Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

5 maja 2011 r.
16:31
Edytuj ten wpis

Śmiertelnie potrącił i uciekł: Poszukają kierowcy za granicą

0 7 A A
14-latek zginął idąc poboczem bardzo ruchliwej trasy S-17. (Bartek Żurawski)
14-latek zginął idąc poboczem bardzo ruchliwej trasy S-17. (Bartek Żurawski)

Śledczy, szukający sprawcy śmiertelnego potrącenia 14-letniego Sylwka, liczyli, że zamówione ekspertyzy mogą doprowadzić do przełomu w sprawie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
14-latek zginął 7 września w Bogucinie. Rano wyszedł z domu na przystanek gimbusa, którym miał pojechać do szkoły w Garbowie. Chłopiec doszedł boczną drogą do trasy S-17 Lublin–Warszawa.

Przeszedł na drugą stronę jezdni. Samochód potrącił go w miejscu, gdzie zaczyna się zatoka przystankowa. Auto nie zatrzymało się. Kilka minut później Sylwka znalazł starszy brat. 14-latek zmarł w szpitalu.

Trwające od tamtego czasu poszukiwania kierowcy nie przyniosły rezultatu. W rowie, w pobliżu miejsca potrącenia dziecka, znaleziono kawałek plastiku. Okazało się, że to fragment listy ozdobnej opla omegi, wyprodukowanego miedzy 1994 i 1999 rokiem. Nie wiadomo jednak czy pochodzi z samochodu, który brał udział w tym wypadku.

Nic nie dało też sprawdzanie aut, o których wiadomo, że przejeżdżały w tym czasie przez Bogucin. Prokuratura zamierza teraz szukać sprawcy wypadku za granicą.

– Na przejściu granicznym ustaliliśmy, jakie samochody w tamtym czasie wyjechały z Polski – mówi prokurator Lenard. – Wystąpiliśmy do ich macierzystych krajów o sprawdzenie czy mają uszkodzenia.
Wniosek o "pomoc prawną” puławska prokuratura wysłała już drogą służbową do Ministerstwa Sprawiedliwości, które ma go przekazać organom ścigania w krajach za wschodnią granicą. Dotyczy sprawdzenia kilkudziesięciu samochodów.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
.. / 1 czerwca 2011 o 16:51
I chodnika w najbliższym czasie nadal nie będzie, ponieważ jeden z mieszkańców nie chce dać kilku metrów pola pod chodnik...
Avatar
..... / 17 maja 2011 o 19:49
Chodnika jak nie było tak nie ma i zapewne nie będzie a ludzie giną dalej . ten drektor i cała reszta gminy to tylko dużo mówią a nic nie robią .
Avatar
RES / 10 maja 2011 o 23:36
Nie możliwe ,ktoś to widział i powinien powiedzieć.Ktoś wie.Nie można potrącić dzieciaka na drodze i umierającego zostawić.
Avatar
Paweł / 8 maja 2011 o 11:45
to nie znaczy ze można kogoś potrącić i odjechać palancie!!!!! nic tego nie usprawiedliwia nie ważne że nawet jakby młody nie zachował ostrożności to żadne usprawiedliwienie!!!! a gdyby to był twój syn ośle
Avatar
Arek / 6 maja 2011 o 12:46
Tyle zawracania głowy, a winnym wypadku prawdopodobnie i tak był ten dzieciak - bo nie zachował ostrożności podczas przechodzenia przez drogę.
Avatar
crx / 6 maja 2011 o 11:40
A może to motocykl?Skoro nie ma mikrośladów.Ale to tylko dywagacje,bo najprawdopodobniej pójdzie do umorzenia.
Avatar
s17 / 6 maja 2011 o 11:24
Panie redaktorze co to za brak wiadomości: "...do trasy S-17 ..."?
Avatar
.. / 1 czerwca 2011 o 16:51
I chodnika w najbliższym czasie nadal nie będzie, ponieważ jeden z mieszkańców nie chce dać kilku metrów pola pod chodnik...
Avatar
..... / 17 maja 2011 o 19:49
Chodnika jak nie było tak nie ma i zapewne nie będzie a ludzie giną dalej . ten drektor i cała reszta gminy to tylko dużo mówią a nic nie robią .
Avatar
RES / 10 maja 2011 o 23:36
Nie możliwe ,ktoś to widział i powinien powiedzieć.Ktoś wie.Nie można potrącić dzieciaka na drodze i umierającego zostawić.
Avatar
Paweł / 8 maja 2011 o 11:45
to nie znaczy ze można kogoś potrącić i odjechać palancie!!!!! nic tego nie usprawiedliwia nie ważne że nawet jakby młody nie zachował ostrożności to żadne usprawiedliwienie!!!! a gdyby to był twój syn ośle
Avatar
Arek / 6 maja 2011 o 12:46
Tyle zawracania głowy, a winnym wypadku prawdopodobnie i tak był ten dzieciak - bo nie zachował ostrożności podczas przechodzenia przez drogę.
Avatar
crx / 6 maja 2011 o 11:40
A może to motocykl?Skoro nie ma mikrośladów.Ale to tylko dywagacje,bo najprawdopodobniej pójdzie do umorzenia.
Avatar
s17 / 6 maja 2011 o 11:24
Panie redaktorze co to za brak wiadomości: "...do trasy S-17 ..."?
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 74 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 26

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 47 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 49 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!