środa, 21 lutego 2018 r.

Lubelskie

Sąd nad starostą Opola Lubelskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 lipca 2008, 09:21

Choć staroście opolskiemu grozi do 10 lat więzienia, nie zamierza podać się do dymisji.

- W sądzie udowodnię swoją niewinność - zapowiada Zenon Rodzik (PSL).

Przekroczenie uprawnień - o to prokuratura w Łukowie oskarżyła Rodzika, członka Zarządu Powiatu Andrzeja R. (PSL) skarbniczkę powiatu Krystynę S. oraz byłego już dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych Mariana K. Mieli wykorzystywać drogowców do prac na prywatnych działkach.

Wczoraj zapytaliśmy starostę, czy w tej sytuacji nie powinien ustąpić ze stanowiska. - To sąd rozstrzyga o winie. Jeśli sprawa tam trafi, to przedstawię dowody mojej niewinności - zapewnia Zenon Rodzik. - Od prawie 10 lat jestem starostą i staram się rzetelnie wykonywać swoje obowiązki. Nie widzę powodu, by rezygnować.

To po naszej publikacji prokuratura zajęła się samorządowcami. Rok temu napisaliśmy, że trójka pracowników starostwa wykorzystywała pracowników zarządu dróg do robót na swoich prywatnych działkach. Nie tylko w godzinach pracy, ale również w wolne soboty. Działo się to za przyzwoleniem Mariana K., ówczesnego dyrektora ZDP.

Drogowcy twierdzą m.in., że u starosty wozili ziemię i piach, równali teren pod wybieg dla koni. Andrzejowi R. przywozili słupy telefoniczne, kopali fundamenty i dół pod szambo.

Prokuratura Rejonowa w Opolu, chcą uniknąć podejrzeń o stronniczość, przekazała sprawę do Łukowa. Teraz tamtejsza prokuratura postawiła zarzuty. Stwierdziła, że starosta, członek zarządu i skarbnik kilkakrotnie nakłaniali dyrektora ZDP do robót na swoich prywatnych posesjach.

I, zdaniem prokuratury, osiągnęli dzięki temu korzyść majątkową. Funkcjonariuszom publicznym grozi za to do 10 lat więzienia.
- To dla nas dobra wiadomość i krok ku sprawiedliwości - mówi jeden z drogowców (nie zgadza się na publikację nazwiska z obawy przed szykanami).

Gdy opisywaliśmy sprawę ponad rok temu, radni zapowiadali, że jeśli pojawią się zarzuty, starosta zostanie odwołany. Teraz nie palą się do działania. - Poczekamy na wyrok, bo nie ma co wychodzić przed orkiestrę - uważa Bogdan Kuta (PiS), przewodniczący Rady Powiatu.

Akt oskarżenia przeciwko opolskim samorządowcom i b. dyrektorowi ZDP łukowska prokuratura skierowała do sądu w Opolu Lubelskim.
Współpraca (pim)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
lekarz
Gość
(96) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 września 2008 o 17:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
lekarz napisał:
Zabawa miała rozpocząc sie punktualnie o 9.00. ale moji pacjenci maja juz tak narobione w gaciach ze nie beda w stanie zjawic sie na sali rozpraw. musialem im wypisac zwolnienie. musza opróżnic sie:)czy to prawda ze Rozwod uciekl juz na zwolnienie????
Rozwiń
lekarz
lekarz (16 września 2008 o 12:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pilne! napisał:
Może ktoś wie [color="#FF0000"]o której dokładnie godzinie w piątek w Sadzie Rejonowym w Opolu jest przedstawieni z udziałem Zenona R.[/color]?


Zabawa miała rozpocząc sie punktualnie o 9.00. ale moji pacjenci maja juz tak narobione w gaciach ze nie beda w stanie zjawic sie na sali rozpraw. musialem im wypisac zwolnienie. musza opróżnic sie:)
Rozwiń
Gość
Gość (16 września 2008 o 12:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PROSZĘ PRZY WZMIANCE O ZENONIE DODAWAĆ OSKARŻONY
Rozwiń
pilne!
pilne! (16 września 2008 o 11:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może ktoś wie [color="#FF0000"]o której dokładnie godzinie w piątek w Sadzie Rejonowym w Opolu jest przedstawieni z udziałem Zenona R.[/color]?
Rozwiń
nick
nick (16 września 2008 o 11:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
A co tu moga ukrecic???? drogowcy nie kosmici, robiło ich kilku u kazdego - zenka, krychy i andrzejka. Nadchodzxi dzień bolesnej prawdy dla nich. Szczególnie dla sołdkowej - wielka dama, mis powiatu a tak nisko upadła, aby ja nie stac było na drzewo w piecu palic i ziemie na ogródek . Wstyd babo jak ch....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Z niej taka miss jak z mysiej dupy worek, wiecznie krzywa, smutna Krycha jak mawiają w starostwie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (96)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!