Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

11 grudnia 2008 r.
20:45
Edytuj ten wpis

"Schetynówką” prosto do więzienia

0 6 A A

Powstanie droga dojazdowa do Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim. Gmina i powiat wybudują tam "schetynówkę”. To nie jedyna drogowa inwestycja, jaka czeka Opole w przyszłym roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Oba samorządy wspólnie wystąpiły o państwową pomoc przy budowie drogi w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Ulica Owocowa - bo tak ma się nazywać nowa droga - ma prowadzić do najnowocześniejszego w Polsce Zakładu Karnego. Ale nie tylko.

Po sąsiedzku stoi duża przetwórnia owoców. Do tej pory można było tam dojechać drogą z betonowych płyt. Wkrótce będzie tam prowadzić nowa szeroka ulica. Sześćsetmetrowy odcinek drogi to wydatek rzędu trzech milionów złotych. - Koszty są wysokie, bo trzeba usunąć podłoże z marglu - oceniają eksperci.

- Budowa ul. Owocowej to bardzo ważna inwestycja dla gminy - mówi Piotr Szczucki, wiceburmistrz Opola. - Wokół niej planujemy utworzenie strefy przemysłowej, powstaną tam bardzo atrakcyjne tereny inwestycyjne. Zainteresowanie działkami już teraz jest duże.

W 2009 roku ruszy też budowa ronda na skrzyżowaniu ulic: Józefowskiej, Południowej i Kaliszańskiej, gdzie łączą się trasy z Annopola do Puław i Lublina. W tym roku udało się dopełnić wszelkich formalności, wiosną mają się rozpocząć prace budowlane.

Z każdej strony, na odcinku 120 m od ronda, powstaną chodniki, nowe nawierzchnie ulic oraz zatoki przystankowe. Inwestycja, której koszty szacuje się na ok. 3,5 miliona złotych, ma być oddana w drugiej połowie przyszłego roku.
Powstaną też nowe drogi gminne. W projekcie budżetu na ten cel przeznaczono dwa miliony złotych.

- Stawiamy na inwestycje w infrastrukturę - mówi burmistrz Dariusz Wróbel. - Dwa lata temu na budowę dróg wydaliśmy ok. 400 tysięcy, teraz wydatki wzrosły pięciokrotnie. (pg)

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 grudnia 2008 o 19:40
Gość napisał:
szalet żebyś miał gdzie stolec oddać

tobie to nie potrzeba nawet sławojki, walisz kloce gdzie popadnie, ot kultura
Avatar
Gość / 15 grudnia 2008 o 19:39
Gość napisał:
szalet żebyś miał gdzie stolec oddać

tobie to nie potrzeba nawet sławojki, walisz kloce gdzie popadnie
Avatar
Gość / 15 grudnia 2008 o 09:17
Gość napisał:
"Jakiś obiekt" może latający co? UFO jakieś czy coś?



szalet żebyś miał gdzie stolec oddać
Avatar
Gość / 12 grudnia 2008 o 22:53
Gość napisał:
nie ma śmiacia, przed więzieniem już coś budują jakiś obiekt bo są już fundamenty

"Jakiś obiekt" może latający co? UFO jakieś czy coś?
Avatar
Gość / 12 grudnia 2008 o 15:35
ADEEEE111 napisał:
SUPER TERENY INWESTYCYJNE W OTOCZENIU WIĘZIENIA,JUZ WIDZE TYCH INWESTOÓW,CHA,CHA!!Z PRUSZKOWA CZY WOŁOMINA???,CHA,CHA!!!TEN TEKST O DROGACH SCHETYNÓWKI KOJARZY MI SIE Z GIERKÓWKAMI,RÓZNICA TYLKO TAKA,ŻE EKIPA GIERKA,MIMO PRPOAGANDY, BUDOWAŁA DROGI,OBECNA ZAKOŃCZY TYLKO NA PROPAGANDZIE!!!


nie ma śmiacia, przed więzieniem już coś budują jakiś obiekt bo są już fundamenty
Avatar
ADEEEE111 / 12 grudnia 2008 o 13:59
SUPER TERENY INWESTYCYJNE W OTOCZENIU WIĘZIENIA,JUZ WIDZE TYCH INWESTOÓW,CHA,CHA!!Z PRUSZKOWA CZY WOŁOMINA???,CHA,CHA!!!TEN TEKST O DROGACH SCHETYNÓWKI KOJARZY MI SIE Z GIERKÓWKAMI,RÓZNICA TYLKO TAKA,ŻE EKIPA GIERKA,MIMO PRPOAGANDY, BUDOWAŁA DROGI,OBECNA ZAKOŃCZY TYLKO NA PROPAGANDZIE!!!
Avatar
Gość / 15 grudnia 2008 o 19:40
Gość napisał:
szalet żebyś miał gdzie stolec oddać

tobie to nie potrzeba nawet sławojki, walisz kloce gdzie popadnie, ot kultura
Avatar
Gość / 15 grudnia 2008 o 19:39
Gość napisał:
szalet żebyś miał gdzie stolec oddać

tobie to nie potrzeba nawet sławojki, walisz kloce gdzie popadnie
Avatar
Gość / 15 grudnia 2008 o 09:17
Gość napisał:
"Jakiś obiekt" może latający co? UFO jakieś czy coś?



szalet żebyś miał gdzie stolec oddać
Avatar
Gość / 12 grudnia 2008 o 22:53
Gość napisał:
nie ma śmiacia, przed więzieniem już coś budują jakiś obiekt bo są już fundamenty

"Jakiś obiekt" może latający co? UFO jakieś czy coś?
Avatar
Gość / 12 grudnia 2008 o 15:35
ADEEEE111 napisał:
SUPER TERENY INWESTYCYJNE W OTOCZENIU WIĘZIENIA,JUZ WIDZE TYCH INWESTOÓW,CHA,CHA!!Z PRUSZKOWA CZY WOŁOMINA???,CHA,CHA!!!TEN TEKST O DROGACH SCHETYNÓWKI KOJARZY MI SIE Z GIERKÓWKAMI,RÓZNICA TYLKO TAKA,ŻE EKIPA GIERKA,MIMO PRPOAGANDY, BUDOWAŁA DROGI,OBECNA ZAKOŃCZY TYLKO NA PROPAGANDZIE!!!


nie ma śmiacia, przed więzieniem już coś budują jakiś obiekt bo są już fundamenty
Avatar
ADEEEE111 / 12 grudnia 2008 o 13:59
SUPER TERENY INWESTYCYJNE W OTOCZENIU WIĘZIENIA,JUZ WIDZE TYCH INWESTOÓW,CHA,CHA!!Z PRUSZKOWA CZY WOŁOMINA???,CHA,CHA!!!TEN TEKST O DROGACH SCHETYNÓWKI KOJARZY MI SIE Z GIERKÓWKAMI,RÓZNICA TYLKO TAKA,ŻE EKIPA GIERKA,MIMO PRPOAGANDY, BUDOWAŁA DROGI,OBECNA ZAKOŃCZY TYLKO NA PROPAGANDZIE!!!
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 0 0

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 2 3

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 2

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 1 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 0 2

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 13 7

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

Pierwszy transfer Motoru Lublin

Pierwszy transfer Motoru Lublin 1 8

Motor wziął sobie do serca starą, piłkarską prawdę, że zespół buduje się od tyłu. W poniedziałek pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał Maksymilian Cichocki. A we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali o pozyskaniu kapitana Chełmianki Michała Wołosa

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia] 246 24

Odliczanie zakończone! O godzinie 17 reprezentacja Polski na stadionie w Moskwie zmierzy się z reprezentacją Senegalu. Biało-Czerwoni wracają na Mundial po 12 latach przerwy. W 2002 i 2006 roku w meczach otwarcia nasz zespół ponosił porażki. Tym razem kibice liczą na zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy H Japonia niespodziewanie pokonała w Sarańsku Kolumbię 2:1. Zespół z Ameryki Południowej niemal przez cały mecz musiał radzić sobie bez jednego zawodnika

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi 12 8

Komendant III Komisariatu Policji w Lublinie musi się liczyć z „dyscyplinarką” za naruszenie zasad etyki zawodowej. Chodzi o relacje mł. insp. Piotra Kuczmary z podwładnymi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!