wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lubelskie

Są pieniądze na bony i dotacje dla młodych bez pracy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 stycznia 2015, 21:30

Pod koniec marca zostanie uruchomiona pierwsza partia środków na różne formy wsparcia dla młodych ludzi w wieku od 18 do 29 roku życia, którzy nie pracują, nie uczą się, ani nie szkolą.

W połowie grudnia ub. r. Komisja Europejska zatwierdziła ostateczną wersję Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Obecnie w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju są przygotowywane wszystkie niezbędne dokumenty.

- W 80 proc. będą to środki, którymi dysponować będą powiatowe urzędy pracy. Pozostałe 20 proc. rozdysponuje Wojewódzki Urząd Pracy ogłaszając konkursy na realizację projektów w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - tłumaczy Małgorzata Sokół, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie.

W sumie na realizację programu na lata 2014-2020 nasze województwo dostało ponad 120 mln euro.

- Trudno powiedzieć ile z tych pieniędzy zakontraktujemy w tym roku, ponieważ podziału będziemy dokonywać pod koniec pierwszego kwartału - mówi dyr. Sokół. - Środki dla województwa lubelskiego są jednak na pewno większe niż te przydzielone dla innych województw.

Powodem jest duże bezrobocie wśród młodych ludzi. Dane Eurostatu pokazują, że przekroczyliśmy 25 proc. stopy bezrobocia wśród osób młodych do 29 roku życia.

W ramach projektu będzie można m.in. skorzystać z bonów stażowych, bonów szkoleniowych, bonów na zasiedlenie, staży, szkoleń oraz dotacji na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej w kwocie maksymalnej nie przekraczającej sześciokrotnej wysokości średniego wynagrodzenia (ok. 20 tys. zł).

- Chodzi nam o to, żeby młodzi ludzie po ukończeniu szkoły nie popadali w bezczynność, bo to pierwszy krok do wykluczenia społecznego - dodaje dyrektor WUP.
  Edytuj ten wpis
lucky
pomarańczowa cienzarowka
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

lucky
lucky (28 stycznia 2015 o 08:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jasne,w obecnym projekcie PUP też powysyłał ludzi na staże i szkolenia tylko że ludzie nie mogą doprosić się na swoie zarobione pieniądze .Niektórzy czekają już od października na wypłatę a oni kombinują i ściemniają

Rozwiń
pomarańczowa cienzarowka
pomarańczowa cienzarowka (27 stycznia 2015 o 22:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Hurrrra! Otworze se w końcu jakiegoś start-upa i będziemy mogli z kolesiami popalalić sobie trochę skrentow, i wtedy wszystko jest takie kolorowe i od razu wychodzi i bezroocie spada!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!