środa, 21 lutego 2018 r.

Lubelskie

Rozwód korowodów dożynkowych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 sierpnia 2006, 20:08

To już była tradycja - od trzech lat mieszkańcy sześciu gmin powiatu łęczyńskiego dziękowali za udane zbiory w czasie dożynek organizowanych w Łęcznej. W tym roku rolnicy muszą wybierać, czy bawić się na Święcie Plonów miejskim czy powiatowym. Imprezy odbędą się tego samego dnia i zaczną o tej samej porze.
- To święto mieszkańców naszych wsi. Już kilka miesięcy temu wybrali termin - upiera się burmistrz Teodor Kosiarski. - Sugerowałem staroście, aby przesunął termin swoich dożynek.

- Dostosowaliśmy się do wrześniowego terminu dożynek wojewódzkich, żeby móc wysłać najpiękniejsze wieńce na konkurs - twierdzi starosta Piotr Winiarski.
W czym problem? Dożynki powiatowe, organizowane przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej, odbędą się 27 sierpnia w Cycowie. Dożynki gminne, organizowane przez Urząd Miejski w Łęcznej, będą w Ciechankach... 27 sierpnia. Obie imprezy rozpoczną się w południe. Na obie zostały zaproszone władze województwa.
Łęczyńscy urzędnicy, wypowiadają się anonimowo, ale za to są bardziej rozmowni.
- W ubiegłym roku starosta zakomunikował burmistrzowi, że z powodu powodzi nie będzie dożynek w Milejowie. To zdenerwowało władze miasta - mówią. - Dwa lata temu sfinansowaliśmy imprezę, a cały splendor spłynął na starostwo. Zresztą nie byliśmy zadowoleni z organizacji i charakteru zabawy.
Wiadomo też, że Urząd Miejski chce pokazać, że nie reprezentuje tylko interesów miasta, ale także myśli o wsi.
- No i zbliżają się wybory. Burmistrz związany jest z lewicą, a starosta z prawicą - tłumaczą w Łęcznej sytuację rozwodu dożynkowego.
- Żeby nie było zarzutów, że robię sobie kampanię wyborczą w Łęcznej, to dożynki odbędą się w Cycowie - tłumaczy starosta Piotr Winiarski, który jest wymieniany jako kandydat do fotela burmistrza Łęcznej.
Najbardziej z całej sprawy cieszy się wójt Cycowa, Jan Baczyński vel Mróz. Nie będzie musiał organizować Święta Plonów za gminne pieniądze, a i tak dożynki będzie miał u siebie na najwyższym poziomie i z ważnymi gośćmi. - Po raz pierwszy dożynki powiatowe odbędą się w naszej gminie - mówi. - Wszystkich zapraszam.
Z naszych informacji wynika, że goście starosty będą się bawić we własnym gronie. Urzędnicy z miasta odpiszą na zaproszenie, że z uwagi na dożynki gminne, miasto w ogóle nie będzie reprezentowane w Cycowie.

Cena święta plonów

• Powiat na dożynki wyda co najmniej 35 tys. zł. Dokładnej sumy nikt nam nie chciał podać. W Cycowie wystąpi Patrycja Markowska.
• Miasto zadowoli się wydaniem 8 tys. zł i atrakcje ograniczą się tylko
do występów zespołów ludowych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!