niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Są unijne pieniądze na Teatr Stary w Lublinie i port w Puławach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 sierpnia 2009, 08:27

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ogłosiło w piątek aktualizację listy projektów, które otrzymają unijne dofinansowanie. Wśród nich są projekty z Lubelszczyzny.

Na listę główną z rezerwowej Programu Innowacyjna Gospodarka awansowały dwa projekty mające związek z przygotowywaniem centrum pobytowego Euro 2012 Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny.

Nałęczów może liczyć na połowę z blisko 80 milionów złotych, których potrzeba na budowę Parku Wodnego Termy Nałęczowskiego Eurospa 2012. W ramach projektu w miasteczku powstanie kompleks basenów otwartych i krytych zasilanych wodami ze zdroju nałęczowskiego. Wpisanie projektu na główną listę na pewno pomoże miastu w znalezieniu inwestora do budowy obiektów.

Z kolei Puławy, Kazimierz Dolny i Janowiec zyskały uznanie ministerstwa w zakresie tzw. projektu wiślanego. Za 65 milionów złotych powstanie port jachtowy w Puławach oraz przystanie w Kazimierzu i Janowcu. Wszystko m.in. po to, żeby odtworzyć regularną żeglugą pasażerską na Wiśle.

Żeby pieniądze do nas trafiły trzeba wyrobić się w czasie. - Do końca roku musimy przygotować całą dokumentację i zdobyć pozwolenie na budowę. Ten termin jest realny – mówi Robert Domański, kierownik Biura Zarządzania Projektami w Urzędzie Miasta Puławy.

Unijne pieniądze trafią też do innych miast Lubelszczyzny. W ramach Programu Infrastruktura i Środowisko Lublin dostanie 20 milionów na renowację Teatru Starego.

Archidiecezja Lubelska dostanie z kolei 24 miliony na renowację zabytkowych kościołów w 8 miejscowościach powiatów puławskiego i opolskiego: Baranowa, Puław, Kurowa, Kazimierza Dolnego, Wąwolnicy, Wilkowa, Łazisk i Józefówa n. Wisłą.

Prawie 17 milionów trafi na budowę Europejskiego Ośrodka Praktyk Teatralnych w Gardzienicach a 31 milionów na utworzenie Kliniki Chorób Zakaźnych w Szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie.

Pełną zaktualizowaną listę projektów można znaleźć na stronie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego: KLIKNIJ TUTAJ

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!