sobota, 24 lutego 2018 r.

Lubelskie

Spis powszechny 2011: W piątek ankieterzy ruszają w teren

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 kwietnia 2011, 19:50

Każdy rachmistrz musi mieć ze sobą identyfikator ze zdjęciem i dowód osobisty. (Maciej Kaczanowski)
Każdy rachmistrz musi mieć ze sobą identyfikator ze zdjęciem i dowód osobisty. (Maciej Kaczanowski)

Rachmistrzowe odwiedzą 20 procent rodzin w całym kraju. Reszta mieszkańców może się spisać przez Internet. Z tej opcji skorzystało już ponad pół miliona ludzi.

– To bardzo dobry wynik – mówi Krzysztof Markowski, dyrektor Urzędu Statystycznego w Lublinie. – W ubiegłorocznym Spisie Rolnym z formularza internetowego skorzystało zaledwie 2 proc. respondentów. Teraz rezultat powinien być znacznie lepszy.

Możliwość samodzielnego spisania się przez sieć wprowadzono po raz pierwszy. Dzięki temu koszty Spisu Powszechnego uda się obniżyć o ok. 160 mln zł. By wypełnić elektroniczną ankietę, wystarczy odwiedzić stronę www.spis.gov.pl. Formularz ma kilkanaście pozycji. Jest też wersja rozszerzona, składająca się z ok. 120 pytań. Przeznaczona jest tylko dla 20 proc. ankietowanych. O tym, który formularz będziemy wypełniać, zdecydowało losowanie.

Spis internetowy rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do 16 czerwca. Formularz możemy wypełniać przez dwa tygodnie od daty pierwszego zalogowania. Kto nie zmieści się w tym terminie, może się spodziewać wizyty lub telefonu od rachmistrza, który uzupełni dane.

Uczestnictwo w spisie internetowym i wywiadzie telefonicznym jest dobrowolne. Natomiast rachmistrzowi spisowemu nie możemy odmówić udzielenia informacji. Grozi za to grzywna. Od jutra ankieterzy zaczną odwiedzać domy, w których przeprowadzą rozszerzoną wersję spisu.
– Mogą wcześniej umówić się na wizytę, ale nie jest to konieczne – dodaje Markowski. – Tylko w wyjątkowych przypadkach możemy poprosić o przeprowadzenie wywiadu w innym terminie.

Ankieterzy będą nas odwiedzać od poniedziałku do piątku, w godz. 8–20. W sobotę zakończą pracę dwie godziny wcześniej. Każdy rachmistrz musi mieć ze sobą identyfikator ze zdjęciem i dowód osobisty. W razie wątpliwości możemy zadzwonić, by sprawdzić jego tożsamość. GUS uruchomił specjalne infolinie (800 800 800 – bezpłatna dla telefonów stacjonarnych, 22 44 44 777 – płatna dla telefonów komórkowych).

Rachmistrz może nas zapytać czy braliśmy ślub w kościele, czy w urzędzie, jakie są nasze plany prokreacyjne i przynależność religijna. Odpowiedź na te pytania jest dobrowolna. – Warto jednak udzielić odpowiedzi – przekonuje Markowski. – To bardzo cenne informacje, przydatne m.in. dla prowadzenia polityki społecznej czy planowania potrzeb edukacyjnych.

Cała ankieta obejmuje 13 zagadnień. Od podstawowych informacji o rodzinie, po sytuację materialną i o przynależność narodową. W przypadku zarobków, ankieter nie będzie pytał o ich wysokość. Nie powinien również zbierać danych o miejscu zatrudnienia.

Spis potrwa do końca czerwca
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Lider z lubelskiego
bazylia
PATRON
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Lider z lubelskiego
Lider z lubelskiego (15 maja 2011 o 16:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zniknie mu ankieta.
Rozwiń
bazylia
bazylia (15 maja 2011 o 15:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pytanie mam. W piątek zjawił się u mnie rachmistrz, nie było mnie wtedy w mieszkaniu, więc umówił
się z moją ciotką, z którą mieszkam, że wpadnie w poniedziałek. Tyle że dzisiaj wyjeżdżam i znowu
się miniemy.
Wczoraj spisałam się więc przez internet.
Może mi ktoś powiedzieć, czy rachmistrz zjawi się jeszcze, czy dotarła już do niego informacja, że
spisałam się sama?
Rozwiń
PATRON
PATRON (11 kwietnia 2011 o 10:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Don' timestamp='1302172000' post='460671']
Jak zwykle kolejny kretyn widzi w "komuchach" przyczynę swoich osobistych "nieszczęść". Do obecnej sytuacji nie doprowadzili nie tyle "komuchy" tylko 22 lata rządów "solidaruchów" i innych pseudo-prawicowych kmiotów. Za tej "komuny" na którą tak plujesz były zakłady pracy, opieka socjalna, budowano szkoły i całe osiedla. "Każdy miał gówno ale po równo". Nie gloryfikuję tamtego systemu bo miał swoje ciemne strony, ale prawda jest taka, że wszystko rozje***o właśnie za tej "wolnej i suwerennej Polski". W Lublinie była odlewnia, cukrownia, przemysł. Ludzi dowożono z okolicznych wiosek autokarami do pracy. A teraz? Tylko jakaś żenująca wojna między PiSuarami a Pełnymi Obietnic. Przez te 22 lata więcej rozkradli majątku narodowego niż 50 lat PRLu. Bo tam przynajmniej dbano o pracę i zakłady pracy.
Może w sklepach nic nie było bo wszystko szło do ruskich i trzeba było się nakombinować i na załatwiać aby cokolwiek zdobyć - to były te ciemne strony. Ale jak patrzę na przyszłość, to szlag mnie trafia. Budują kolejne galerie i markety, "whui" ludzi nie ma pracy i chodzą sfrustrowani a Ty P.I.E.R.D.O.L.I.S.Z. JAK POTŁUCZONY, że to "czerwoni". Zapytaj się matki, zapytaj babci jak było a nie powtarzasz to co Ci "wielcy prawicowcy" pieprzą. Mnie wku***a jak ludzie napier***ają na SLD a prawda jest taka, że to właśnie SLD zostawiło państwo w lepszym stanie niż rządy "prawicy" razem wzięte. Bo "afery" były. A dotknęła Ciebie jakaś osobiście? Dostałeś po kieszeni z tytułu np. afery Rywina?

Zastanówcie się następnym razem gdy przyjdzie wam wrzucić głos do urny. Czy to PiS z PO robią z was takich durniów czy sami impotencje intelektualną z mlekiem matki wyssaliście?
[/quote]
Pier***lisz, aż w oczy szczypie. Ja nie muszę o nic nikogo pytać, bo znam to z autopsji. Porównaj sobie RFN i NRD. Dla ciebie istnieje tylko podział na "Komunę" (kiedyś) i "solidaruchów" (teraz) a gdzieś uciekła ci różnorodność rządów po 89, ich wpływ na kraj i rodowód ludzi w nich zasiadających. Pomijając te bardzo istotne fakty nie jesteś w stanie racjonalnie oceniać rzeczywistości, co jest powodem twojej bezradności i frustracji faktycznej, a nie tej którą mi zarzucasz, bo ta jest tylko urojona w twojej głowie. Mój wpis, do którego się odwołujesz nie jest wyrazem frustracji na obecną sytuację. Jest to krytyka idiotów, którzy nie znając podstaw wypowiadają się na tematy, które ich przerastają intelektualnie.
Rozwiń
PATRON
PATRON (11 kwietnia 2011 o 10:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='crx' timestamp='1302169113' post='460638']
Niechaj Bóg obdarzy Ciebie odrobiną radości,bo strasznie sfrustrowanym człowiekiem(może ogniwem pośrednim) jesteś!!!
[/quote]
A według ciebie żłobie określenie "solidaruchowe pomioty" jest wyrazem radości czy frustracji? Wygląda na to, że to ty jesteś ogniwem pośrednim skoro nie jesteś w stanie nazwać swoich emocji. Ty nie słuchasz Radia Maryja z dwóch powodów:- bo nie rozumiesz zawartych tam treści; - bo by cię z gminy wykluczyli.
Rozwiń
Don
Don (8 kwietnia 2011 o 01:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='POgromca komuchow' timestamp='1302173101' post='460678']
Nie tocz piany JASIU bo jestes taki sam jak ta czerwona cholota z PO lub z SLD do kupy,albo czerwoniec albo zajadly zyd.
[/quote]


[quote name='bendix' timestamp='1302210425' post='460989']
w 100% popieram choć ostro ale konkretnie,PATRON gratuluje odwagi jestem za tym co piszesz
[/quote]

Hehehehe śmiech mnie ogarnia gdy czytam takie komentarze, ale czego się spodziewać w tym PiSowskim grajdole.

Słowo do "POgromcy komuchów" - pogromca to ty jesteś własnego klocka, którego stawiasz na kiblu co wieczór, bo jakbyś stanął na przeciw jakiegoś SB czy ZOMO to byś zesrał się w gacie. To po pierwsze.

Po drugie - widzę, że mimo usilnych starań usprawiedliwienia działań "prawicy" coś się nie udało - dzięki nim była reforma edukacji, mieli w szkołach uczyć dzieci czytania ze zrozumieniem ale wyszło im jak zawsze. Bo gdzie ja niby napisałem, że jestem "komuchem" HĘ? Ślepy czy tylko wyborca PiSu?

Nie będę się tłumaczył przed takim matołem jak Ty drogi kolego forumowiczu, bo nie zwykłem zniżać swojego intelektu do dolnych partii mułu. Zresztą i tak byś nie zrozumiał, masz wpojoną tzw. (dla wyjaśnienia bo to pewnie za trudne dla Ciebie - tak zwaną) trzecią góralską prawdę czyli "gówno prawdę". Nie będę rzucał inwektyw bo moją siłą jest siła argumentu, a Twoje "jasiu, czerwona hołoto, żydzie" nie robi na mnie żadnego wrażenia. Jak tata albo inne dzieci w szkole tak do Ciebie wołają to już nie mój problem. Zresztą jak miałbym przekonać kogoś, kto ma problemy z podstawą ortografią (hołota pisze się matole przez samo "h"), a w dodatku nie umie pisać na klawiaturze polskich znaków typu ż, ć, ś itp. Tak to już niestety jest. Zarzucasz komuś toczenie piany z pyska a sam masz dokładnie ZERO argumentów i jestem pewien, że sam nie wiesz o czym piszesz tylko powielasz jakieś mało zrozumiałe dla Ciebie zdania z gazetki PiSowskiej. Więc nie pier*** mi tu od rzeczy bo w starciu twarzą w twarz odjęło by Ci język w gębie ze mną niedouczony, szczekający na oślep jak pies bez zrozumienia... po prostu zwykły ćwoku bez szkoły.

Nie mam zamiaru robić Ci wykładu na temat gospodarki, państwa i prawa, pójdź na jakieś studia to może coś się rozjaśni w pustej główce. Dla porównania systemów tylko polecę: zastanów się - kto w "kapitalizmie" trzyma kasę i jak ją zdobywa (zaraz pewnie w Twojej łepetynie padnie wasze ulubione słowo układ, PO itp.), a jak było np. z pracą w okresie tzw. "komuny" na którą tak plujesz. Jak napisałem post wcześniej - każdy miał gówno ale po równo. Praca była adekwatna do wykształcenia a teraz? Nie ma jej, nie ma zakładów, zakłady podupadły, majątek chujowo sprywatyzowany itp. To właśnie wasi kochani prawi i sprawiedliwi a także inni politycy "z prawej strony" zrobili.

Nie spodziwam się, że odpiszesz coś sensownego dlatego nie oczekuję odpowiedzi. A na "crx'a" tak nie napier***aj bo ma chłopak przynajmniej w głowie poukładane w przeciwieństwie do waszej świty.

@CRX - pozdrawiam i nie daj się stłamsić w tym PiSowskim grajdole, młodzieżówka pis to na szczęście nie opinia Lublinian w całości.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!