Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 grudnia 2007 r.
17:55
Edytuj ten wpis

Samoobrona telewizyjna

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 4 A A

Bolesław Borysiuk, były szef lubelskiej Samoobrony, po przegranych wyborach do Sejmu znalazł zajęcie w telewizji publicznej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O pracę nie musi się też martwić jego były asystent - od niedawna członek Rady Nadzorczej TVP.

- Dla mnie ta sprawa jest dowodem, że w mediach publicznych nadal dobrze się trzyma stary układ PiS-Samoobrona. Były poseł ma oczywiście prawo szukać pracy, ale w obszarze, na którym się zna. Zapytam prezesa Andrzeja Urbańskiego, jakie były argumenty za zatrudnieniem pana Borysiuka - zapowiedział wczoraj poseł Tadeusz Sławecki (PSL) z Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu.

Borysiuk startował w październikowych wyborach do parlamentu, ale przepadł z kretesem razem z Samoobroną.

Na początku grudnia zabrał się za tworzenie Partii Regionów. Jest jednym z jej tymczasowych wiceprezesów. Wcześniej znalazł pracę. Jak informuje miesięcznik "Press”, 15 listopada został specjalistą w TVP.

Borysiuk nie ma doświadczenia w pracy w telewizji.

Jedyną przygodę z mediami przeżył w pierwszej połowie lat 80. Przez półtora roku był zastępca redaktora naczelnego w tygodniku "Rzeczywistość”, który uchodził za organ "betonowej” frakcji w Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Co zaważyło, że dostał pracę w TVP? Aneta Wrona, rzecznik telewizji, nie odbierała wczoraj telefonów. Dla "Press” powiedziała: Pan Borysiuk nie jest szefem anteny, lecz pracuje w biurze kadr, szkoleń i spraw socjalnych.

O sprawach telewizji były poseł może się wiele dowiedzieć od swojego syna.

Bo Tomasz Borysiuk z rekomendacji Samoobrony zasiada w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. - Nie mam nic wspólnego z pracą ojca. Nie mam zwyczaju dzwonić do prezesa telewizji publicznej w sprawie zatrudnienia kogokolwiek - zarzeka się.

- Syn nie pomógł mi w żaden sposób - twierdzi Bolesław Borysiuk. - Rozmawiałem z prezesem TVP Andrzejem Urbańskim, zainteresował się moją pewną propozycją i zaproponował pracę. W biurze kadr, szkoleń i spraw socjalnych jestem tymczasowo. Mam przygotowanie: w Sejmie zajmowałem się rynkiem pracy. Teraz zbieram materiały, analizuję, przygotowuję wspomniany projekt, rzecz bardzo ważną, a do tej pory nie robioną przez TVP. Szczegółów nie mogę zdradzić, wszystko wyjaśni się za dwa, trzy tygodnie.

Borysiuk junior nie może jednak zaprzeczyć, że zadbał o byłego asystenta poselskiego swojego taty, Piotra Wawrzeńskiego. Wawrzeński został członkiem Rady Nadzorczej TVP. Jego kandydaturę zgłosił... 15 listopada Tomasz Borysiuk.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jaro / 28 grudnia 2007 o 14:10
Już niedługo się tym pan poseł nacieszy! Przyjdą panowie z PSL-u.
Avatar
Mi / 28 grudnia 2007 o 09:33
buraku czerwony spadaj na Kubę wesprzeć Fidela!
Avatar
henryk szczepanski / 28 grudnia 2007 o 09:08
Oby Nam pOsłom i ich rodzinom, kolegom i koleżankom żyło się lepiej. Wszystkie Partie Polityczne w tym kraju to oszuści i złodzieje i wszyscy politycy są siebie warci!!!
Avatar
polak / 28 grudnia 2007 o 07:31
ta czerwona płachta zawsze pracowała dla siebie i moskwyreraz tez w partii regionow
Avatar
jaro / 28 grudnia 2007 o 14:10
Już niedługo się tym pan poseł nacieszy! Przyjdą panowie z PSL-u.
Avatar
Mi / 28 grudnia 2007 o 09:33
buraku czerwony spadaj na Kubę wesprzeć Fidela!
Avatar
henryk szczepanski / 28 grudnia 2007 o 09:08
Oby Nam pOsłom i ich rodzinom, kolegom i koleżankom żyło się lepiej. Wszystkie Partie Polityczne w tym kraju to oszuści i złodzieje i wszyscy politycy są siebie warci!!!
Avatar
polak / 28 grudnia 2007 o 07:31
ta czerwona płachta zawsze pracowała dla siebie i moskwyreraz tez w partii regionow
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 8 18

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 0

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 10 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 8 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 32 5

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 30 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 5 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 8 4

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 57 20

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!