Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

9 grudnia 2014 r.
13:00
Edytuj ten wpis

Samorządowcy żegnają się z urzędami. Dostaną odprawy na otarcie łez

55 14 A A

Po kilkadziesiąt tysięcy złotych dostaną samorządowcy, którzy po wyborach żegnają się ze stanowiskami. A były prezydent Zamościa może liczyć nawet na dwie odprawy, o ile zdecyduje się odejść na emeryturę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kwestię odpraw dla lokalnych polityków reguluje ustawa o pracownikach samorządowych. Gdy żegnają się z pracą w związku z upływem kadencji, dostają odprawy w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia. Dotyczy to m.in. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także marszałka, wicemarszałków i członków zarządu województwa. Jak to wygląda po wyborach w naszym regionie? W gronie przegranych jest m.in. były prezydent Zamościa Marcin Zamoyski. - Po odliczeniu 32 proc. podatku otrzyma ok. 25 tys. zł (ok. 36 tys. brutto - red.) - informuje Jadwiga Kijek, skarbnik miasta Zamość. - Ale pan prezydent zgłosił chęć przejścia na emeryturę, w związku z czym powinien dodatkowo otrzymać kwotę równą sześciu miesięcznym wynagrodzeniom. Sprawdziliśmy to pod względem formalnym. Obie odprawy mu się należą - dodaje. W takim wypadku kwota, którą zainkasuje znacząco wzrośnie. Sam zainteresowany nie chce komentować tych informacji. - W urzędzie mi chyba coś takiego wypisali, ale co będzie, to zobaczymy. Mam swoje plany, na pewno nie opuszczę moich wyborców i będę wspierał miejskich radnych z mojego komitetu - deklaruje Marcin Zamoyski.
Trzymiesięczną odprawę dostanie też Andrzej Czapski, który po szesnastu latach żegna się z fotelem prezydenta Białej Podlaskiej. W jego przypadku chodzi o kwotę 36 tys. 720 zł brutto. O składzie zarządu województwa nie decydują bezpośrednie wybory, a polityczne ustalenia zwycięskiej koalicji i pieczętujące je głosowanie radnych. Zmiany nastąpiły na trzech stanowiskach. Pracę w samorządzie wojewódzkim kończą wicemarszałek Michał Cholewa i członkowie zarządu Jacek Sobczak oraz Tomasz Pękalski. Dwaj ostatni swoje funkcje pełnili od początku poprzedniej kadencji. Cholewa do składu zarządu dołączył dopiero w czerwcu tego roku, wcześniej był zastępcą burmistrza Piask (odchodząc z urzędu odprawy nie dostał). - Ustawa reguluje jednoznacznie, że w związku z utratą stanowisk wszyscy dostaną trzymiesięczne odprawy - wyjaśnia Beata Górka, rzecznik prasowy marszałka województwa. W przypadku byłego wicemarszałka będzie to więc 36 tys. 600 zł, Sobczak i Pękalski otrzymają po 35 tys. 250 zł. (kwoty brutto). Dodatkowo odchodzący prezydenci i członkowie zarządu mogą otrzymać również ekwiwalenty za niewykorzystane urlopy wypoczynkowe.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 10 grudnia 2014 o 17:56

Zamojskiego to w skarpetkach powinni wypuścić, a nie prawie 100 tys. zł odprawy mu wypłacać, to jest chore !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
Goscio / 9 grudnia 2014 o 17:53

Jak to sie stalo, ze urzedy w Zamosciu zostaly zatloczone przez "urzednikow" z okolic Szczebrzeszyna? Odpalaja swoje swinie na benzyne I wio do ciezkiej pracy w urzedzie.A jakAle dlaczego wlasnie z tego region?Tooo ciekawe.

Avatar
Zibi / 9 grudnia 2014 o 17:36

Pan Cholewa jako młody wilk władzy razem z kolegami jeszcze się na chapie w Piaseckim domku.

Pan cholewa za 4 miesiace urzedowania na stoku wice marszalka razem z odprawo zgarnal okolo 80tys zl plus okolo 10 tys.za miesiac za stolek burmistrza Piask.Haslo psl:"czlowiek jest najwazniejszy",a "Ty" wyborco za.....aj za 1500,bo "Ty" nie jestes wazny.
Avatar
zwieracz / 9 grudnia 2014 o 16:33

Barany zarządzające województwem za pomocą grubo ponad tysiąc-osobowego urzędu marszałkowskiego, takie pieniądze biorą? Życie wam nie miłe? Jak się jeden z drugim zdenerwuje, to nie wiem czy ta ściema z ciężką pracą i służbą społeczeństwu przejdzie.

Avatar
siur / 9 grudnia 2014 o 16:30

Uczyć? A jakież to wykształcenie mają te ludziki? "Wiedza i uctwo" pozwalają na takie stołki? Buhaha, jakie wykształcenie ma ten najwyżej-1 sytuowany kmiot w UW z sinym nosem?

Avatar
jestem za soba:D / 9 grudnia 2014 o 15:33

wlasnie dziwne jest to ze nikt PO nie lubi a i tak wszedzie wygrywaja dziwny to paradoks:/

Avatar
adamiewa / 9 grudnia 2014 o 14:39

Ale fajne komenty piszą cepy. Jaka zazdrość. A trzeba się było uczyć bęcwale jeden z drugim. Polska to nie jest biedny kraj, ani b. bogaty. Jest to zgodne z przepisami. A ty bęcwałku nieuku startuj w następnych wyborach. Czy ktoś ci przeszkadza, lub coś? Aha - niewiedza i nieuctwo.

Avatar
renia / 9 grudnia 2014 o 14:39

I tak już ósmy rok,kradną,kradną na POtęge,afera za aferą,kazałabym płacić tym eunuchom co na nich głosowali i dali im swój mandat do rządzenia,niech ich sami utrzymują za swoje pieniądze.

Avatar
e / 9 grudnia 2014 o 14:28

za 3 miesiace nie za 6!

Avatar
Zoła / 9 grudnia 2014 o 14:20
Pan Cholewa jako młody wilk władzy razem z kolegami jeszcze się na chapie w Piaseckim domku.
Avatar
ja / 10 grudnia 2014 o 17:56

Zamojskiego to w skarpetkach powinni wypuścić, a nie prawie 100 tys. zł odprawy mu wypłacać, to jest chore !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
Goscio / 9 grudnia 2014 o 17:53

Jak to sie stalo, ze urzedy w Zamosciu zostaly zatloczone przez "urzednikow" z okolic Szczebrzeszyna? Odpalaja swoje swinie na benzyne I wio do ciezkiej pracy w urzedzie.A jakAle dlaczego wlasnie z tego region?Tooo ciekawe.

Avatar
Zibi / 9 grudnia 2014 o 17:36

Pan Cholewa jako młody wilk władzy razem z kolegami jeszcze się na chapie w Piaseckim domku.

Pan cholewa za 4 miesiace urzedowania na stoku wice marszalka razem z odprawo zgarnal okolo 80tys zl plus okolo 10 tys.za miesiac za stolek burmistrza Piask.Haslo psl:"czlowiek jest najwazniejszy",a "Ty" wyborco za.....aj za 1500,bo "Ty" nie jestes wazny.
Avatar
zwieracz / 9 grudnia 2014 o 16:33

Barany zarządzające województwem za pomocą grubo ponad tysiąc-osobowego urzędu marszałkowskiego, takie pieniądze biorą? Życie wam nie miłe? Jak się jeden z drugim zdenerwuje, to nie wiem czy ta ściema z ciężką pracą i służbą społeczeństwu przejdzie.

Avatar
siur / 9 grudnia 2014 o 16:30

Uczyć? A jakież to wykształcenie mają te ludziki? "Wiedza i uctwo" pozwalają na takie stołki? Buhaha, jakie wykształcenie ma ten najwyżej-1 sytuowany kmiot w UW z sinym nosem?

Avatar
jestem za soba:D / 9 grudnia 2014 o 15:33

wlasnie dziwne jest to ze nikt PO nie lubi a i tak wszedzie wygrywaja dziwny to paradoks:/

Avatar
adamiewa / 9 grudnia 2014 o 14:39

Ale fajne komenty piszą cepy. Jaka zazdrość. A trzeba się było uczyć bęcwale jeden z drugim. Polska to nie jest biedny kraj, ani b. bogaty. Jest to zgodne z przepisami. A ty bęcwałku nieuku startuj w następnych wyborach. Czy ktoś ci przeszkadza, lub coś? Aha - niewiedza i nieuctwo.

Avatar
renia / 9 grudnia 2014 o 14:39

I tak już ósmy rok,kradną,kradną na POtęge,afera za aferą,kazałabym płacić tym eunuchom co na nich głosowali i dali im swój mandat do rządzenia,niech ich sami utrzymują za swoje pieniądze.

Avatar
e / 9 grudnia 2014 o 14:28

za 3 miesiace nie za 6!

Avatar
Zoła / 9 grudnia 2014 o 14:20
Pan Cholewa jako młody wilk władzy razem z kolegami jeszcze się na chapie w Piaseckim domku.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów 1 0

Po kapitalnym meczu i niezwykle emocjonującej końcówce Szwajcaria pokonała w Kaliningradzie Serbię i jest bardzo bliska awansu do 1/8 finału mistrzostw świata

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej
23 czerwca 2018, 18:00

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wspólne świętowanie Nocy św. Jana. 23 czerwca o godz. 18 na terenie Skansenu w sektorze Powiśle odbędzie się ciekawe wydarzenie kulturalne.

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość
23 czerwca 2018, 18:00

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się impreza na rozpoczęcie wakacji.

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium 4 3

Starosta puławski Witold Popiołek i cały zarząd powiatu w środę otrzymał absolutorium. Radni nie mieli poważniejszych zastrzeżeń, ale nie wszyscy zagłosowali „za”. Część opozycji symbolicznie wstrzymała się od głosu.

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy 0 0

W Cieleśnicy i Pratulinie odbywa się w ten weekend Święto Ziół. W piątek w pałacu w Cieleśnicy eksperci i zielarze rozmawiają o Ziemi Zielonej Planecie. W sobotę w Pratulinie czekają na was wykłady, występy muzyczne i stoiska z produktami ziołowymi zakończone puszczaniem wianków na Bugu. A w niedzielę w ogrodach i zielnikach cieleśnickiego pałacu odbędzie się wspólne gotowanie

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu
galeria

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu 0 1

Zapomniana i zaniedbana sprawa. 112 gmachów wartości z górą 20 mln zł stoi pustką i niszczeje. Martwe miasto o 22 ulicach... Niedokończone gmachy – mieszkaniem dla puszczyków.

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi 26 7

11 nowych pociągów elektrycznych zamawia samorząd województwa lubelskiego. To już drugie podejście do tego zakupu - za pierwszym razem przetarg unieważniono, bo oferowane pojazdy były zbyt drogie.

Asian Street Food Festiwal w Radości
23 czerwca 2018, 12:00

Asian Street Food Festiwal w Radości 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się Asian Street Food Festiwal, czyli impreza dla miłośników azjatyckiej kuchni ulicznej.

Taito w Stars Disco Club
23 czerwca 2018, 21:00

Taito w Stars Disco Club 0 0

W sobotę, 23 czerwca o godz. 21 w klubie Stars Disco (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi popularny Taito.

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł?

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł? 1 0

Losowanie Eurojackpot z 22 czerwca 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś zgarnie dziś główną wygraną w wysokości 385 mln zł?

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej
film

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej 38 34

Podczas piątkowej konferencji w puławskim hotelu "Prima" oficjalnie zaprezentowano kandydata PO, Nowoczesnej, KOD-u, SLD i Komitetu Obywatelskiego na prezydenta Puław. Został nim Mariusz Cytryński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Powiśle".

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców 28 10

Nawet kilkaset złotych w ciągu kilku dni musieli wpłacić do szkół rodzice przerażeni tym, że jeśli tego nie zrobią ich dzieci nie dostaną w piątek świadectw. To opłaty za książki, z których dzieci korzystały przez minione dziesięć miesięcy.

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82 5 2

Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na drodze krajowej nr 82. Korki są spowodowane letnimi remontami cząstkowymi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!