środa, 24 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Śledztwo ws. Domu Muzyki w Kraczewicach umorzone

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 lutego 2011, 20:37
Autor: (rp)

Witold Danielewicz stara się teraz w sądzie pracy o odszkodowanie za zwolnienie (Fot. Karol Zienkiew
Witold Danielewicz stara się teraz w sądzie pracy o odszkodowanie za zwolnienie (Fot. Karol Zienkiew

Śledztwo w sprawie Domu Muzyki w Kraczewicach umorzyła lubelska prokuratura. Sprawa dotyczyła nieprawidłowości, które kosztowały dyrektora placówki utratę posady.

Wyjściowy materiał dostarczyła kontrola przeprowadzona przez Urząd Marszałkowski, który nadzoruje Dom Muzyki. Dotyczy wydarzeń z lat 2006–2008. Placówką kierował wówczas Witold Danielewicz – wraz z żoną są cenionymi specjalistami od muzyki dawnej. Założyli i prowadzili cenione i nagradzane dziecięce zespoły:
m.in. Scholares Minores pro Musica Antiqua i Szczygiełki.

– Pod względem artystycznym dyrektor spisywał się bardzo dobrze, pod względem finansowym fatalnie – tłumaczył ówczesny członek Zarządu Województwa Arkadiusz Bratkowski po odwołaniu Danielewicza w lipcu 2009 r. Według kontrolerów, placówka miała być prowadzona nierzetelnie, co prowadziło do utraty pieniędzy, a dyrektor łamał Ustawę antykorupcyjną. Władze województwa zdecydowały, że Dom Muzyki poprowadzi starostwo opolskie i gmina Poniatowa.

Były dyrektor Domu Muzyki stara się teraz w sądzie pracy o odszkodowanie za zwolnienie. – Niewielkie odszkodowanie, chodzi o zadośćuczynienie za nadszarpnięty honor – stwierdza Danielewicz.

– Teraz, na postawie tych samych dokumentów z kontroli, podjąłbym taką samą decyzję. Prokurator uznał, że nie doszło do złamania prawa karnego i ja szanuję jego decyzję – stwierdza A. Bratkowski, teraz przewodniczący Sejmiku Województwa.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Lol
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Lol
Lol (12 maja 2011 o 12:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bratkowski ty palancie! Zrujnowałeś człowiekowi życie. Prokurator go uniewinnił a ty jeszcze raz zrobiłbyś to samo. Osobiście pogratulowałbym ci inteligencji, ale dawno wyniosłem się z Lublina przez takich jak ty.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!