wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lubelskie

Ruszyła rekrutacja do przedszkoli w woj. lubelskim

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 marca 2012, 17:22

 (Archiwum)
(Archiwum)

W większości miast w regionie zaczęła się rekrutacja do przedszkoli. Dzieci mogą zapisywać m.in. mieszkańcy Puław, Świdnika i Opola Lubelskiego. W Kraśniku szykuje się podwyżka opłat za dodatkowe godziny, spędzone przez dzieci w przedszkolu.

– Wydaliśmy już ok. 60 kart – wylicza Janina Rusek, dyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 1 w Kraśniku. – Duże jest zainteresowanie rodziców trzylatków oraz młodszych dzieci – nawet 2,5-latków – mówi Rusek i dodaje, że w ubiegłym roku wszystkie dzieci, które starały się o miejsce w jej placówce, zostały przyjęte.

Ale szykują się zmiany. Władze Kraśnika chcą podnieść stawkę godzinową za dodatkowy czas, który dzieci spędzają w przedszkolu. Propozycja to 2,10 zł, teraz jest to 69 groszy. – To faktyczny koszt, który ponosimy – argumentują podwyżkę urzędnicy. Decyzja ma zapaść na najbliższej sesji.

W Kraśniku rekrutacja do przedszkoli potrwa do końca miesiąca. Podobnie jak w Puławach, gdzie w 12 przedszkolach jest ok. 1,5 tys. miejsc. Zapisy odbywają się na starych zasadach. – Ale w przyszłym roku chcemy wprowadzić elektroniczny nabór – zapowiada Stanisław Szajowski, kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta w Puławach i przewiduje, że nowy system nie spodoba się ludziom.
W Opolu Lubelskim, gdzie także trwają zapisy dzieci, w jedynej miejskiej placówce jest dla nich 175 miejsc. 32 czeka w żłobku i 143 w przedszkolu. Wnioski można składać do 20 kwietnia. W pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci 5-letnie, z rodzin zastępczych i których rodzice mają ustalony stopień niepełnosprawności.

Z kolei w Świdniku rekrutacja teoretycznie do czwartku. –Wnioski można składać do 15 marca, ale nie jest to ostateczny termin – zapowiada Tomasz Szydło, zastępca burmistrza ds. oświaty i spraw społecznych. – Dzieci, które zostaną zgłoszone aż do września – zostaną przyjęte. I zapowiada: Będziemy zachęcać rodziców 6-latków, aby posłali je do szkoły. Szturm na szkoły się jednak nie zapowiada. – To jest okres przejściowy i sami do końca nie wiemy, czego mamy się spodziewać – dodaje zastępca burmistrza Świdnika.

Podobnie będzie w Kraśniku, gdzie rodzice deklarują, że chcą, aby ich pociechy chodziły do przedszkola.

Żadnego problemu z oddaniem dziecka do przedszkola nie będą mieć mieszkańcy Łęcznej. Są miejsca dla 725 dzieci. – Przyjmowanie wniosków zacznie się w czwartek i potrwa do 15 kwietnia. Jednak z miejscami nie będzie problemów – zapewnia Stefan Mitura, kierownik Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Łęcznej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!