niedziela, 25 marca 2018 r.

Lubelskie

Samorządy dostaną pieniądze na walkę z przemocą

Dodano: 2 lutego 2017, 16:56
Autor: dd

Nawet 100 tys. zł mogą otrzymać samorządy na przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. Swoje wnioski urzędy mogą przesyłać do 10 lutego.

W sumie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ma do rozdania 3 mln zł. Projekty w ramach ministerialnego programu mogą realizować gminy, powiaty oraz województwa. Maksymalna wysokość dotacji od ministerstwa wynosi 100 tys. zł, najmniejsze wsparcie zaś – 10 tys. zł.

Warunkiem ubiegania się o pieniądze jest wyłożenie 20 proc. kosztów z własnego budżetu. Wnioski należy złożyć do 10 lutego. Wartość merytoryczną przedstawionych projektów ocenią urzędy wojewódzkie. Następnie pochylą się nad nimi pracownicy ministerstwa.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 15 maja 2017 r.

Czytaj więcej o: przemoc
wspomnienia
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

wspomnienia
wspomnienia (3 lutego 2017 o 06:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież katami są również ci, co zatwierdzają ustawy, rozporządzenia, wydają decyzje, wydają wyroki. Te pieniądze powinny iść na natychmiastwoą interwencję dla ofiar, czyli obligatoryjne usuwanie przemocowca do ośrodka zamkniętego. Niech tam załatwia swoje problemy i nie oczekuje na pomoc, gdy będzie worem bokserskim dla innych przemocowców.
Rozwiń
Gość
Gość (2 lutego 2017 o 18:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jako była ofiara przemocy w rodzinie stwierdzam jedno te programy to fikcja a ofiary nogą liczyć tylko na siebie. Pijak pobity przez kolesia z którym pił może liczyć na darmową obdukcje, ofiara przemocy musi za to zapłacić a bez obdukcji niema potwierdzenia a skoro nie ma potwierdzenia to dla organów nie ma przemocy. Dostęp do prawników, ofiara płaci, kat dostaje z urzędu. W mieszkaniu zostaje oprawca ofiara musi nawet swoje opuścić z dziećmi. Jeśli ktoś nie wierzy niech idzie do schronisk dla ofiar przemocy a tam można dowiedzieć jak działa system walki z przemocą w rodzinie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!