Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

15 lipca 2008 r.
13:04
Edytuj ten wpis

Sąd: 12 lat dla zabójczyni dziecka (wideo)

0 4 A A

Wyrok na dzieciobójczynię utrzymany w mocy. Sąd Apelacyjny w Lublinie nie zgodził się we wtorek na złagodzenie kary Dorocie D.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Utrzymał w mocy wyrok skazujący mieszkanke Łęcznej na 12 lat więzienia.

Złagodzenia kary domagał się adwokat kobiety, który złożył apelację od wyroku Sądu Okręgowego w Lublinie. Twierdził też, że Dorota D. powinna odpowiadać za zabicie noworodka pod wpływem szoku poporodowego za co grozi łagodniejsza kara.

- Nie można mówić o tym, że do zabójstwa doszło pod wpływem porodu, bo Dorota D. jeszcze przed urodzeniem dziecka zdecydowała, że dokona zabójstwa - uzasadniał dzisiejszy wyrok sędzia Lech Lewicki. - Świadczy o tym jej zachowanie. Ukrywała swój stan przed rodziną. Nie zgłosiła się do żadnego lekarza.


Sąd: 12 lat dla zabójczyni dziecka. Realizacja: Łukasz Minkiewicz


Kobieta zaszła w ciążę z kolegą ze studiów. Dziecko urodziła w łazience. Wepchnęła papier toaletowy do nosa i ust noworodka. Na jego szyi owinęła biustonosz, który zacisnęła. Zwłoki noworodka wyrzuciła do pojemnika ze śmieciami.
(er)

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
maja / 15 lipca 2008 o 15:19
A nie mogła ta durna baba zostawić maleństwo w szpitalu, albo gdzieś na klatce schodowej. Jej trzeba zrobić to samo co ona temu dzieciątku. DOŻYWOCIE .
Avatar
monia / 15 lipca 2008 o 15:02
powinna dostac dozywocie za tak okrutne poyraktowanie maleństwa. Co to dziecko było winne ze przyszło na swiat?a co ona nie wiedziała jaki sa konsekwencje spania z chłopem co?jak sie nie ma rozumu to tak jest
Avatar
Cynik / 15 lipca 2008 o 13:48
znajoma napisał:
Moim zdaniem Dorota powinna dostać mniejszy wyrok....12 lat to stanowczo za dużo!!! A dlaczego nikt się nie zajmie ojcem dziecka?! Zrobić dziecko to umiał, później jak się dowiedział o tym, że zostanie ojcem to zwinął żagle i tyle go było widać. Nie pomógł jej, została z tym wszystkim sama...Uważam że on też powinien ponieść odpowiedzialność za to co się stało. Kobieta z Czerniejowa za zabicie pięciorga swoich dzieci dostała 25 lat, czyli wychodzi że 5 lat za każde dziecko...Śmieszne...Dorota powinna też dostać maksymalnie 5 lat!

Ojcem zająłby się sąd w sprawie o alimenty gdyby ta... skazana nie ukatrupiła dziecka.
Wyrok słuszny i przybijam piątkę wszystkim sędziom rozpoznającym apelację.

Ojcem zająłby się sąd w sprawie o alimenty gdyby ta... skazana nie ukatrupiła dziecka.
Wyrok słuszny i przybijam piątkę wszystkim sędziom rozpoznającym apelację. rozwiń
Avatar
znajoma / 15 lipca 2008 o 13:16
Moim zdaniem Dorota powinna dostać mniejszy wyrok....12 lat to stanowczo za dużo!!! A dlaczego nikt się nie zajmie ojcem dziecka?! Zrobić dziecko to umiał, później jak się dowiedział o tym, że zostanie ojcem to zwinął żagle i tyle go było widać. Nie pomógł jej, została z tym wszystkim sama...Uważam że on też powinien ponieść odpowiedzialność za to co się stało. Kobieta z Czerniejowa za zabicie pięciorga swoich dzieci dostała 25 lat, czyli wychodzi że 5 lat za każde dziecko...Śmieszne...Dorota powinna też dostać maksymalnie 5 lat!
Avatar
maja / 15 lipca 2008 o 15:19
A nie mogła ta durna baba zostawić maleństwo w szpitalu, albo gdzieś na klatce schodowej. Jej trzeba zrobić to samo co ona temu dzieciątku. DOŻYWOCIE .
Avatar
monia / 15 lipca 2008 o 15:02
powinna dostac dozywocie za tak okrutne poyraktowanie maleństwa. Co to dziecko było winne ze przyszło na swiat?a co ona nie wiedziała jaki sa konsekwencje spania z chłopem co?jak sie nie ma rozumu to tak jest
Avatar
Cynik / 15 lipca 2008 o 13:48
znajoma napisał:
Moim zdaniem Dorota powinna dostać mniejszy wyrok....12 lat to stanowczo za dużo!!! A dlaczego nikt się nie zajmie ojcem dziecka?! Zrobić dziecko to umiał, później jak się dowiedział o tym, że zostanie ojcem to zwinął żagle i tyle go było widać. Nie pomógł jej, została z tym wszystkim sama...Uważam że on też powinien ponieść odpowiedzialność za to co się stało. Kobieta z Czerniejowa za zabicie pięciorga swoich dzieci dostała 25 lat, czyli wychodzi że 5 lat za każde dziecko...Śmieszne...Dorota powinna też dostać maksymalnie 5 lat!

Ojcem zająłby się sąd w sprawie o alimenty gdyby ta... skazana nie ukatrupiła dziecka.
Wyrok słuszny i przybijam piątkę wszystkim sędziom rozpoznającym apelację.

Ojcem zająłby się sąd w sprawie o alimenty gdyby ta... skazana nie ukatrupiła dziecka.
Wyrok słuszny i przybijam piątkę wszystkim sędziom rozpoznającym apelację. rozwiń
Avatar
znajoma / 15 lipca 2008 o 13:16
Moim zdaniem Dorota powinna dostać mniejszy wyrok....12 lat to stanowczo za dużo!!! A dlaczego nikt się nie zajmie ojcem dziecka?! Zrobić dziecko to umiał, później jak się dowiedział o tym, że zostanie ojcem to zwinął żagle i tyle go było widać. Nie pomógł jej, została z tym wszystkim sama...Uważam że on też powinien ponieść odpowiedzialność za to co się stało. Kobieta z Czerniejowa za zabicie pięciorga swoich dzieci dostała 25 lat, czyli wychodzi że 5 lat za każde dziecko...Śmieszne...Dorota powinna też dostać maksymalnie 5 lat!
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 28 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 59 10

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 30 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 47 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 398 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!