ale za to będzie "nieuchronność kontroli". Trzeba być chyba (... rozwiń
Avatar
obywatel / 22 lipca 2009 o 21:14
Nic nigdy się nie zmieni w tym kraju . Kocham ten kraj , ale wiem jak się tu żyje . Gatki szmatki. Policja i tak nic nie zrobi , nie wiem czemu, może nie umie albo policjantom się nie chce tego robic , albo się najnormalniej w świecie boją . Takie są fakty . Jak zwykle trochę pogadają na pokaz jakiś skecz w TV jakiś nowy samochód , kilku dostanie medale . A jak nawaleni jeżdżą lub trzeźwi ale jeżdżą po 200 to już później nikogo nie interesuje a szczególnie policji . Mam radę . Może czas zacząc samemu ścigac idiotów , ale jakie to wtedy będzie przestępstwo i jak to tak można przecież tak nie wolno . Przestępca ma prawo tak robic, przecież jest demokracja.
Nic nigdy się nie zmieni w tym kraju . Kocham ten kraj , ale wiem jak się tu żyje . Gatki szmatki. Policja i tak nic nie zrobi , nie wiem czemu, może nie umie albo policjantom się nie chce tego robic , albo się najnormalniej w świecie boją . Takie są fakty . Jak zwykle trochę pogadają na pokaz jakiś skecz w TV jakiś nowy samochód , kilku dostanie medale . A jak nawaleni jeżdżą lub trzeźwi ale jeżdżą po 200 to już później nikogo nie interesuje a szczególnie policji . Mam radę . Może czas zacząc samemu ścigac idiotów , ale jakie to wtedy będzi... rozwiń