Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

25 stycznia 2011 r.
14:56
Edytuj ten wpis

S17 na liście głównej rządu! Budowa ma ruszyć wiosną

Autor: Zdjęcie autora rp pp
0 74 A A
Konferencja prasowa rządu. (TVN24)
Konferencja prasowa rządu. (TVN24)

Znajdą się środki na szybką budowę S17. Taką informację przekazał premier Donald Tusk na wtorkowej konferencji prasowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Inwestycja ma powstać z pieniędzy zaoszczędzonych na przetargach kolejowych. Ma znaleźć się na liście budów, które rozpoczną się przed 2013 r.

- Mamy zaoszczędzone 4,8 mld złotych - powiedział Donald Tusk. - Po analizie zdecydowaliśmy się przeznaczyć je na budowę S3 i S17 - dodał premier.

- Droga S17 znalazła się na liście inwestycji, które rozpoczną się przed 2013 r. - potwierdza portalowi dziennikwschodni.pl Stanisław Żmijan, szef lubelskiej PO

- Jesteśmy przygotowani, by wczesną wiosną ruszyć z realizacją pierwszego zadania od węzła Kurów do węzła Bogucin - mówi Janusz Wójtowicz, dyrektor GDKKiA w Lublinie.

Przypomnijmy, że już jest realizowany odcinek od węzła Witosa do obwodnicy Piask.

Na godz. 16.30 zaplanowano konferencję prasową marszałka Krzysztofa Hetmana i prezydenta Krzysztofa Żuka.

Więcej informacji wkrótce


NASZ KOMENTARZ: Dostaniemy to, co nam się należy od dawna

Sukces obwieścili dzisiaj wszyscy, zgodnie z powiedzeniem że sukces ma wielu ojców, tylko porażka jest sierotą.

Trudno się zresztą temu dziwić; w końcu rząd zacznie budować "siedemnastkę” przed 2013 rokiem. Gorzka prawda jest jednak taka, że w sumie wywalczyliśmy to, co nam się od dawna należało – tylko kolejne ekipy odkładały budowę drogi ekspresowej do Warszawy na kolejne lata.

Trzeba było pospolitego ruszenia mieszkańców, przedsiębiorców, nawet artystów, by wpisać 17-tkę na listę budżetowych inwestycji. Zupełnie zawiedli lubelscy posłowie, którzy dopiero rzutem na taśmę byli w stanie wydać z siebie wspólny apel do rządu.

Dochodziło do żenujących sytuacji, że walkę o drogę traktowano jako element rozgrywki politycznej przed wyborami regionalnego szefa PO, a także w kampanii prezydenckiej Krzysztofa Żuka. Przyjeżdżali kolejni ministrowie, obiecywali i wyjeżdżali, a my dalej nic nie wiedzieliśmy.

Gdyby nie nacisk opinii publicznej, to na drogę do Warszawy musielibyśmy znowu poczekać. Dlatego pamiętajmy – to nie politycy wywalczyli tę drogę, tylko my, mieszkańcy. To jest nasza zasługa i nikt nie może jej nam odebrać.

Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny Dziennika Wschodniego

Komentarze 74

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wielkopolanin / 25 stycznia 2011 o 22:29
Lublin i region ma takie zaległosci ze i tak jest na koncu inwestycji drogowych.Nalezy sie cieszyc ze zrobiono pierwszy b. wazny kroczek oby ta wiadomosc nie uśpila mieszkanców i włodarzy regionu ,dlatego nalezy współpracowac z Mazowszemi marszałkiem Struzikiem aby na terenie Mazowsza połaczyli drogę S17.Dziękuje premierowi oraz ministrom za pozytywny wycinek drogi S - 17 i obwodnicy Lublina.Szacunek za poparcie p.Bienkowskiej i Grabarczykowi.Lubelszczyzna dziękuje .
Avatar
GOŚĆ / 25 stycznia 2011 o 22:22
SUPER DECYZJA TUSKA!!
Avatar
zyx / 25 stycznia 2011 o 22:12
S19 teraz Twoja kolej!
Avatar
aga / 25 stycznia 2011 o 21:17
a czy ktoś zastanowił się w jakich okolicznościach i na jakich warunkach musieli opuścic swoje posiadłości mieszkańcy terenów obecnych prac przy rozbudowie s17????????????????(Piaski - Lublin).i ile czasu na to mięli?????????? dodam że pieniędzy nie dostaliśmy, nawet nie wiemy ile warte są nasze posiadłości, musimy błąkac się po stancjach!!!!! do kitu są te wszystkie ustawy!!!!!!! usprawniły tylko pracę urzędasów żeby mogli pozbyć się ludzi z działek!!!!!!!!!!!!!!!
a czy ktoś zastanowił się w jakich okolicznościach i na jakich warunkach musieli opuścic swoje posiadłości mieszkańcy terenów obecnych prac przy rozbudowie s17????????????????(Piaski - Lublin).i ile czasu na to mięli?????????? dodam że pieniędzy nie dostaliśmy, nawet nie wiemy ile warte są nasze posiadłości, musimy błąkac się po stancjach!!!!! do kitu są te wszystkie ustawy!!!!!!! usprawniły tylko pracę urzędasów żeby mogli pozbyć się ludzi z działek!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
Gość / 25 stycznia 2011 o 20:11
do ToMasz
Myślę, że nie masz racji. Poza tym uważam, że wszyscy, którym tak źle u nas, powinni wyp.......ć tam, gdzie będzie im lepiej! Klimat tworzą mieszkańcy. Jak na wszystko będziemy narzekać, to zawsze będzie źle.
Avatar
Gość / 25 stycznia 2011 o 20:09
Droga wyłącznie o znaczeniu prestiżowym dla zaściankowego Lublina. Gospodarczo nic nie znacząca. Już większe znaczenie dla województwa ma droga S19, która przecina się w okolicach Międzyrzeca z S2. Tranzyt międzynarodowy Północ-Południe mógłby przynieść wymierne dochody dla miast tranzytowych na terenie naszego województwa, a przy okazji kilkaset miejsc pracy przy obsłudze barów, hoteli, stacji paliw wzdłuż trasy. A co daje S-17, poczucie zbliżenia do stolicy, nic więcej - no może ułatwienie dla jeżdżących tą trasą do roboty do stolicy lub po zakupy i tylko tyle!
Droga wyłącznie o znaczeniu prestiżowym dla zaściankowego Lublina. Gospodarczo nic nie znacząca. Już większe znaczenie dla województwa ma droga S19, która przecina się w okolicach Międzyrzeca z S2. Tranzyt międzynarodowy Północ-Południe mógłby przynieść wymierne dochody dla miast tranzytowych na terenie naszego województwa, a przy okazji kilkaset miejsc pracy przy obsłudze barów, hoteli, stacji paliw wzdłuż trasy. A co daje S-17, poczucie zbliżenia do stolicy, nic więcej - no może ułatwienie dla jeżdżących tą trasą do roboty do stolicy lub p... rozwiń
Avatar
ToMasz / 25 stycznia 2011 o 19:45
Będziecie mieli s17 naiwniaczki. Tuskaszenka rzucił kiełbasę wyborczą dla pożytecznych idiotów. Za rok okaże się, inwestycja będzie wstrzymana, pewnie do następnych wyborów.
Avatar
Mario / 25 stycznia 2011 o 19:38
Ode mnie Wielkie Podziękowania dla Wszystkich "Walczących" o S17. Dla tych którzy organizowali, jeździli, rozmawiali, protestowali, pikietowali, zbierali podpisy i dla tych, którzy podpisy składali.
WIELKIE DZIĘKI
I tak jak napisał "Pablo" na forum Kuriera Lubelskiego 25.01.11, godz:15:22
Parlamentarzystom i malkontentom nie dziękuję !
Avatar
loki / 25 stycznia 2011 o 19:35
gratulacje dla wszystkich mieszkancow Lubelszczyzny, ktorzy zamiast mowic ze to nie ma sensu i ze to i tak nic nie zmieni zaangazowali sie w ta akcje! To jest zalazek prawdziwego spoleczenstwa obywatelskiego na Lubelszczyznie. Brawo dla lubelskich mediow ktore zamiast tylko karmic nas bzdurnymi newsami pociagnaly temat!
Pamietajcie prosze tylko zeby nie spoczac na laurach - obiecali ze zaczna na wiosne wiec trzeba nad nimi stac i ich z tych obietnic rozliczac. Trzeba tez od jutra zaczac walke o kolejne zaniedbane tematy. Niech wladza wie ze my tu jestesmy i nie odpuscimy
gratulacje dla wszystkich mieszkancow Lubelszczyzny, ktorzy zamiast mowic ze to nie ma sensu i ze to i tak nic nie zmieni zaangazowali sie w ta akcje! To jest zalazek prawdziwego spoleczenstwa obywatelskiego na Lubelszczyznie. Brawo dla lubelskich mediow ktore zamiast tylko karmic nas bzdurnymi newsami pociagnaly temat!
Pamietajcie prosze tylko zeby nie spoczac na laurach - obiecali ze zaczna na wiosne wiec trzeba nad nimi stac i ich z tych obietnic rozliczac. Trzeba tez od jutra zaczac walke o kolejne zaniedbane tematy. Niech... rozwiń
Avatar
Engelbert233 / 25 stycznia 2011 o 19:30
Pasuje tu jak ulał tytuł piosenki:"Jezu, jak się cieszę". Jeśli chodzi o mnie to cieszę się jak cholera, albo jeszcze bardziej. Zwłaszcza dlatego, że mam swoje lata i dużą szansę na to, że tego nie doczekam.
Avatar
wielkopolanin / 25 stycznia 2011 o 22:29
Lublin i region ma takie zaległosci ze i tak jest na koncu inwestycji drogowych.Nalezy sie cieszyc ze zrobiono pierwszy b. wazny kroczek oby ta wiadomosc nie uśpila mieszkanców i włodarzy regionu ,dlatego nalezy współpracowac z Mazowszemi marszałkiem Struzikiem aby na terenie Mazowsza połaczyli drogę S17.Dziękuje premierowi oraz ministrom za pozytywny wycinek drogi S - 17 i obwodnicy Lublina.Szacunek za poparcie p.Bienkowskiej i Grabarczykowi.Lubelszczyzna dziękuje .
Avatar
GOŚĆ / 25 stycznia 2011 o 22:22
SUPER DECYZJA TUSKA!!
Avatar
zyx / 25 stycznia 2011 o 22:12
S19 teraz Twoja kolej!
Avatar
aga / 25 stycznia 2011 o 21:17
a czy ktoś zastanowił się w jakich okolicznościach i na jakich warunkach musieli opuścic swoje posiadłości mieszkańcy terenów obecnych prac przy rozbudowie s17????????????????(Piaski - Lublin).i ile czasu na to mięli?????????? dodam że pieniędzy nie dostaliśmy, nawet nie wiemy ile warte są nasze posiadłości, musimy błąkac się po stancjach!!!!! do kitu są te wszystkie ustawy!!!!!!! usprawniły tylko pracę urzędasów żeby mogli pozbyć się ludzi z działek!!!!!!!!!!!!!!!
a czy ktoś zastanowił się w jakich okolicznościach i na jakich warunkach musieli opuścic swoje posiadłości mieszkańcy terenów obecnych prac przy rozbudowie s17????????????????(Piaski - Lublin).i ile czasu na to mięli?????????? dodam że pieniędzy nie dostaliśmy, nawet nie wiemy ile warte są nasze posiadłości, musimy błąkac się po stancjach!!!!! do kitu są te wszystkie ustawy!!!!!!! usprawniły tylko pracę urzędasów żeby mogli pozbyć się ludzi z działek!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
Gość / 25 stycznia 2011 o 20:11
do ToMasz
Myślę, że nie masz racji. Poza tym uważam, że wszyscy, którym tak źle u nas, powinni wyp.......ć tam, gdzie będzie im lepiej! Klimat tworzą mieszkańcy. Jak na wszystko będziemy narzekać, to zawsze będzie źle.
Avatar
Gość / 25 stycznia 2011 o 20:09
Droga wyłącznie o znaczeniu prestiżowym dla zaściankowego Lublina. Gospodarczo nic nie znacząca. Już większe znaczenie dla województwa ma droga S19, która przecina się w okolicach Międzyrzeca z S2. Tranzyt międzynarodowy Północ-Południe mógłby przynieść wymierne dochody dla miast tranzytowych na terenie naszego województwa, a przy okazji kilkaset miejsc pracy przy obsłudze barów, hoteli, stacji paliw wzdłuż trasy. A co daje S-17, poczucie zbliżenia do stolicy, nic więcej - no może ułatwienie dla jeżdżących tą trasą do roboty do stolicy lub po zakupy i tylko tyle!
Droga wyłącznie o znaczeniu prestiżowym dla zaściankowego Lublina. Gospodarczo nic nie znacząca. Już większe znaczenie dla województwa ma droga S19, która przecina się w okolicach Międzyrzeca z S2. Tranzyt międzynarodowy Północ-Południe mógłby przynieść wymierne dochody dla miast tranzytowych na terenie naszego województwa, a przy okazji kilkaset miejsc pracy przy obsłudze barów, hoteli, stacji paliw wzdłuż trasy. A co daje S-17, poczucie zbliżenia do stolicy, nic więcej - no może ułatwienie dla jeżdżących tą trasą do roboty do stolicy lub p... rozwiń
Avatar
ToMasz / 25 stycznia 2011 o 19:45
Będziecie mieli s17 naiwniaczki. Tuskaszenka rzucił kiełbasę wyborczą dla pożytecznych idiotów. Za rok okaże się, inwestycja będzie wstrzymana, pewnie do następnych wyborów.
Avatar
Mario / 25 stycznia 2011 o 19:38
Ode mnie Wielkie Podziękowania dla Wszystkich "Walczących" o S17. Dla tych którzy organizowali, jeździli, rozmawiali, protestowali, pikietowali, zbierali podpisy i dla tych, którzy podpisy składali.
WIELKIE DZIĘKI
I tak jak napisał "Pablo" na forum Kuriera Lubelskiego 25.01.11, godz:15:22
Parlamentarzystom i malkontentom nie dziękuję !
Avatar
loki / 25 stycznia 2011 o 19:35
gratulacje dla wszystkich mieszkancow Lubelszczyzny, ktorzy zamiast mowic ze to nie ma sensu i ze to i tak nic nie zmieni zaangazowali sie w ta akcje! To jest zalazek prawdziwego spoleczenstwa obywatelskiego na Lubelszczyznie. Brawo dla lubelskich mediow ktore zamiast tylko karmic nas bzdurnymi newsami pociagnaly temat!
Pamietajcie prosze tylko zeby nie spoczac na laurach - obiecali ze zaczna na wiosne wiec trzeba nad nimi stac i ich z tych obietnic rozliczac. Trzeba tez od jutra zaczac walke o kolejne zaniedbane tematy. Niech wladza wie ze my tu jestesmy i nie odpuscimy
gratulacje dla wszystkich mieszkancow Lubelszczyzny, ktorzy zamiast mowic ze to nie ma sensu i ze to i tak nic nie zmieni zaangazowali sie w ta akcje! To jest zalazek prawdziwego spoleczenstwa obywatelskiego na Lubelszczyznie. Brawo dla lubelskich mediow ktore zamiast tylko karmic nas bzdurnymi newsami pociagnaly temat!
Pamietajcie prosze tylko zeby nie spoczac na laurach - obiecali ze zaczna na wiosne wiec trzeba nad nimi stac i ich z tych obietnic rozliczac. Trzeba tez od jutra zaczac walke o kolejne zaniedbane tematy. Niech... rozwiń
Avatar
Engelbert233 / 25 stycznia 2011 o 19:30
Pasuje tu jak ulał tytuł piosenki:"Jezu, jak się cieszę". Jeśli chodzi o mnie to cieszę się jak cholera, albo jeszcze bardziej. Zwłaszcza dlatego, że mam swoje lata i dużą szansę na to, że tego nie doczekam.
Zobacz wszystkie komentarze 74

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 0 0

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 0 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 7 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 15 1

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 36 8

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 17 1

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 27 10

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 34 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 330 11

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 7 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 11

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!