sobota, 27 maja 2017 r.

Lubelskie

Śmierć w wykopie

Dodano: 16 grudnia 2001, 15:14

Jeden z pracowników zginął, a drugi trafił do szpitala w wyniku przysypania ziemią, do jakiego doszło na terenie jednej z budów w Hrubieszowie. Niedopełnienie obowiązków prokuratura zarzuca trzem osobom: właścicielowi zakładu instalacyjno-budowlanego spod Zamościa, kierownikowi budowy oraz inspektorowi nadzoru budowlanego. Wczoraj do Sądu Rejonowego w Hrubieszowie wpłynął w tej sprawie akt oskarżenia.
Do tragedii doszło 26 czerwca
na ul. Kościuszki, gdzie pracownicy zakładu instalacyjno-budowlanego spod Zamościa wykonywali kolektor sanitarny. Na dnie wykopu o głębokości ok. 3 m pracowali dwaj mężczyźni.
W pewnym momencie obsunęła się na nich ziemia. Na miejscu zginął 27-letni Andrzej M., zaś o rok młodszy Mariusz S. trafił do szpitala. Zdaniem Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie, właściciel zakładu nie zapewnił materiałów do wykonania prawidłowej konstrukcji szalunków, w wyniku czego doszło do osunięcia ziemi. Podczas śledztwa wyszło też na jaw, że pracownicy zatrudnieni przy budowie kolektora nie posiadali ani aktualnych badań lekarskich, ani szkoleń
z zakresu bhp. (lew)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!